دلیل برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی

به گزارش مجله سلنا، امروزه ماشین ظرفشویی از لوازم خانگی محبوب میان مردم است. این دستگاه که قابلیت های زیادی دارد، شستشوی ظروف را در کمترین زمان ممکن و مصرف کمترین میزان انرژی انجام می دهد. ماشین ظرفشویی مشکل شستشوی ظروف در رستوران های عظیم را هم رفع نموده است. زیرا شما می توانید تعداد زیادی ظرف را درون آن قرار داده و به راحتی شسشتو دهید. اما این دستگاه محبوب ممکن است به دلایل مختلف دچار مسائلی گردد، یکی از مسائل ماشین ظرفشویی برق داشتن بدنه­ آن می باشد. ما در این مقاله از شرکت تعمیرات لوازم خانگی هوم خانه به دلیل برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی می پردازیم. با ما همراه باشید.

دلیل برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی
  1. اولین علت برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی مشکل سیم اتصال زمین است
  2. اختلال در هیتر المنت ظرفشویی از علل برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی
  3. علت برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی؛ نشتی در ظرفشویی و اختلال در سیم کشی
  4. خراب بودن موتور ظرفشویی علت برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی می باشد
  5. علت برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی؛ خرابی پریز و دو شاخه
  6. اتصالی در سیم پیچی داخلی آخرین علت برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی

اولین علت برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی مشکل سیم اتصال زمین است

سیم اتصال زمین یا گراند در واقع وظیفه­ ایجاد امنیت برای جریان نشتی را دارد. تقریبا بیشتر وسایل الکترونیکی از این دست مانند ماشین لباسشویی دارای این سیم می باشند. این سیم کشی مخصوص معمولا به لوله فاضلاب و یا ستون آهنی ساختمان وصل می گردد. یکی از مهم ترین دلایل برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی عدم اتصال این سیم می باشد. بعلاوه در صورت اتصال نادرست این سیم امکان برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی بالا می رود. باید دقت کنید که اتصال زمین را نباید به لوله آب وصل کنید. وصل کردن این سیم به آب باعث افزایش اتصالی و در نتیجه بدنه ماشین ظرفشویی دارای برق می گردد.

کاربران گرامی؛ در صورت بروز خرابی در ماشین ظرفشویی پاکشوما می توانید از خدمات نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی پاکشوما برای برطرف این مشکل استفاده نمایید.

اختلال در هیتر المنت ظرفشویی از علل برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی

همانطور که می دانید هیتر ماشین ظرفشویی وظیفه گرم کردن آب را در ماشین ظرفشویی بر عهده دارد. هیترهای ماشین ظرفشویی ممکن است به علت استفاده­ی زیاد و یا عدم نگه داری صحیح فرسوده شوند و با آب اتصالی پیدا نمایند. یکی دیگر از اصلی ترین دلایل برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی اختلال در هیتر و یا المنت ماشین ظرفشویی می باشد. در صورتی که هیترها فرسوده شوند در ابتدا اتصالی ایجاد می نمایند و باعث برق داشتن بدنه­ ظرفشویی می شوند. پس از مدتی اگر به تعمیر آن ها نپردازیم ممکن است خطرهای جدی تر مانند برق گرفتگی شدید ایجاد نمایند.

علت برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی؛ نشتی در ظرفشویی و اختلال در سیم کشی

یکی از دلایل مهم برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی نشتی آب می باشد. زمانی که ماشین ظرفشویی نشتی آب داشته باشد، امکان برق داشتن بدنه آن در حین کار کردن بالا می رود. بهتر است در صورت مشاهده نشتی سریعا به حل این مشکل بپردازید.

یکی دیگر از دلایل برق داشتن بدنه ظرفشویی مشکل در سیم کشی آن می باشد. وجود هرگونه اتصالی و یا پوسیدگی روکش سیم در ماشین ظرفشویی ممکن است باعث ایجاد اتصالی در آن هنگام کار کردن گردد. این پوسیدگی یا از بین رفتن روکش سیم ممکن است به علت استفاده نادرست از ماشین ظرفشویی یا به مرور زمان ایجاد گردد.

کاربران گرامی؛ در صورت بروز خرابی در ماشین ظرفشویی آدمیرال شما می توانید از خدمات نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی آدمیرال در تهران استفاده نمایید.

خراب بودن موتور ظرفشویی علت برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی می باشد

ماشین ظرفشویی یک وسیله­ الکترونیکی است که به یاری آب و برق به شستشوی ظروف کثیف می پردازد. یکی از مهم ترین قطعات در ماشین ظرفشویی موتور آن می باشد. زمانی که موتور ماشین ظرفشویی دچار مشکل گردد (برای مثل نیم سوز گردد و یا کاملا بسوزد) مسائل فراوانی را برای دستگاه ایجاد می نماید. یکی از علل مهم در برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی، نیم سوز شدن موتور می باشد. در صورت بروز این اتفاق بدنه­ ماشین ظرفشویی برق فراوری می نماید. توجه داشته باشید در این مواقع نباید به هیچ اسم به بدنه دست بزنید زیرا احتمال برق گرفتگی شدید وجود دارد.

علت برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی؛ خرابی پریز و دو شاخه

از مهم ترین دلایل برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی خراب بودن پریزی است که دستگاه را به آن وصل نموده ایم. در بسیاری از موارد تصور می گردد که علت برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی مسئله ای پیچیده باشد اما فقط کافیست پریزی که دستگاه را به آن وصل نموده ایم آنالیز کنیم. در برخی از مواقع هم خراب بودن دوشاخه موجب برق داشتن بدنه ظرفشویی می گردد. علت این اتفاق معمولا زنگ زدگی دو شاخه است. در این مواقع باید برای جلوگیری از خطرات جدی تر، دو شاخه را تعویض کنیم. زیرا برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی ممکن است موجب برق گرفتگی های شدید گردد.

اتصالی در سیم پیچی داخلی آخرین علت برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی

یکی از مهم ترین دلایل در برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی سیم پیچی داخلی دستگاه می باشد. همانطور که می دانید سیم پیچی یکی از مهم ترین قطعات داخلی ماشین ظرفشویی می باشد. وجود هرگونه اتصالی در سیم پیچی ممکن است مسائل زیادی را مانند برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی به همراه داشته باشد. در صورت اتصالی در سیم پیچی، برد و قطعات برد جریان برق را به بدنه ماشین ظرفشویی انتقال می دهند. بهتر است برای برطرف این مشکل در ماشین ظرفشویی از قرار دادن دستگاه در نزدیکی سینک آشپزخانه و مکان های مرطوب خودداری کنید. بعلاوه در حفظ و نگهداری دستگاه دقت کافی را به عمل آورید.

منبع: اتاق
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1936

به "دلیل برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلیل برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید