خبرنگاران حدود هفت هزار سوادآموز کرمانشاهی باسواد شدند

به گزارش مجله سلنا، کرمانشاه- خبرنگاران- معاون سوادآموزی آموزش و پرورش کرمانشاه گفت: 6 هزار و 869 سوادآموز از ابتدای امسال تا به امروز در کلاس های نهضت شرکت نموده و باسواد شدند.

خبرنگاران حدود هفت هزار سوادآموز کرمانشاهی باسواد شدند

هرمز نوروزی فرد روز چهارشنبه به خبرنگاران اضافه کرد: نهضت سواد آموزی کرمانشاه در امسال تعهد باسوادی 9 هزار و 900 نفر را دارد و تا به امروز معادل 69.38 درصد از این تعهد تحقق یافته است.

او گفت: در سال تحصیلی گذشته تعهد استان، آموزش 13 هزار و 64 نفر بود، اما بیش از 14 هزار نفر آموزش های لازم را فرا گرفتد و نهضت سوادآموزی کرمانشاه از 25 شاخص عملکرد و ارزیابی بین استان های کشور در14 شاخص رتبه اول را کسب کرد.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان کرمانشاه در ادامه گفت: 75.2 درصد از جمعیت باسواد استان در مناطق شهری و 24.5 درصد در مناطق روستایی ساکن هستند.

وی توضیح داد: با برنامه ریزی های صورت گرفته در راستای عدالت آموزشی و منطقه ای در سال های گذشته تعداد جذب سوادآموزان در مناطق روستایی بیشتر شده است.

سوادآموزی بخشی از فرایند تعلیم و تربیت است

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه نیز در ادامه با تبریک هفته سوادآموزی و گرامیداشت سالروز نهضت سوادآموزی به فرمان امام (ره) در هفتم دی ماه سال 58 گفت: سوادآموزی به عنوان بخشی از فرآیند تعلیم و تربیت، پیش احتیاج اصلی و اساسی در تحقق اهداف آن محسوب می گردد و این امکان را فراهم می سازد که سطح توانایی های افراد در مواجهه موثر با نقش ها و مسوولیت های اجتماعی افزایش یابد.

مجید یزدان پناه با شاره به دستاوردهای آموزشی و فرهنگی سازمان نهضت سواد آموزی در 41 سال گذشته اضافه کرد: موفقیت های سوادآموزی استان را نتیجه برنامه محوری در راستای برنامه های سند تحول بنیادین، اسناد بالادستی و سیاست ها، اهداف، راهبردها و رویکردهای سازمان نهضت سوادآموزی و تلفیق سیاست های استانی با توجه به اقتضائات منطقه ای و محلی عنوان نمود.

منبع: ایرنا
انتشار: 19 بهمن 1399 بروزرسانی: 19 بهمن 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1430

به "خبرنگاران حدود هفت هزار سوادآموز کرمانشاهی باسواد شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران حدود هفت هزار سوادآموز کرمانشاهی باسواد شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید