واکنش شدید اللحن دمشق به مداخله جویی آمریکا در امور سوریه

به گزارش مجله سلنا به نقل از النشره، وزارت خارجه سوریه به بیانیه وزارت خارجه آمریکا علیه سوریه واکنش نشان داد.

واکنش شدید اللحن دمشق به مداخله جویی آمریکا در امور سوریه

یک مقام مسئول در وزارت خارجه سوریه اظهار داشت: بیانیه واشنگتن درباره جلسات کمیته آنالیز قانون اساسی که در ژنو برگزار می گردد، بی ارزش است و بر فعالیت این کمیته و فضای تبادل نظرهای آن تاثیری ندارد.

وزارت خارجه سوریه اعلام کرد: بیانیه بار دیگر ثابت کرد که آمریکا در امور کشورهای دیگر دخالت می نماید و به دنبال تحمیل خواسته های خود است و آخرین مورد هم دخالت در فرایند کمیته قانون اساسی سوریه است. دولت سوریه تاکید می نماید که این تبادل نظر سوری-سوری است و احدی حق دخالت در آن یا حمایت از طرفی تحت هر بهانه ای را ندارد.

این مقام مسئول در وزارت خارجه سوریه اضافه کرد: نقش سازمان ملل فقط در تسهیل فرایند امور است. هر دیدگاه یا بیانیه از سوی ایالات متحده آمریکا یا هر کشور دیگری بی ارزش و تاثیری ندارد.

شایان ذکر است که وزارت خارجه آمریکا با صدور بیانیه ای مداخله جویانه دولت دمشق را به کارشکنی در فرایند پیشرفت کمیته قانون اساسی سوریه و به تاخیر انداختن کار تدوین قانون اساسی این کشور متهم نموده بود.

این وزارتخانه مدعی شده بود: پیش شرط های لحاظ شده از سوی دولت اسد آشکارا ناقض فرایند کمیته قانون اساسی و کوششی در راستای به تاخیر انداختن اقدام مورد حمایت گروه آستانه است.

آمریکا همچنین مدعی تداوم حمایت از کوشش های سازمان ملل در راستای تسهیل فرایند کار کمیته قانون اساسی سوریه شد.

لازم به ذکر است هفته گذشته هیئت اعزامی از دمشق برای حضور در مذاکرات ژنو در اعتراض به مواضع دیگر طرف ها از مقر مذاکرات خارج شد. این اقدام پس از آن صورت گرفت که پیشنهاد هیئت سوری در مورد جدول برنامه ها بدون پاسخ ماند.

این کمیته شامل 150 عضو است که 50 نفر از آنها حامی دولت سوریه، 50 نفر حامی اپوزیسیون و 50 نفر نیز نمایندگان جامعه مدنی هستند.

در حال حاضر هر هیأت 15 نفر را انتخاب نموده اند تا آنالیز دقیق تری در مورد قانون اساسی انجام دهند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 دی 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 556

به "واکنش شدید اللحن دمشق به مداخله جویی آمریکا در امور سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش شدید اللحن دمشق به مداخله جویی آمریکا در امور سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید