مسکو: رفع محدودیت تحقیق و توسعه هسته ای ایران تهدیدآمیز نیست

به گزارش مجله سلنا، وزارت خارجه روسیه در واکنش به سومین گام از روند کاهش تعهد ایران به توافق هسته ای، تأکید کرد که این اقدام تهدیدی برای نظام منع اشاعه به شمار نمی آید.

مسکو: رفع محدودیت تحقیق و توسعه هسته ای ایران تهدیدآمیز نیست

به گزارش گروه بین الملل مجله سلنا، وزارت خارجه روسیه روز دوشنبه با صدور بیانیه ای تأکید کرد که سومین گام از روند کاهش تعهد ایران به توافق هسته ای، تهدیدی در زمینه اشاعه تسلیحات اتمی ایجاد نمی کند.

به نوشته خبرگزاری اینترفکس، در بخشی از این بیانیه آمده است: تعلیق تعهدات ایران ذیل توافق هسته ای، نتیجه مستقیم سیاست های بی ملاحظه ایالات متحده است. فعال شدن مجدد تحقیقات سانتریفیوژی ایران از منظر اشاعه هسته ای هیچ تهدیدی ندارد.

این بیانیه می افزاید: از همه کشورهای باقی مانده در توافق هسته ای می خواهیم که با قدرت از این توافق و قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل دفاع کنند. تا زمانی که اقدام جمعی برای حفظ این توافق ادامه داشته باشد، نمی توان از اوضاع قطع امید کرد.

جمهوری اسلامی ایران اردیبهشت ماه امسال بعد از یک سال از خروج واشنگتن از توافق هسته ای، گفت تا زمان عملی شدن وعده طرف های باقی مانده در برجام برای جبران آثار منفی تحریم های آمریکا، به مرور تعهد خود به توافق هسته ای را کاهش می دهد. در سومین گام از این روند مرحله به مرحله، ایران محدودیت های برجامی بر فعالیت های تحقیق و توسعه هسته ای را تعلیق کرد.

آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز در گزارشی تایید کرد که تهران به سوی نصب نسل های پیشرفته تر سانتریفیوژ حرکت کرده است.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 آبان 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 348

به "مسکو: رفع محدودیت تحقیق و توسعه هسته ای ایران تهدیدآمیز نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو: رفع محدودیت تحقیق و توسعه هسته ای ایران تهدیدآمیز نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید