تذکر 50 نماینده به روحانی برای اجرای مصوبه مجلس، سوءمدیریت ها باعث افزایش قیمت ها است

به گزارش مجله سلنا، عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان در تذکری به رئیس جمهور خواستار بازگشت دولت به مصوبه مجلس شدند.

تذکر 50 نماینده به روحانی برای اجرای مصوبه مجلس، سوءمدیریت ها باعث افزایش قیمت ها است

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، جلال محمودزاده عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به قانون انتزاع، گفت: مجلس دهم قانونی تصویب کرده بود که بحث بازرگانی، ثبت سفارش و ترخیص و تنظیم بازار را به عهده وزارت جهاد کشاورزی گذاشته بود.

وی یادآور شد: اما در جلسه سران قوا تصمیم گرفته شد این اختیارات که مجلس قانوناً به وزارت کشاورزی داده بود دوباره به وزارت صمت بازگردانده شود که همین بازگشت اختیارات مسائل زیادی از جمله موازی کاری بین این دو وزارتخانه را که نتیجه آن افزایش قیمت مرغ است به وجود آورده است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس با تأکید بر اینکه در بحث ساماندهی قیمت ها در بازار باید

اختیارات وزارت جهاد کشاورزی دوباره احیا شود و موازی کاری میان این وزارتخانه و وزارت صمت برطرف شود، گفت: به همین دلیل 50 تن از نمایندگان در تذکری به رئیس جمهور عنوان کرده اند که دولت از راستا قانونی خارج شده است و خواستار بازگشت به مصوبه مجلس هستند.

محمودزاده با بیان اینکه لازم است که وزارت کشاورزی در زمانی که نیاز به واردات محصولاتی داشت ثبت سفارش و وارد و خودش هم از گمرک ترخیص کند، ادامه داد: اختلافات بین وزارت صنعت و کشاورزی باعث شده است که نهاده های دامی 6 ماه در گمرک رسوب کند و تا زمانی که دولت به مصوبه مجلس بازنشود و یک وزارتخانه یعنی وزارت جهاد کشاورزی را مأمور واردات تا توزیع نکند مطمئناً این مشکل ادامه پیدا خواهد کرد و قیمت مرغ و سایر محصولات نیز بالا خواهد رفت مگر اینکه دولت تصمیم قاطع بگیرد و این وظایف را به وزارت کشاورزی بازگرداند؛ جهاد کشاورزی هم سریعاً واردات و ثبت سفارش را خودش انجام دهد و بسیاری از مسائل کاهش خواهد یافت.

نماینده مردم مهاباد در مجلس با تأکید بر اینکه سوءمدیریت در بحث بازار باعث افزایش قیمت مرغ شده است، شرح داد: اگر مدیریت بازار باز هم به این شکل ادامه پیدا کند و موازی کاری ها بین این دو وزارتخانه ادامه یابد قیمت مرغ باز هم افزایش خواهد یافت.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 بهمن 1399 بروزرسانی: 2 بهمن 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1331

به "تذکر 50 نماینده به روحانی برای اجرای مصوبه مجلس، سوءمدیریت ها باعث افزایش قیمت ها است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تذکر 50 نماینده به روحانی برای اجرای مصوبه مجلس، سوءمدیریت ها باعث افزایش قیمت ها است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید