فرهنگ و هنر

در خانه ملک الشعرای بهار چه خبر است؟

همسایه ها با تکان سر، نام خانه را تایید می نمایند. این جا خانه معروف به ملک الشعرای بهار است؛ خانه پلاک چهار در بن بست گوهر، خیابان ملک الشعرای بهار. شماره نگهبان روی تکه کاغذ کوچکی بر در قهوه ای رنگ و ساده اش چسبانده شده، اما گویا هیچ کس در خانه نیست،...

6 مهر 1399

هشتک لبیک یاخامنه همچنان ترند نخست توئیتر فارسی

کارزار توئیترى لبیک یا خامنه ای که از صبح امروز در آستانه عید سعید غدیر خم شروع شد، در ساعات ابتدایى توانست کلیدواژه لبیک یاخامنه ای را ترند نخست توئیتر فارسى کند.

5 مهر 1399

برگزاری آزمون داخلی ویژه دوره های آموزشی کوتاه مدت گردشگری در استان مرکزی

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان مرکزی اطلاع داد: آزمون داخلی ویژه دوره های آموزشی کوتاه مدت گردشگری در دو بخش مدیران فنی و راهنمایان گردشگری برگزار گردید

27 شهریور 1399

9 پروژه گردشگری در کهگیلویه و بویراحمد به اجرا در می آید

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: از 32 پروژه عمرانی و اقتصادی تصویب شده در استان 9 طرح مربوط به حوزه گردشگری است.

22 شهریور 1399

پل های تاریخی خداآفرین در آذربایجان شرقی بازسازی می شوند

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از بازسازی پل های تاریخی خداآفرین اطلاع داد.

17 شهریور 1399

شاعران نوجوان نویدبخش آینده ای درخشان

به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل کانون، عضو هیأت داوران بخش شعر کلاسیک دومین مهرواره شعر کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان درباره ارزیابی خود از آثار شاعران نوجوان کانون گفت: بچه هایی که در این رویداد حضور داشتند تفاوت های...

10 شهریور 1399

ترامپ مانع انتشار کتاب ترامپ شد!

ایسنا نوشت: یک قاضی در نیویورک انتشار کتاب افشاگرانه نوشته مری ترامپ، برادرزاده رئیس جمهور آمریکا را تا رسیدگی به پرونده در جلسه دادگاه ممنوع نمود.

4 شهریور 1399

چگونه مردم را به رعایت فاصله اجتماعی ترغیب کنیم؟

خبرنگاران: حفظ فاصله اجتماعی و قرنطینه شخصی دو راه موثر برای کاهش شیوع بیماری کووید-19 است، اما از استرالیا تا آمریکا، خیلی ها به این اقدامات توجه نمی نمایند. چطور باید مردم را قانع و ترغیب کرد که دست به چنین کار هایی بزنند؟

30 مرداد 1399

تعلل سه ساله وزارت ارتباطات، پنجره واحد مدیریت زمین باز می گردد؟

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در انجام تعهدات خود ذیل دولت الکترونیک و طراحی سامانه پنجره واحد مدیریت زمین کوتاهیِ سه ساله ای داشته است که انجام آن می تواند منشأ تحول در زمینه مبارزه با چپاول اراضی ملی و دولتی باشد.

27 مرداد 1399

رونمایی از پوستر چهارمین جشنواره تلویزیونی مستند، جایزه ویژه برای مستند های کرونایی

رئیس چهارمین جشنواره مستند تلویزیونی از اختصاص بخش ویژه برای فراوری مستند هایی با موضوع کرونا در جشنواره سال جاری اطلاع داد.

22 مرداد 1399

میراث جاسوسان به پله دوم چاپ رسید

به گزارش خبرنگاران رمان میراث جاسوسان نوشته جان لوکاره با ترجمه مهدی فیاضی کیا از رمان های خارجی منتشر شده توسط انتشارات چترنگ به چاپ دوم رسید.

22 مرداد 1399

دانشگاه های کارآفرین چه وظایفی در قبال مردم دارند؟

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی دامغان گفت: تأمین آسایش و برطرف نیازمندی های جامعه بومی از وظایف دانشگاه کارآفرین است تا مردم طعم خوش موفقیت سازمان ها و نهادهای مؤثر در تأمین رفاه خود را احساس نمایند.

18 مرداد 1399

میانبر در قسمت 64 متوقف شد، سریال های طنزی که شبکه پنج را قرق کرده اند!

شبکه پنج سیما در ادامه تولید و پخش سریال های بلند خود به تازگی تصویربرداری فصل دوم میانبر را به انتها رسانده و به زودی آن را روانه آنتن خواهد کرد.

10 مرداد 1399

گفت و گوی خودمانی وزیر بهداشت با زائران حرم رضوی پس از بازگشایی صحن ها

وزیر بهداشت در بازدید از صحن های مطهر حرم رضوی و آنالیز نحوه اجرای پروتکل های بهداشتی زیارت، گفت و گویی خودمانی با زائران داشت.

9 مرداد 1399

احتمال آغاز اجراهای خیابانی در استان های سفید و تهران

مدیر اداره کل هنرهای نمایشی با بیان اینکه بی صبرانه منتظر تصمیمات وزارت بهداشت درباره تئاتر هستیم، احتمال داد در صورتی که جشنواره های تئاتری برگزار نشوند، بتوان بودجه آن را برای حمایت از فعالیت های نمایشی اختصاص داد.

8 مرداد 1399

اعلام نونوار شدن شاهکار معماری ایران در یزد

ایسنا/ براساس سخنان کارشناس ارشد بازسازی آثار تاریخی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یزد، نونوار شدن شاهکار معماری ایران در یزد صورت می گیرد.

8 مرداد 1399

روایت یک جنات تکان دهنده؛ اعترافات مردی که همسرش را مثله کرد

مردی که همسرش را به قتل رسانده، مثله و سپس دفن کرده است، در بازپرسی های پلیسی جزئیات جنایت خود را شرح داد.

8 مرداد 1399

خبرنگاران پروتکل بهداشتی بازگشایی آبدرمانی های استان اردبیل تدوین می شود

اردبیل- خبرنگاران- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: با ابلاغ استاندار اردبیل به دانشگاه علوم پزشکی استان، پروتکل های بهداشتی بازگشایی آبدرمانی ها برای تصویب در ستاد استانی مقابله با کرونا تدوین می شود.

8 مرداد 1399

دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی البرز 2 جایزه ملی ایثار را کسب کردند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و واحد کرج از کسب 2 جایزه ملی ایثار توسط دانشجویان این دانشگاه اطلاع داد.

19 تیر 1399

بهترین ساعت و دستبند هوشمند با قیمت های مختلف

ساعت ها و دستبندهای هوشمند در بازار، تنوع زیادی پیدا کرده اند اما محصولات شاخص کدام اند و کدام ارزش خرید بیشتری دارند؟

18 تیر 1399
تعداد: (172)