درخواست آمریکا برای برگزاری جلسه اضطراری شورای امنیت درباره کره شمالی

به گزارش مجله سلنا، یک مقام هیئت آمریکا در سازمان ملل اظهار داشت: واشنگتن قصد دارد روز دوشنبه جاری یک جلسه اصطراری در شورای امنیت سازمان ملل به دلیل ناخرسندی از مواضع روسیه در قبال کره شمالی تشکیل دهد.

درخواست آمریکا برای برگزاری جلسه اضطراری شورای امنیت درباره کره شمالی

به گزارش مجله سلنا، این در حالی است که پیشتر نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل از اصلاحیه هایی که روسیه در یک گزارش کمیته کارشناسی سازمان ملل برای اجرای تحریم های کره شمالی به عمل آورد، اظهار ناخرسندی نموده بود.

مقام مسؤول روابط عمومی هیئت آمریکا در سازمان ملل به ایتارتاس در پاسخ به این سوال که آیا شورای امنیت سازمان ملل در پی اظهارنظرهای نیکی هیلی نسبت به ناخرسندی از این اصلاحیه های روسیه نشستی را تشکیل خواهد داد، گفت: من می توانم برگزاری چنین نشستی در روز دوشنبه را تایید کنم. روز پنج شنبه واحد مطبوعاتی هیئت روسی در سازمان ملل نیز اعلام نمود که این اصلاحیه ها از سوی طرف روسی مطرح گردیده و در گزارش 1718 کمیته کارشناسان سازمان ملل برای تحریم های کره شمالی اعمال گردیده است.

این هیئت تاکید نمود: این اصلاحیه ها تنها باعث افزایش کیفیت این گزارش گردیده اند.

هیئت روسیه در عین حال توضیح داد: تحولات مربوط به این گزارش بار دیگر اهمیت همکاری میان کمیته سازمان ملل و کارشناسان را نشان داد.

در تاریخ 31 اوت واسیلی نبنزیا فرستاده روسیه به سازمان ملل در پی یک نشست شورای امنیت این سازمان درباره کره شمالی در پشت درهای بسته به مجله سلنا گفت: روسیه جلوی بحث های این شورا در مورد اجرای تحریم ها علیه پیونگ یانگ تا زمان اعلام این اصلاحیه در این گزارش را می گیرد. روسیه پیشتر در تاریخ 24 اوت نیز مانع تصویب دستور کار کمیته تحریم های سازمان ملل گردیده بود اما رئیس آن از گنجاندن این موضع در گزارش مربوط به تحریم ها علیه کره شمالی خودداری کرد.

نبنزیا کمی پس از این اتفاق گفت که روسیه و دیگر هیئت ها در سازمان ملل نسبت به درز مرتب اطلاعات از این کمیته اظهار نگرانی نموده و درخواست تحقیقات در این رخداد را داده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 دی 1397 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 5

به "درخواست آمریکا برای برگزاری جلسه اضطراری شورای امنیت درباره کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست آمریکا برای برگزاری جلسه اضطراری شورای امنیت درباره کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید