عربستان مخالفت خود را با مداخلات در امور قضایی اش خاطرنشان کرد

به گزارش مجله سلنا، دولت عربستان در پی انتقادهای جهانی درباره حکم صادر شده در حق لجین الهذول، فعال حقوقی این کشور مخالفت خود را با هرگونه مداخله خارجی در امور قضایی کشورش اظهار داشت.

عربستان مخالفت خود را با مداخلات در امور قضایی اش خاطرنشان کرد

عبدالعزیز الواصل، نماینده دائم عربستان در مقر سازمان ملل در ژنو در گفت وگو با ندی الناشف، نماینده کمیسیون عالی حقوق بشر سازمان ملل گفت: عربستان از دستگاه قضایی شفاف و مستقلی برخوردار است و به هیچ وجه نقض استقلال سیستم قضایی اش را از سوی هیچ طرفی نمی پذیرد.

الواصل طبق آنچه خبرگزاری رسمی کشورش (واس) گزارش نموده، تاکید نمود، عربستان مخالف هر گونه دیکته برای مداخله در امور قضایی این کشور است.

او این گونه ابراز عقیده کرد، کشورش طی سال های اخیر گام های تاریخی و مهمی در زمینه حقوق زنان و برخورداری آنها از حقوق شان در تمامی زمینه ها برداشته و این به دستور ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان و با توجه مستقیم محمد بن سلمان ولیعهد او بوده است.

الواصل از کمیسیون عالی حقوق بشر سازمان ملل خواست از سیاسی کردن پرونده های حقوق بشری اجتناب نموده و به حاکمیت و استقلال کشورها و احکام سیستم های قضایی اش احترام بگذارد.

دفتر حقوق بشر سازمان ملل پیش از این نسبت به تصمیمات قضایی عربستان در محکومیت لجین الهذلول فعال حقوق زنان ابراز نگرانی نموده و خواهان آزادی او در اسرع وقت شده بود. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 18 بهمن 1399 بروزرسانی: 18 بهمن 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1377

به "عربستان مخالفت خود را با مداخلات در امور قضایی اش خاطرنشان کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان مخالفت خود را با مداخلات در امور قضایی اش خاطرنشان کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید