علم و تکنولوژی

انتها نامه تقلبی و تخلفات پژوهشی در دانشگاه های بزرگ بسیار محدود است

مدیرکل حقوقی وزارت علوم با بیان اینکه موارد مربوط به انتها نامه تقلبی در دانشگاه های بزرگ بسیار محدود است ، گفت: تخلفات شناسایی شده در پردیس های دانشگاه های بزرگ به پردیس مرکزی انعکاس داده می گردد.

7 بهمن 1398

ترامپ باید به خاطر دروغ هایش استیضاح گردد

دروغ های بی وقفه، مستمر و ظالمانه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا یکی از ویژگی های اصلی دوره ریاست جمهوری وی است که تخریب بی سابقه ای علیه دموکراسی کشور ما محسوب می گردد و جرمی است که می تواند باعث استیضاح ترامپ گردد.

6 بهمن 1398

شرایط محکومیت سربازان غایبی که داوطلبانه به خدمت برمی گردند

دادستان نظامی تهران گفت: سربازان غایب در صورت بازگشت داوطلبانه به خدمت از طرح های آموزشی و حمایتی برخوردار می شوند.

5 بهمن 1398

شارژ بی سیم لنزهای هوشمند امکانپذیر شد

دانشمندان کره جنوبی فناوری جدیدی را برای شارژ بی سیم لنزهای تماسی هوشمند طراحی و ساخته اند که توسعه آن می تواند افق های روشنی را به روی بازار فناوریهای پوشیدنی باز کند.

4 بهمن 1398

ایران را نمی توان با پول نفت اداره کرد ، لزوم صیانت شرکت های دانش بنیان از بازار داخلی

معاون علمی و فناوری رییس جمهور با تاکید بر اینکه ایران را نمی توان با پول نفت آن را اداره کرد، گفت: شرکت های دانش بنیان باید از بازار داخلی صیانت نمایند.

23 دی 1398

میراث حجتی برای کشاورزی کشور چه بود؟

بخش چای، برنج و ابریشم در زمان مدیریت آقای حجتی در بخش کشاورزی نابود شد و عملا درب سازمان چای بسته شد.

22 دی 1398

ثبت نام کلاس های آمادگی زبان انگلیسی دانشگاه آزاد شروع شد

ثبت نام کلاس های آمادگی زبان انگلیسی دانشگاه آزاد از سه شنبه 19 آذر ماه شروع شد.

20 دی 1398

شهر های جالبی که روی ویرانه های باستانی ساخته شدند

خبرنگاران: در سرتاسر دنیا، می توانید شهر هایی را پیدا کنید که تاریخچه جالبی دارند. بعضی تمدن ها شهر های جدیدی روی ویرانه های باستانی بنا کردند در حالی که بقیه در نزدیکی مکان های تاریخی رشد کردند.

16 دی 1398

سلبریتی هایی با بیشترین فالوئر اینستاگرام در سال 2019

خبرنگاران: با ظهور پدیده ای به نام اینستاگرام، اغلب مردم، عکس ها و ویدئو های خود را با دیگران به اشتراک می گذارند. درواقع در ابتدای کار، هدف از ساخت اینستاگرام، پدید آوردن عرصه ای برای آپلود عکس بود، نه چیز دیگر. هرچند که امروزه دیگر، اینستاگرام به یکی...

14 دی 1398

جمعیت ملی هلال احمر 200 خانواده را در اربعین به اعضای خود متصل نموده است

خبرنگاران/خراسان رضوی رئیس دفتر نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ در ایران گفت: جمعیت ملی هلال احمر ایران در دوران اربعین توانسته بیش از 200 خانواده را که از اعضای خانواده خود جدا شده بودند، به هم متصل کند.

12 دی 1398

فراخوان چهارمین جشنواره آموزشی تحصیلی ایثار اعلام شد

متقاضیان شرکت در چهارمین جشنواره آموزشی تحصیلی ایثار تا 30 آذرماه برای ثبت نام فرصت دارند.

11 دی 1398

فیلمبرداری آکوامن 2 به تعویق می افتد؟، عذرخواهی جیسون موموآ

به گزارش خبرنگاران به نقل از آسوشیتدپرس، جیسون موموآ می گوید نمی تواند سر فیلمبرداری آکوامن 2 به موقع حاضر گردد و به همین دلیل از کمپانی برادران وارنر عذر خواسته است.

9 دی 1398

ایران و ایتالیا سند همکاری های کشاورزی، قرنطینه و حفظ نباتات امضا کردند

محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی شب گذشته در شهر رم یادداشت تفاهم همکاری بین جمهوری اسلامی ایران و ایتالیا در زمینه حفظ نباتات را با همتای خود مایوریزیو مارتینا وزیر سیاست های کشاورزی، غذا و جنگلداری ایتالیا امضا کرد.

5 دی 1398

فرش دستبافت نهاوند نیازمند توجه است، لزوم حذف واسطه گری در فرش

خبرنگاران - گروه استان ها: فرش دستبافت نهاوند با شهرت جهانی بیشتر به صورت دو زرع و یک زرع و نیم فراوری می گردد و 99 درصد فراوریات فرش دستباف نهاوند به وسیله اتحادیه مرکزی فرش تهران به کشورهای آمریکا، کانادا، آلمان و کشورهای عربی صادر می گردد.

5 دی 1398

همکاری دانشگاه امیرکبیر با کشور ترکیه افزایش پیدا می نماید

مدیر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به فعالیت های بین المللی این دانشگاه در سطح آموزشی و پژوهشی گفت: این دانشگاه دارای روابط گسترده بین المللی است.

4 دی 1398

طراحی اپلیکیشن ضد بدخوابی در سفر

یکی از مشاوران سابق ناسا اپلیکیشنی را مورد آزمایش خبر داده که به افراد کمک می کند با مشکل بی خوابی و بدخوابی به دنبال مسافرت های طولانی هوایی مقابله کنند.

2 دی 1398

توسعه همکاری با کشورهای مسلمان اولویت دیپلماسی رسانه ای

محمد سلطانی فر در دیدار با هیات رسانه ای کشور اندونزی با اشاره به نقاط مشترک دو کشور از جمله دین، فرهنگ و مواضع سیاسی- اقتصادی در آسیا و جهان، بر توسعه روابط و تقویت دیپلماسی رسانه ای میان دو کشور تاکید کرد.

30 آذر 1398

می خواهیم فردا برابر استقلال به یک نتیجه خوب دست پیدا کنیم

به گزارش خبرنگاران، غلامرضا صادقیان شامگاه امروز پنج شنبه در مورد دیدار دو تیم استقلال و تراکتور در تبریز گفت: بازی مهمی در پیش داریم و می خواهیم با حضور طرفداران به نتیجه شیرین پیروزی دست پیدا کنیم و به صدر جدول برسیم.

29 آذر 1398

انجام 450 پروژه مشترک بین دانشگاه های ایران و دنیا

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دیدار با گابریلا سرویلیا رامیرز وزیر علوم و فناوری ونزوئلا که در محل این وزارت برگزار گردید، گفت: 450 پروژه مشترک بین دانشگاه های ایران و دنیا در حال اجرا است.

28 آذر 1398

پلنگ برفی چیست؟ پرونده گربه سانان

در این قسمت از مقالات سری گردشگری حیات وحش و در سومین قسمت از پرونده آنالیز گربه سانان مشهور، به سراغ گونه ای از گربه سانان می رویم که در زمره زیباترین و شاید با ابهت ترین گربه سانان قرار می گیرد. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید تا پلنگ برفی را بیشتر...

24 آذر 1398
تعداد: (106)