علم و تکنولوژی

مدل جدید رنج روور Evoque آینه عقب ترکیبی خواهد داشت

شرکت جگوار لند روور یا به اختصار JLR، به تازگی جدیدترین مدل رنج روور Evoque، که یک خودروی SUV در کلاس کوچک به حساب می آید، را معرفی کرد. مدل 2020 از خودروی Evoque مثل هر خودروی دیگری که هر سال شامل بروزرسانی می گردد، ویژگی های جدید و معمول بازار خودروها را دریافت...

27 فروردین 1398

برترین دستاوردهای رسانه ای بومی با حضور رئیس صداوسیما تجلیل شدند، رونمایی از 12 طرح دانش بنیان

اختتامیه پانزدهمین اجلاس فناوری رسانه با حضور دکتر علی عسکری رییس رسانه ملی و رضا علیدادی معاون توسعه و فناوری رسانه ملی برگزار گردید.

24 فروردین 1398

حذف دو بدمینتون باز مرد ایران از جدول انفرادی مسابقات دبی

دو بدمینتون باز مرد ایران از جدول انفرادی مسابقات حذف شدند.

14 فروردین 1398

اندروید پای بتا با رابط کاربری One Ui برای پرچمداران سامسونگ عرضه می گردد

سامسونگ در کنفرانسی که اخیرا برای توسعه دهندگان برگزار کرد، وعده داد که نسخه اولیه و بتا از اندروید پای با رابط کاربری جدید این شرکت که One UI نام دارد، به زودی برای گوشی های گلکسی اس9، گلکسی اس9 پلاس و گلکسی نوت 9 عرضه خواهد شد.

9 فروردین 1398

چه کنیم تا کارمندی محبوب باشیم؟

بییشتر افرادی که در اداره ها مشغول به کار هستند، رویای رسیدن به موفقیت و پیشرفت شغلی را درذهن می پرورانند، در این بین برای رسیدن به موفقیت و ترفیع شغلی، حسن نظر مدیران و انتخاب کارکند اهمیت فراوان دارد.

25 اسفند 1397

نشانه هایی از ادغام سیاهچاله های دوتایی

پژوهش اخیر انجمن سلطنتی اخترشناسان بریتانیا (Royal Astronomical Society) که در مجله Monthly Notices of the Royal Astronomical Society منتشر شد، نشان می دهد، شواهدی مبنی بر ادغام سیاهچاله های دوتایی پرجرم وجود دارد.

13 اسفند 1397

سونامی مرگبار در اندونزی با 222 کشته

طبق تازه ترین گزارش ها وقوع سونامی در اندونزی تاکنون جان دست کم 222 نفر را گرفته و صدها زخمی و مصدوم برجای گذاشته است.

3 اسفند 1397

اجرای بیش از 100 طرح خیرساز در دانشگاه های کشور

دبیر ستاد خیرین آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در حال حاضر بیش از صد طرح عمرانی توسط خیران در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور در دست اجراست .

29 بهمن 1397

نسبت هیات علمی به دانشجو باید یک به 20 تا 25 باشد

معاون اداری مالی و مدیریت منابع انسانی وزارت علوم گفت: نسبت هیات علمی به دانشجو باید یک به 20 تا 25 باشد. به عبارت دیگر در هر دانشگاه به ازای هر 20 تا 25 دانشجو، وجود یک عضو هیأت علمی ضروری است.

15 دی 1397