شکایت نماینده جمهوریخواه از معاون ترامپ

به گزارش مجله سلنا، خبرنگاران : لوئی گومرت روز دوشنبه به دادگاهی در تگزاس علیه مایک پنس شکایت کرد تا شاید بتواند آخرین تیر برای جلوگیری از پیروزی جو بایدن نامزد حزب دموکرات آمریکا پیش از 17 دی ماه را پرتاب کند.

شکایت نماینده جمهوریخواه از معاون ترامپ

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، در این دادخواست، گومرت به دنبال صدور حکمی در دادگاه است که معاون رئیس جمهوری را وادار می نماید که آرای گزینشگران ایالت ها را نادیده بگیرد و در عوض تابلوی رقیب آن را بالا ببرد.

در ششم ژانویه مصادف با 17 دی ماه، مجلس سنا و مجلس نمایندگان به طور مشترک گرد هم می آیند تا گواهی های صادر شده گزینشگران 50 ایالت و منطقه کلمبیا را مورد شمارش قرار دهند. معاون رئیس جمهور نقش ریاست مجلس سنا را دارد که به طور سنتی نظارت بر پذیرش رسمی آرای گزینشگران انتخاباتی است.

گومرت که این دادخواست را روز یکشنبه به دادگاه فدرال تگزاس ارائه داده است، معتقد است قانون اساسی صریحا متهم پنس را به عنوان فردی معین می نماید که معین کند تا کدام مجموعه آرای گزینشگران انتخاباتی شمارش شوند یا آنکه به حساب نیایند.

به گفته تارنمای بلومبرگ، این شکایت آخرین دادخواست از پرونده های قضایی است که سعی در خنثی کردن رقابت ریاست جمهوری 13 آبان دارد که در آن بایدن با بیش از هفت میلیون رای، ترامپ را شکست داد.

تگزاس پیش از این هم با حمایت 17 ایالت جمهوری خواه کوشید تا انتخابات پنج ایالت کلیدی را باطل اعلام کند اما دیوان عالی آمریکا، آن را وارد ندانست.

از نظر گومرت، معاون رئیس جمهوری باید بتواند نظرات قانونگذاران ایالتی تحت رهبری جمهوری خواستار در آریزونا، جورجیا، میشیگان، پنسیلوانیا و ویسکانسین را اعلام کند.

این در حالی است که ویلیام بار وزیر دادگستری مستعفی آمریکا در آخرین نشست خبری خود توضیح داد هیچ مدرکی از فساد و تقلب گسترده در انتخابات به دست نیامده است که بتواند نتیجه انتخابات را تغییر دهد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 19 بهمن 1399 بروزرسانی: 19 بهمن 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1409

به "شکایت نماینده جمهوریخواه از معاون ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت نماینده جمهوریخواه از معاون ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید