تمهیدات سازمان تأمین اجتماعی به منظور کنترل انتقال بیماری کرونا

به گزارش مجله سلنا، معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی گفت: تمامی اقدامات ممکن برای کاهش مراجعه حضوری مردم به شعب تأمین اجتماعی اجرا شده است و از جامعه شریف استدعا داریم که برای حفظ سلامتی خود حتی الامکان از مراجعه حضوری به شعب و کارگزاری ها خودداری نمایند.

تمهیدات سازمان تأمین اجتماعی به منظور کنترل انتقال بیماری کرونا

به گزارش گروه اجتماعی مجله سلنا، مهرداد قریب گفت: بسیاری از خدماتی که مردم برای دریافت آن به شعب و کارگزاری های تأمین اجتماعی مراجعه می نمایند بصورت غیرحضوری به وسیله درگاه رسمی خمات غیر حضوری به نشانی https://eservices.tamin.ir قابل انجام است و بعضی از خدمات نیز همچون ثبت درخواست بازنشستگی، تمدید اعتبار کارت هوشمند رانندگان و تمدید اعتبار دفترچه درمانی بدون احتیاج به هیچ اقدامی از سوی بیمه شدگان تا انتها فروردین ماه 99 اجرا شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، قریب اضافه کرد: تمدید اعتبار دفاتر درمانی منتهی به بهمن 98 کلیه بیمه شدگان و مستمری بگیران تا انتها فروردین ماه 1399 به صورت هوشمند انجام می گردد و احتیاجی به حضور بیمه شدگان و بازنشستگان برای تمدید اعتبار در شعب و کارگزاری های تأمین اجتماعی نیست.

وی ادامه داد: مهلت پرداخت حق بیمه بیمه شدگان اختیاری، توافقی، رانندگان درون شهری و برون شهری و کارگران ساختمانی افزایش یافته است و به منظور جلوگیری از لغو قرارداد ها و تداوم بیمه پردازی این قبیل بیمه شدگان تا انتها فروردین ماه 1399 برای پرداخت حق بیمه مهلت خواهند داشت.

معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی از فراهم شدن زمینه پرداخت علی الحساب غرامت دستمزد ایام بیماری و بارداری اطلاع داد و گفت: برای کلیه بیمه شدگان به ویژه بیماران مبتلا به کرونا و همچنین مرخصی زایمان امکان پرداخت علی الحساب غرامت دستمزد براساس گواهی پزشک معالج فراهم شده است و این خدمات بدون احتیاج به انجام تشریفات مقرر و مراجعه حضوری به شعب انجام می گردد.

قریب اضافه کرد: ثبت درخواست خدمات و تعهدات کوتاه مدت (غرامت دستمزد ایام بیماری و بارداری، پروتز و اروتز وکمک ازدواج و...) نیز بدون مراجعه حضوری و به وسیله سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی قابل انجام است.

وی ادامه داد: برای ثبت درخواست بازنشستگی احتیاجی به مراجعه حضوری به شعب تأمین اجتماعی نیست و تاریخ ترک کار مندرج در لیست پرداخت حق بیمه به عنوان تاریخ درخواست بازنشستگی محسوب می گردد. همچنین انجام استعلام درخصوص تمدید یا صدور کارت هوشمند رانندگان به حالت تعلیق درآمده و تداوم بیمه پردازی آنان تا انتها فروردین 1399 قابل انجام است.

معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی فراهم شدن امکان بیمه پردازی آن دسته از کارگران ساختمانی که کارت مهارت فنی آنان منقضی شده است را از دیگر اقدامات اجرا شده برای کاهش مراجعه حضوری به شعب این سازمان برشمرد و گفت: بیمه پردازی این افراد تا انتها فروردین سال 1399 قابل انجام است.

قریب همچنین از امکان استعلام گواهی میزان سوابق پرداخت حق بیمه به وسیله سامانه غیر حضوری سازمان تأمین اجتماعی اطلاع داد.

وی همچنین گفت: در ایام تعطیلات نوروزی امسال شعب وکارگزاری های منتخب سازمان تأمین اجتماعی خدمات مربوط به دفاتر درمانی را به جامعه تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی ارائه خواهند داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 802

به "تمهیدات سازمان تأمین اجتماعی به منظور کنترل انتقال بیماری کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمهیدات سازمان تأمین اجتماعی به منظور کنترل انتقال بیماری کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید