علم و تکنولوژی

بحران کرونا معایب سرمایه داری را نمایان ساخت

خبرنگاران - گروه بین الملل: کرونا از سویی باعث شده تا گرایشات ناسیونالیستی و مرزهای ملی اهمیت ویژه تری بیابد و خودکمک(self-help) از مبانی و اصول اساسی رئالیسم است مورد توجه کشورها قرار گیرد. این خودکمک را در عدم همکاری مؤثر برخی کشورها با یکدیگر در مقوله کمک...

10 خرداد 1399

رعایت استاندارد پیش احتیاج جهش فراوری است

مدیرکل استاندارد همدان با تاکید بر وابستگی کیفیت و استاندارد گفت: رعایت این مقوله پیش احتیاج جهش فراوری محسوب می گردد که رونق فضای مالی و توسعه صادرات را به همراه دارد.

3 خرداد 1399

سال جاری هیچ دستگاهی در سطح دانشگاه آزاد بلااستفاده نخواهد ماند ، اجرای فاز دوم ساماندهی آزمایشگاه ها

معاون دانشگاه و رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد گفت: بازبینی و اصلاح فهرست تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی ثبت شده در سامانه سا ها در دستور کار نهاده شد.

28 اردیبهشت 1399

استفاده از سلول های بنیادی برای درمان مبتلایان به کووید-19

ایسنا/ مدیر کل دفتر تخصصی علوم پزشکی معاونت پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی تولید کیت تشخیص، لباس ایزوله بیمارستانی، راه اندازی آزمایشگاه مرجع و تولید مواد ضد عفونی کننده را از اقدامات جهاد دانشگاهی در حوزه مقابع با کروناویروس نام برد و گفت: علاوه بر آن...

26 اردیبهشت 1399

بی ام و 7، خودروی لوکس واقعی

ششمین نسل بی ام و 7 امکاناتی چون شارژ القایی موبایل، نمایشگرهای صفحه لمسی و یک تبلت هفت اینچی جهت کنترل ویژگی های اطلاعاتی و سرگرمی را دارد.

24 اردیبهشت 1399

پرداختن بیش از حد به آمار مبتلایان کرونا در ایران عمق دشمنی رسانه های غربی را نشان می دهد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: پرداختن بیش از حد به آمار مبتلایان کرونا در ایران کار بچه گانه ای است که عمق دشمنی اتاق های فکر رسانه های غربی با ملت ایران را به نمایش می گذارد.

23 اردیبهشت 1399

خبرنگاران پرندگان مهاجر تابستان گذران به مازندران آمدند

ساری-خبرنگاران- چلچه ها مهاجران پیام آور بهار، نخستین گروه از دهها گروه از پرندگان تابستان گذران وارد عرصه های زیست محیطی استان مازندران شدند.

20 اردیبهشت 1399

ضدعفونی معابر 260 شهر از سوی ارتش

فرمانده نیروی زمینی ارتش، با اشاره به برگزاری رزمایش لبیک یا امام خامنه ای: گفت: یکی از کارها در این رزمایش، ضدعفونی کردن معابر عمومی در شهرهای هدف است که در بیش از 260 شهر کشور این کار به صورت مستمر و در بازه زمانی تعیین در حال اجرا است.

19 اردیبهشت 1399

فراوری واکسن HPV در نیمه اول سال آینده99

رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت با بیان این که در سال 99 بیشتر در حوزه هوش مصنوعی و پزشکی از راه دور و سلامت دیجیتال تمرکز خواهیم کرد، از فراوری واکسن HPV در نیمه اول سال 99 اطلاع داد.

17 اردیبهشت 1399

قادر آشنا مجددا به مدیریت تئاتر بازگشت

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی قادر آشنا را به عنوان مدیر کل هنر های نمایشی منصوب کرد.

16 اردیبهشت 1399

زنان سرپرست خانوار استان بوشهر در کنار کادر درمانی قرار گرفتند

خبرنگاران/بوشهر رئیس جهاد دانشگاهی استان بوشهر عنوان نمود: زنان سرپرست خانوار استان بوشهر در کنار کادر خدوم و پرتلاش درمانی استان قرار گرفتند.

13 اردیبهشت 1399

اهمیت معماری داخلی در دفاتر اداری

معماری داخلی از جمله مواردی است که هنگام بازسازی ساختمان بسیار مورد توجه قرار می گیرد. هنر معماری ارتباط میان انسان و کاربری فضا را تعریف نموده و شرایط مساعدی را برای زندگی و فعالیت در فضاهای گوناگون با کاربری های متفاوت فراهم می نماید. در نتیجه هر فضایی...

11 اردیبهشت 1399

روحانی: همه کوشش ها برای به حداقل رساندن صدمات کرونا به کار گرفته گردد، برای برطرف دغدغه های کسانی که در خط اول مقابله با کرونا کوشش کنید

رئیس جمهور در تماس تلفنی با استانداران چهار استان کشور، ضمن دریافت گزارش دقیق از فعالیتهایشان در ارتباط با اجرای دستورالعمل های ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا، دستورات لازم را برای تامین احتیاج های ضروری این استان ها برای مقابله با بیماری کرونا، به...

11 اردیبهشت 1399

خبرنگاران بیمارستان عظیم دزفول کمبود تجهیزات پزشکی ندارد

دزفول- خبرنگاران- رئیس بیمارستان عظیم دزفول گفت: با تدابیر اندیشیده شده داروهای خاص برای مقابله با بیماری کرونا در دزفول وجود دارد و کمبود تجهیزات پزشکی در این بیمارستان وجود ندارد.

7 اردیبهشت 1399

انعقاد تفاهم نامه میان سازمان نوسازی و سازمان نظام مهندسی و ساختمان

خبرنگاران: توسعه و پیشرفت در راستا نوسازی در الگوی حرفه ای با انعقاد تفاهم نامه همکاری فی مابین سازمان نوسازی و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران میسر می گردد.

6 اردیبهشت 1399

مجوز آزمایش کرونا در خانه صادر شد

سازمان غذا و داروی ایالات متحده روز سه شنبه مجوز نخستین آزمایش ویروس کرونا در داخل خانه را صادر کرد.

5 اردیبهشت 1399

محدودیت هایی را در برجام پذیرفتیم که به آنها نیاز نداشتیم

به گزارش خبرنگاران، علی لاریجانی جمعه شب در مراسم جشن پیروزی انقلاب اسلامی که در روستای دستگرد بخش کهک شهر قم برگزار گشت، با بیان اینکه یکی از مصائب و گردنه های مهم جمهوری اسلامی از آغاز انقلاب تا به امروز موضوع هسته ای بوده است، گفت: این موضوع یک ماجرای...

28 فروردین 1399

اختلاس گرانی که به کانادا گریخته اند؛ از خاوری تا مرجان شیخ الاسلامی، چرا کانادا به ساحل آرامش اختلاس گران تبدیل شده است؟

به نظر می رسد که اگر روابط دیپلماتیک ما با کانادا تغییر کند این کشور دیگر به بهشت چپاولگران بیت المال تبدیل نخواهد شد.

26 فروردین 1399

نسخه جدید اپلیکیشن تهران من رونمایی شد

اپلیکیشن جدید تهران من که در سومین همایش تهران هوشمند رونمایی شده بود، همزمان با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با امکانات و ویژگی های تازه ای در اختیار عموم شهروندان نهاده شد.

10 فروردین 1399

ابداع روش نوین مقابله با گلسنگ های تخت جمشید

محققان ایرانی پیروز شدند روش نوینی برای مقابله با گلسنگ های تخت جمشید اختراع کنند که بسیار موثر است و برای نقوش این بنای جهانی نیز خطری ندارد. بخشی از دستاوردهای این پژوهش طی مراحلی از طرف سازمان پژوهش ها در معرض دید عموم قرار می گیرد.

9 فروردین 1399
تعداد: (150)