آمریکا: محدودیت زمانی برای انتها ششمین دور مذاکرات هسته ای نداریم

به گزارش مجله سلنا، ایرنا نوشت:سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بامداد آدینه با اشاره به پیشرفت مذاکرات در وین بیان کرد که محدودیت زمانی برای سرانجام ششمین دور گفت وگوهای هسته ای وجود ندارد.

آمریکا: محدودیت زمانی برای انتها ششمین دور مذاکرات هسته ای نداریم

به گزارش رویترز، سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا توضیح داد که در مذاکرات بازگشت به توافق هسته ای ایران پیشرفت حاصل شده است اما چالش ها همچنان پابرجا هستند.

ند پرایس به خبرنگاران گفت: ما توانسته ایم به پیشرفتی دست یابیم اما چالش ها همچنان باقی است.

وی در پاسخ به این سوال که دور فعلی مذاکرات غیرمستقیم چه مدت می تواند ادامه یابد؟ گفت: برای دور ششم مذاکرات محدوده زمانی وجود ندارد.

به گزارش ایرنا، ششمین دور از مذاکرات هسته ای میان اعضای کمیسیون مشترک برجام در حالی این روزها برقرار است که به رغم امیدواری ها برای دستیابی به نتیجه اما گویا هنوز موضوعاتی حل نشده باقی مانده اند که ناظران امکان برگزاری دور هفتم را دور از ذهن نمی دانند.

قطار مذاکرات هسته ای برخلاف بعضی پیش بینی ها از ایستگاه پنجم گذر کرد و از روز شنبه 22 خردادماه وارد ایستگاه ششم شد.

سید عباس عراقچی رییس تیم مذاکره کننده کشورمان در وین بعد از آغاز دور ششم مذاکرات گفت که به شخصه فکر نمی کنم که ظرف هفته جاری ما بتوانیم به جمع بندی نهایی برسیم و تصور من این است که حداقل یک بار دیگر ما باید جمع بندی مذاکرات را به پایتخت ها منتقل کنیم. لذا من در این دوره مذاکرات هم فکر نمی کنم به جمع بندی نهایی برسیم.

میخائیل اولیانوف رییس تیم مذاکره کننده روسیه نیز که پیشتر امید زیادی برای دستیابی زودهنگام به توافق داشت، روز نخست از سرگیری مذاکرات احتمال داد که دست کم به دو هفته زمان برای دستیابی به توافق احتیاج باشد.

این درحالی است که انریکه مورا معاون سیاسی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که ریاست نشست کمیسیون مشترک برجام را بر عهده دارد، اظهار کرد انتظار دارد که دو طرف در این دور از مذاکرات به توافق برسند و هدف یافتن راه های نزدیک شدن به توافق نهایی در روزهای آینده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 تیر 1400 بروزرسانی: 15 تیر 1400 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1819

به "آمریکا: محدودیت زمانی برای انتها ششمین دور مذاکرات هسته ای نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: محدودیت زمانی برای انتها ششمین دور مذاکرات هسته ای نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید