وزیر صمت: با شرکت های بین المللی متعهد همکاری می کنیم

به گزارش مجله سلنا، وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به خروج برخی خودروسازان خارجی از ایران پس از اعمال تحریم های آمریکا و عدم تعهد آنها به قراردادهایشان گفت: برنامه ریزی می کنیم تا اگر به دنبال همکاری با شرکت های بین المللی هم هستیم، با شرکت هایی که به قول و تعهد خود پایبند هستند همکاری بیشتری داشته باشیم.

وزیر صمت: با شرکت های بین المللی متعهد همکاری می کنیم

به گزارش مجله سلنا، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت پیش از ظهر امروز(چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات وزیران در جمع مجله سلنا در پاسخ به پرسشی درباره برنامه های دولت در خصوص جایگزینی جای خالی خودروسازان فرانسوی که به دلیل تحریم های آمریکا اقدام به خروج از کشور کرده اند اظهار کرد: دولت در این زمینه دو اقدام را در دستور کار خود قرار داده است. نخستین برنامه جدی تر دریافت ساخت داخل است. به همین دلیل ما نهضت ساخت داخل را راه اندازی کرده ایم؛ چرا که اکثر قطعاتی که در گذشته وارد کشور می شد، قابلیت ساخت در داخل را دارد.

وی افزود: در این راستا توافقی میان خودروسازان و قطعه سازان حاصل شده که طی آن تفاهم نامه ای به ارزش 85 میلیون یورو منعقد شده است تا قطعاتی که از خارج وارد می شوند در داخل ساخته شود.

وزیر صمت گفت: همچنین تفاهم دیگری در حال آماده شدن است و طی آن نهایتا در یک برنامه سه ساله تا سال 1400 یک میلیارد و 200 میلیون دلار از قطعات مورد نیاز صنعت خودروسازی در داخل ساخته خواهد شد.

رحمانی گفت: همچنین برنامه ریزی به گونه ای انجام می شود که ما وابسته به خودروسازانی نباشیم که به قراردادهای خود پایبند نبوده اند و کشور را به راحتی ترک کردند. برنامه ریزی می کنیم تا اگر به دنبال همکاری با شرکت های بین المللی هم هستیم، با شرکت هایی که به قول و تعهد خود پایبند هستند همکاری بیشتری داشته باشیم.

وی در سرانجام درباره وضعیت صنعت تولید لوازم خانگی هوشمند گفت: اخیرا نخستین خط تولید محصولات آشپزخانه مورد افتتاح قرار گرفت و این موضوع نشان می دهد که سطح صنایع خانگی ما در سطح روز دنیا واقع شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 352

به "وزیر صمت: با شرکت های بین المللی متعهد همکاری می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر صمت: با شرکت های بین المللی متعهد همکاری می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید