نامه نگاری رهبران دو کره درباره کرونا

به گزارش مجله سلنا، دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی اظهار داشت، رئیس جمهوری این کشور و رهبر کره شمالی در مورد مساله شیوع ویروس کُرونای جدید با یکدیگر نامه نگاری نموده اند.

نامه نگاری رهبران دو کره درباره کرونا

به گزارش مجله سلنا، به نقل از پایگاه کی.بی.اس، دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی بیان کرد، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در نامه خود به مون جائه این به ابراز حمایت و دلگرمی خود به سئول در مورد بحران مقابله با ویروس کرونای جدید پرداخته و این رئیس جمهوری کره جنوبی نیز متقابلا پاسخ نامه وی را داده و از او تشکر نموده است.

این اولین مورد از نامه نگاری بین این دو رهبر طی امسال میلادی محسوب می گردد.

ماه اکتبر گذشته نیز کیم جونگ اون در نامه ای به رئیس جمهوری کره جنوبی درگذشت مادر وی را تسلیت گفت و در عین حال مون جائه این نیز طی یک نامه از این رهبر کره شمالی برای شرکت در اجلاس ویژه کره جنوبی-آسه آن در ماه نوامبر دعوت کرد.

یون دو هان، مسؤول روابط عمومی ریاست جمهوری کره جنوبی به مجله سلنا گفت، کیم جونگ اون در نامه خود به مون جائه این، تاکید نموده که به قابلیت کره جنوبی برای غلبه بر ویروس کرونای جدید ایمان داشته و در عین حال بیان کرد که نگران سلامت رئیس جمهوری کره جنوبی است.

یون ادامه داد، رهبر کره شمالی همچنین تصریح نموده که بی سر و صدا از مبارزه کره جنوبی با ویروس COVID-19 حمایت نموده و دوستی و اعتمادش به مون جائه این را نشان داده است.

این در حالی است که اخیرا کیم یو جونگ، خواهر رهبر کره شمالی طی بیانیه ای شدیدا از دولت سئول انتقاد نموده بود.

این دو اقدام متناقض کره شمالی در قبال کره جنوبی باعث تعجب کارشناسان شده است.

بعضی برآورد نموده اند که مساله شیوع ویروس کرونا در کره شمالی احتمالا جدی است.

بعضی دیگر نیز گفته اند که انتقادهای خواهر رهبر کره شمالی مربوط به رزمایش های کره جنوبی و آمریکا بوده در حالی نامه رهبر کره شمالی مربوط به مساله ویروس کروناست و این دو از یکدیگر مجزا هستند. در عین حال کره شمالی فاش نموده که 7000 نفر در این کشور در قرنطینه قرار گرفته اند اما مدعی شده که هنوز این کشور موردی از آلودگی به ویروس کرونا ندارد.

بعضی ناظران می گویند که کره شمالی احتمالا اکنون دارد برای مهار این ویروس مبارزه می نماید و با توجه به اینکه هیچ گونه حمایت بین المللی در این خصوص روانه کره شمالی نمی گردد، این کشور احتمالا طی نامه نگاری ها با کره جنوبی به دنبال همکاری دوجانبه در حوزه کوشش ها برای قرنطینه است.

در صورتی که چنین همکاری رخ دهد این موضوع ممکن است بن بست فعلی را در روابط بین دو کره برطرف کند.

با این حال دولت سئول همچنین محتاط است. وزارت اتحاد مجدد در دولت کره جنوبی اعلام نموده که نظر مثبتی نسبت به نامه کیم جونگ اون دارد اما از بابت تفسیرهای غلط از این نامه هشدار داده است.

این وزارتخانه بیان کرد، کره شمالی هیچ گونه درخواستی برای دریافت حمایت به منظور در قرنطینه قرار دادن افراد مطرح نساخته و هیچ گونه بحث دقیقی نیز در مورد چنین همکاری وجود نداشته است.

این وزارتخانه اضافه کرد، دولت کره جنوبی تصمیمات خود را با در نظر دریافت تمامی ملاحظات از جمله شرایط داخلی و کلیت شرایط امور شبه جزیره کره اتخاذ می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 780

به "نامه نگاری رهبران دو کره درباره کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه نگاری رهبران دو کره درباره کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید