بازدید نخست وزیر عراق از گذرگاه مرزی با ایران

به گزارش مجله سلنا به نقل از النشره، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق که برای بازدید از گذرگاه مرزی مندلی با ایران به این منطقه رفته بود، به نیروهای نظامی این کشور دستور داد که به هر فردی که به شکل غیرقانونی از گذرگاههای مرزی عبور کند، با گلوله جنگی شلیک نمایند.

بازدید نخست وزیر عراق از گذرگاه مرزی با ایران

وی اضافه نمود: بازدید ما از این گذرگاه پیامی به همه فاسدان است که شما جایی در کل گذرگاههای مرزی ندارید. ما در مرحله بازگردانیدن نظم و قانون هستیم و این خواسته ملت و گروههای سیاسی و دولت عراق است. مرحله بازگردانیدن نظم و قانون آغاز شده و ما اجازه سرقت اموال عمومی در گذرگاهها را نمی دهیم. از همه می خواهیم که در راستای مقابله با فساد حرکت نمایند زیرا خواست مردمی است.

مصطفی الکاظمی گفت: زمان هدر دادن اموال عمومی به عناوین متعدد به خاتمه رسیده است و به همه کارکنان این گذرگاه می گویم که ما مرحله جدیدی را آغاز نموده ایم. گذرگاه باید تحت کنترل نیروهای نظامی باشد و آنها حق تیراندازی به هرفردی که غیرقانونی ار مرز عبور کند را دارند.

نخست وزیر عراق بیان نمود: هدف ما حمایت از اموال عمومی و مبارزه با فساد است. برنامه هایی را برای مبارزه با مفسدان تدارک دیده ایم و همه باید برای تحقق این خواسته دست به دست هم دهند. دست ریاست گذرگاههای مرزی را برای تعقیب مفسدان در همه گذرگاههای مرزی بازگذاشته ایم و به آنها اختیاراتی را داده ایم. بعضی در گذرگاههای مرزی اقدام به باج گیری می نمایند و اقداماتی علیه تاجران و بازرگان انجام می دهند که ریاست گذرگاههای مرزی برای یافتن آنها از اختیار کامل برخوردار است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1062

به "بازدید نخست وزیر عراق از گذرگاه مرزی با ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید نخست وزیر عراق از گذرگاه مرزی با ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید