دستگیری مسؤول یگان بمب گذاری داعش در بغداد

به گزارش مجله سلنا، نیروهای امنیتی عراق در عملیاتی در جنوب غرب بغداد، تروریست داعشی مسؤول یگان بمب گذاری در بخش دیالی را دستگیر کردند.

دستگیری مسؤول یگان بمب گذاری داعش در بغداد

به گزارش ایسنا، به نقل از بغداد الیوم، سازمان اطلاعات وزارت کشور عراق امروز یکشنبه از دستگیری تروریست داعشی مسؤول یگان بمب گذاری بخش دیالی در بغداد خبر داد.

این سازمان در بیانیه ای گفت: نیروهای اداره اطلاعات پلیس فدرال عراق یکی از رهبران داعش که مطابق با ماده 4 تروریسم و عضویت در گروه تروریستی داعش تحت تعقیب بود را در بغداد دستگیر کردند.

به گفته سازمان اطلاعات وزارت کشور عراق، این فرد که مسؤول یگان بمب گذاری در استان دیالی بود پس از تشکیل تیم اطلاعاتی از نیروهای تیپ ششم هنگ اول و کمین این نیروها در جنوب غرب بغداد دستگیر شد.

میدل ایست نیوز، وی در تحقیقات اولیه به مشارکت در چند عملیات تروریستی علیه نیروهای امنیتی و شهروندان غیرنظامی اعتراف کرد.

نیروهای امنیتی عراق برای اطمینان از عدم ظهور مجدد داعش و عناصر فراری آن، به جستجو، پاکسازی و تعقیب بقایای داعش در سراسر کشور ادامه می دهند.

عراق در دسامبر سال 2017، پس از حدود سه و نیم سال درگیری با داعش که حدود یک سوم کشور را اشغال کرده بود، آزادسازی تمام سرزمین های خود از چنگال این گروه تروریستی را گفت.

گفتنی است عناصر باقی مانده ای از داعش هنوز در مناطقی از بغداد، صلاح الدین، دیالی، کرکوک، نینوا، الانبار و… فعالیت دارند.

همچنین فرماندهی تیپ ابوالفضل العباس گفت، مقر گردان اول آن در شهر سامرا شب گذشته هدف حمله راکتی قرار گرفت که هیچ تلفاتی نداشت.

این فرماندهی اضافه نمود: نیروهای زرهی، موشکی، توپخانه ای و تاکتیکی ما در سامرا برای تامین امنیت اطراف این شهر مقدس به نیروهای امنیتی کمک کرده و ماموریت پشتیبانی را برعهده دارند.

این فرماندهی اضافه نمود، تیپ هاس اطلاعاتی و ستاد آن در حال بررسی این حادثه و مکان هدف گیری با فرماندهی مربوطه برای شناسایی عامل این حمله هستند.

این تیپ چند روز پیش از حشد شعبی جدا شد و حشد مرجعیت را در اشاره به مرجعیت سید علی سیستانی تشکیل داد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 5 بهمن 1399 بروزرسانی: 5 بهمن 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1339

به "دستگیری مسؤول یگان بمب گذاری داعش در بغداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری مسؤول یگان بمب گذاری داعش در بغداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید