علم و تکنولوژی

لیگ دسته اول فوتبال، شکست خانگی بادران و سقوط به رده ششم، مس رفسنجان به صدر رسید

هفته هشتم مسابقات لیگ دسته اول فوتبال باشگاه های کشور با شکست تیم صدرنشین بادران پیگیری شد.

30 آبان 1398

رویداد کارآفرینی با رویکرد فناوری های حوزه فضایی برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از سازمان فناوری اطلاعات ایران، دوازدهمین رویداد کارآفرینی و برنامه نویسی ویژه دانش آموزان توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران و مشارکت سازمان فضایی با رویکرد فناوری های حوزه فضایی فردا 5 شنبه همزمان با آخرین روز از هفته جهانی...

27 آبان 1398

پذیرش دوره MBA و DBA آموزش عالی علوم و فنون تهران

MBA و DBA دوره های شناخته شده ای در سطح دنیا است که فارغ التحصیلان رشته های مختلف به منظور کسب دانش و مهارت های لازم برای مدیریت کسب وکارها و رهبری سازمان ها دوره تحصیلات تکمیلی خود را در آن می گذرانند.

24 آبان 1398

امکان ویرایش ثبت نام آزمون استخدامی برای داوطلبان مشمول فراهم شد

امکان ویرایش ثبت نام هفتمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور سال 1398 برای داوطلبان مشمول فراهم شد.

23 آبان 1398

بخش خصوصی اولین ماهواره مکعبی را در کشور خواهد ساخت

نماینده دپارتمان یک شرکت دانش بنیان فعال در حوزه فضایی گفت: اولین ماهواره مکعبی با سرمایه گذاری بخش خصوصی در کشور ساخته خواهد شد.

23 آبان 1398

انتظار کشور های اسلامی از ایران برای انتقال دانش و فناوری ، ایران از کامستک به طور کامل حمایت می نماید

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل گفت: ایران به طور کامل از کامستک برای افزایش تعداد باسوادان دنیا اسلام و توسعه علمی کشور های اسلامی حمایت می نماید.

22 آبان 1398

جیتکس 2019 با موضوع 5G آغاز شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از گلف نیوز، جیتکس 2019 به عنوان یکی از بزرگترین نمایشگاه های حوزه فناوری اطلاعات در منطقه خاورمیانه آغاز به کار کرده است. این نمایشگاه در ورلد ترید سنتر دبی جدیدترین روندها و محصولات فناوری از سراسر جهان را به نمایش می گذارد.

21 آبان 1398

اپل وارد حوزه ارزهای دیجیتال نمی گردد

تیم کوک(Tim Cook) مدیرعامل اپل اخیرا راجع به رمز ارز اظهاراتی ارائه داده و گفته که شرکت های خصوصی نباید به این حوزه ورود پیدا نمایند.

20 آبان 1398

حرکت مرد فلج با اسکلت روباتی

وقتی تیبو مثلا به راه رفتن فکر می نماید یک سلسله دستور برای حرکت دادن پاهایش ارسال می گردد. او می تواند بازو و ساعدهایش را در سه بعد حرکت دهد.

19 آبان 1398

انعقاد تفاهم نامه همکاری واحد علوم تحقیقات با 4 دانشگاه خارجی

به گزارش خبرنگاران، علی عباسپور رئیس این واحد دانشگاهی با بیان اینکه واحد علوم و تحقیقات اندکی پس از تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی به منظور تمرکز بر تحصیلات تکمیلی، پژوهشی و تأمین اعضای هیأت علمی در سال 1363 تشکیل شد، گفت: این واحد در فضایی کمتر از 500 متر مربع...

19 آبان 1398

اتوبوس های فعال در خطوط اتوبوسرانی دارای معاینه فنی هستند

معاون فنی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران گفت: با توجه به اهمیت اخذ معاینه فنی برای اهداف زیست محیطی و ایمنی، اتوبوس های شاغل در خطوط اتوبوسرانی دارای معاینه فنی هستند.

13 آبان 1398

پسماندهای روی همچنان بدون متولی

حمید نصرتی قانعی- زنجان ـ خبرنگار :انباشت حدود 5 تا 7 میلیون تن پسماند روی برآوردی است که مسئولان شهر زنجان از فعالیت شهرک تخصصی روی شهر زنجان در 5 کیلومتری این شهر دارند.

13 آبان 1398

کتاب مهندسی پزشکی از سوی عضو هیئت علمی دانشگاه حکیم سبزواری تالیف شد

مدیر همکاری های بین المللی دانشگاه حکیم سبزواری گفت: بزرگترین کتاب دنیا در زمینه مهندسی پزشکی از سوی عضو هیئت علمی دانشگاه برادفورد انگلستان و عضو هـیئت علمی وابسته دانشگاه حکیم سبزواری منتشر شد.

12 آبان 1398

نخبه ها در دوراهی ماندن و رفتن

پدیده مهاجرت در ایران و دیگر کشورهای دنیا موضوع جدیدی نیست و قرن هاست که افراد در کوشش برای زندگی بهتر از سرزمین خود مهاجرت می نمایند. با این حال در دو دهه اخیر، این پدیده در ایران نیز به وفور یاد می گردد.

8 آبان 1398

روایتی از روزهای دیوانگی ما ، مصاحبه با سازنده بهترین فیلم قرن 21

فیلم سینمایی خون به پا می شود به کارگردانی پل تامس اندرسن از نگاه نویسندگان و منتقدان گاردین به عنوان بهترین فیلم قرن 21 برگزیده شد.

30 مهر 1398

جوایز هنر های خلاق امی اهدا شد، بازی تاج و تخت برنده اصلی

بازی تاج و تخت و چرنوبیل جوایز اصلی بخش هنر های خلاقانه امی را دریافت کردند.

25 مهر 1398

به من نگو هیلبرت!

مهسا لزگی:این جا کافه علم است؛ کافه آلبرت اینشتین یا همان عمو آلبرت خودمان. من هم مارمولک فراک پوشم. امکان ندارد بدون فراک و پاپیون از خانه ام یعنی آن گوشه، نزدیک سقف آشپزخانه کافه، بیرون بیایم. چه بخواهم بروم کنسرت، چه سر خیابان.

22 مهر 1398

آمریکا به دنبال فضاسازی بین المللی علیه ایران است

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه تربیت مدرس گفت: کشور از ابتدای انقلاب اسلامی تا کنون توسط آمریکا تحریم بوده است و این کشور درموضوع جدید تحریم سازمان فضایی ایران به جز فضاسازی بین المللی علیه ما هدف دیگری ندارد.

20 مهر 1398

کشتی کشف شده در اعماق دریای بالتیک شناسایی شد

یک تیم بین المللی از دانشمندان، کشتی کشف شده در قعر دریای بالتیک را شناسایی کرده اند. محققان مطمئن هستند که این کشتی متعلق است به ناوگان یوهان، پادشاه دانمارک است که در سال 1495 غرق شد.

20 مهر 1398

افزایش همکاری در زمینه هوش مصنوعی

منطقه خودمختار گوانگشی چین روز دوشنبه متعهد شد تا همکاری خود را با انجمن ملل جنوب شرقی آسیا در زمینه هوش مصنوعی تقویت کند.

19 مهر 1398
تعداد: (81)