بی خبری وزارت کار از مبلغ بیمه بیکاری کرونا

به گزارش مجله سلنا، خبرنگاران: مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه703 هزار و 430 نفر مشمول دریافت بیمه بیکاری شده اند، گفت: نه از میزان مبلغ پرداختی و نه از میزان محاسبه بیمه بیکاری ما هیچ اطلاعی نداریم چون همه این کارها را خود خزانه داری کل انجام داده است.

بی خبری وزارت کار از مبلغ بیمه بیکاری کرونا

به گزارش مجله سلنا به نقل از خبرگزاری فارس، مسعود بابایی مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت وگو با برنامه روی خط بازار رادیو اقتصاد گفت: تعداد افرادی که تا به امروز در سامانه درخواست بیمه بیکاری وارد و ثبت نام کرده اند 840 هزار و 944 نفر است که از این تعداد 703 هزار و 430 نفر مشمول دریافت بیمه بیکاری شده اند.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: عمده ریزش نیروی کار در کشور مربوط به اسفند ماه سال گذشته است که 372 هزار و 891 نفر کار خود را از دست دادند. این تعداد بر اساس آمار و ارقام بانک اطلاعاتی سازمان تامین اجتماعی مشمول دریافت بیمه بیکاری شناخته شدند. فایل تکمیلی این عزیزان برای ویرایش نهایی در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه پرداخت بیمه بیکاری از دیروز آغاز شده است، اضافه کرد: لیست این تعداد برای پرداخت بیمه بیکاری در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرار داده شد که سازمان پس از پالایش نهایی اظهار داشت 241 هزار نفر مشمول هستند چون 130 هزار نفر کسانی بودند که کارفرما برای آنان لیست بیمه اسفند ماه سال 98 را رد کرده بود.

بابایی گفت: وقتی حق بیمه از سوی کار فرما برای فردی واریز می شود به منزله اشتغال است بنابراین این عزیزان از لیست سازمان تامین اجتماعی برای پرداخت بیمه بیکاری حذف شدند.

وی ادامه داد: برای 241 هزار نفر پیامک ارسال شده که وارد سامانه شده و شماره حساب بانکی خود را درج کنند. برای این افراد 12 ساعت وقت تعیین شد که این کار را انجام دهند. مهلتی که در نظر گرفته شده بود 110 هزار نفر به سامانه مراجعه و شماره حساب بانکی خود را ثبت کردند. شماره حساب ها به سازمان تامین اجتماعی جهت پرداخت بیمه بیکاری ارسال شد البته این دلیلی نشد عزیزان دیگری که ثبت شماره حساب نکرده اند از لیست خارج شوند. این پیش فرض در نظر گرفته شدکه فردی شاید مطلع نبوده یا در شش بانک عامل سازمان تامین اجتماعی شماره حساب نداشته و مستلزم افتتاح حساب است از اینرو ورود شماره حساب از سوی مشمولان به سامانه قطع نشده است.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه پرداخت بیمه بیکاری متفاوت از شرایط قبل است، گفت: در ادوار سابق سازمان تامین اجتماعی بر اساس بند (ب) ماده 7 قانون بیمه بیکاری مبلغ مقرری را محاسبه و پرداختی ها انجام می شد اما الان پرداختی ها از ناحیه خزانه داری کل است یعنی سازمان تامین اجتماعی شماره حساب افراد مشمول دریافت بیمه بیکاری را از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمع آوری و به سازمان برنامه و بودجه ارسال می کند تا این سازمان شماره ها را در اختیار خزانه داری کل برای پرداخت قرار دهد. سه شنبه هفته قبل اعلام شد که این شماره حساب ها قابل واریز نیست و باید شماره شبای بانکی افراد باشد. شماره شبای بانکی 110 هزار نفر مشمول دریافت بیمه بیکاری اخذ و در اختیار خزانه داری کل قرار گرفته است اما نه از میزان مبلغ پرداختی و نه از میزان محاسبه بیمه بیکاری ما هیچ اطلاعی نداریم چون همه این کارها را خود خزانه داری کل انجام داده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1011

به "بی خبری وزارت کار از مبلغ بیمه بیکاری کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بی خبری وزارت کار از مبلغ بیمه بیکاری کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید