انواع کوتاه کردن مو بر اساس مدل صورت

به گزارش مجله سلنا، قبل از انتخاب مدل مو جدید و کوتاه کردن مو، بهتر است به جای پیروی از مدل های مُد روز به مدل صورت، نوع مو و جنس موهای خود توجه کنید. می توان به راحتی با آگاهی از نوع فرمت چهره مدل موی مناسب خود را پیدا کرد.

انواع کوتاه کردن مو بر اساس مدل صورت

گاهی انتخاب مدل مو و کوتاه کردن موها بنا به مد روز انتخاب عاقلانه ای نیست. بهتر است قبل از انتخاب مدل مو و کوتاه کردن موها، به مدل صورت، نوع و جنس موهای خود توجه کنید و بعد تصمیم بگیرید. در اینجا برای انتخاب بهترین مدل مو شما را راهنمایی خواهیم کرد.

مطالب خواندنی: مدل مو دخترانه (عکس مدل مو)

کوتاه کردن مو بر اساس مدل صورت

1. اگر موهای صاف و صورت گردی دارید، بهتر است موها را به صورت گرد و تا سر شانه کوتاه کنید. چتری زدن جلوی موها، استخوان گونه شما را نمایان تر خواهد کرد.

2. اگر موهای صافی دارید و فرم صورت شما چهارگوش است، بهترین گزینه برای شما کوتاه کردن موها تا سر شانه و به صورت لایه لایه است. به این ترتیب، پهنای پیشانی و فرم استخوانی و قوی چانه را به حداقل خواهید رساند.

3. افرادی که موهای صاف و صورت قلبی شکل دارند می توانند مدل موهای خیلی کوتاه را امتحان کنند. به این ترتیب چشم ها و استخوان گونه ها، جلوه بیشتری خواهند داشت.

4. افرادی که موهای صاف و صورت بیضی شکل دارند نیز می توانند موها را درست از پایین چشم ها، به صورت لایه لایه کوتاه کنند. در هر صورت موی خیلی بلند برای این افراد، گزینه مناسبی نیست.

5. خانم ها و دخترانی که موهای موج دار و صورت گرد دارند می توانند مدل موهای کوتاه تا پشت گردن یا بلند تا میانه کمر که به صورت لایه لایه کوتاه شده را امتحان کنند. این انتخاب بر استخوان گونه و چانه این افراد تاکید می کند.

6. اگر موهای موج دار و صورت چهارگوش دارید بهتر است موها را تا سر شانه کوتاه کرده و از کنار گوش ها به صورت لایه ایه خرد کنید. این کار صورت شما را ظریف تر و پیشانی را کوتاه تر نشان می دهد.

7. به افرادی که موهای موج دار و صورت قلبی شکل دارند پیشنهاد می کنیم که موها را تا سر شانه کوتاه کنند. به این ترتیب، موج موها شانه ها را پوشانده و عرض پیشانی را متعادل نشان خواهد داد.

8. در صورتی که صورت بیضی شکل دارید، موهای موج دار خود را تا کمی بالاتر از استخوان شانه کوتاه کنید. به این ترتیب استخوان گونه جلوه بیشتری خواهد داشت.

9. خانم ها و دخترانی که موهای فر و صورت گرد دارند می توانند موهای خود را تا سرشانه یا چانه کوتاه کنند. خردکردن موها به صورت لایه لایه، سنگینی ظاهری صورت را از بین برده و تعادل چهره را حفظ می کند.

10. اگر صورت چهار گوش دارید، موهای فر خود را تا چانه یا حتی کمی بالاتر کوتاه کنید. وقتی نوک موها به اندازه استخوان آرواره باشد، تناسب صورت حفظ و عرض صورت بیشتر خواهد شد.

11. به افرادی که صورت قلبی شکل و موهای فر دارند، یک مدل موی کوتاه تا نزدیک چانه را پیشنهاد می کنیم. به این ترتیب استخوان های آرواره، پُرتر نشان داده خواهند شد. توجه کنید که برای خرد کردن موهای فر نباید از تیغ استفاده شود زیرا موها حالت وز و نازیبایی پیدا می کنند.

12. یکی از بهترین مدل ها برای صورت های بیضی شکل و موهای فر، مدل های خیلی کوتاه آفریقایی هستند. این مدل ها باعث ایجاد تعادل در صورت شده و چهره فرد را جذاب تر نشان خواهند داد.

گروه آرایش و زیبایی خبرنگاران

منبع: setare.com
انتشار: 19 بهمن 1399 بروزرسانی: 19 بهمن 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1451

به "انواع کوتاه کردن مو بر اساس مدل صورت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انواع کوتاه کردن مو بر اساس مدل صورت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید