مقاله: زبان برای تحصیل در کانادا و مهاجرت

به گزارش مجله سلنا، دولت کانادا می گوید اگر شما بین 18 تا 54 سال سن دارید و می خواهید شهروندی کانادا را داشته باشید، می بایست یکی از دو زبان رایج کانادا (انگلیسی و یا فرانسوی) را بدانید. اداره تابعیت و مهاجرت کانادا یا همان CIC یکی از دو مدرک زیر را به عنوان گواهی بر دانش بالای زبان شما می پذیرد: اگر انگلیسی می خوانید به مدرک CLB با نمره 4 و یا بالاتر از آن احتیاج دارید و اگر فرانسه آموخته اید، باید مدرک NCLC را با نمره 4 و یا بالاتر از آن ارائه کنید.

مقاله: زبان برای تحصیل در کانادا و مهاجرت

زبان مورد استفاده در مدارس و دانشگاه های کانادا در استان ها، شهرها، مناطق و مقاطع مختلف می تواند متفاوت باشد. قبل از اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا و شروع آموختن زبان، شما باید علاوه بر مکان زندگی، محل تحصیل خود و زبان مورد استفاده در دانشگاه را ارزیابی کنید. مطمئن شوید که قرار است در کدام مقطع و با چه زبانی درس بخوانید. بعضی از دانشگاه های کانادا، در همه مقاطع به زبان انگلیسی و بعضی دیگر تنها به زبان فرانسه تدریس می نمایند. هستند دانشگاه هایی که هر دو زبان را برای آموزش استفاده می نمایند.

ممکن است از قبل نتیجه آزمون آیلتس یا تافل خود را برای اداره مهاجرت کانادا ارسال نموده و یا به یکی از زبان های رایج کانادا (انگلیسی یا فرانسوی) درس خوانده باشید، در این حالت نیازی به شرکت مجدد در آزمون نیست و می توانید از همان نتایج بهره ببرید. کافی است که یک کپی رسمی از نتیجه آزمون و یا مدرک تحصیلی تان را ارائه دهید.

منبع مقاله: زبان برای تحصیل در کانادا و مهاجرت

انتشار: 18 بهمن 1399 بروزرسانی: 18 بهمن 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1369

به "مقاله: زبان برای تحصیل در کانادا و مهاجرت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: زبان برای تحصیل در کانادا و مهاجرت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید