تیراندازی های خونبار تگزاس در شب سال نو میلادی

به گزارش مجله سلنا، شلیک هوایی به مناسبت جشن سال نوی میلادی در یکی از شهرهای ایالت تگزاس آمریکا دو کشته برجای گذاشت که یکی از آن ها پسربچه ای چهار ساله بود.

تیراندازی های خونبار تگزاس در شب سال نو میلادی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، پلیس ایالت تگزاس آمریکا چند مورد تیراندازی در شب سال نو میلادی را گزارش کرده که یک مورد آن به قتل یک کودک منجر شده است.

به نوشته روزنامه یو اس اِس تودی، پلیس شهر آرلینگنون روز جمعه در صفحه فیسبوک خود سه مورد تیراندازی در شب سال نو را گزارش کرد که دو مورد از این تیراندازی ها تلفات جانی داشتند.

یکی از فرماندهان پلیس آرلینگتون نیز در مصاحبه ای گفت: هرگز چنین شب سال نویی را به خاطر نداشته ام. تا آنجا که می دانم هرگز با این تعداد تیراندازی در این بازه زمانی کوتاه روبرو نبوده ایم.

شهروندان ایالت تگزاس در ساعات آغاز سال جدید میلادی به شلیک هوایی می پردازند. اداره پلیس آرلینگتون روز آخر سال 2020، هشدار داده بود شلیک هوایی در جشن سال نو غیر قانونی بوده و ممکن است به آسیب دیدن دیگران و بازداشت به اتهام ارتکاب جنایت ختم شود.

در اولین مورد تیراندازی شب سال نو در این شهر، یک جوان 21 ساله سیاه پوست پس از بازداشت اعتراف کرد به صورت غیر عمد به یک پسر بچه چهار ساله شلیک کرده است. این پسر بچه نهایتاً در بیمارستان جان سپرد و عامل این تیراندازی نیز به اتهام قتل عمد بازداشت شد.

در مورد دوم که تنها دقایقی پس از مورد اول رخ داد، یک زن توسط یکی از بستگانش که قصد شلیک هوایی داشت، مورد اصابت گلوله قرار گرفت و جانش را از دست داد.

در مورد سوم چهار جوان اقدام به گشودن آتش به سمت یک پلیس و دو نگهبان کردند و یکی از نگهبان ها مجروح شد. به نظر می رسد این چند جوان نیز به قصد جشن دریافت سال نو اقدام به تیراندازی کرده بودند. تا کنون سه نفر از این چهار جوان مورد بازداشت قرار گرفته اند.

آزاد بودن حمل سلاح در آمریکا روزانه به بروز خشونت های مسلحانه در سراسر این کشور منجر می شود که برخی نیز جان خود را از دست می دهند اما لابی سلاح در این کشور به اندازه ای قدرتمند است که کنگره آمریکا نیز اقدامی برای محدود کردن حمل سلاح صورت نداده است.

بر اساس گفته مرکز آرشیو خشونت با سلاح گرم در آمریکا، تا یکم دسامبر سال جاری میلادی بیش از 17400 مورد قتل و بیش از 36 هزار مورد جراحت با سلاح گرم در این کشور ثبت شده است. از این میان 1289 مورد در دفاع از خود، 2043 مورد تیراندازی غیرعمدی و 587 مورد تیراندازی کور بوده است.

روز پنجشنبه نیز در جریان تیر اندازی در داخل خانه ای در شهر هیوستون واقع در ایالت تگزاس که به گفته مقام های این شهر خشونت خانگی بوده، چهار نفر که اعضای این خانه بوده اند کشته شدند

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1491

به "تیراندازی های خونبار تگزاس در شب سال نو میلادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیراندازی های خونبار تگزاس در شب سال نو میلادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید