محسن تنابنده اصرار داشت بائو را بازی کنم

به گزارش مجله سلنا، محمدرضا علیمردانی که این روزها به عنوان بازیگر در سریال پایتخت 4، صداپیشه در انیمیشن دیرین دیرین و چندی پیش هم به عنوان مجری در برنامه چهل تیکه دیده شده است، می گوید برای تمام این رشته ها آموزش دیده و به نظرش در هیچ حوزه ای بد کار نکرده است.

محسن تنابنده اصرار داشت بائو را بازی کنم

این هنرمند که در عرصه های مختلف صداپیشگی، خوانندگی، اجرا و بازیگری فعالیت دارد، درباره حضور در عرصه های مختلف هنری به خبرنگاران گفت: به هر حال من سال هاست که در این حوزه ها فعالیت دارم و فکر می کنم در هر حوزه هم پیروز بوده ام و بد کار ننموده ام. از آنجا که با علاقه و شناخت به هر یک از این رشته ها پرداخته ام و آموزش های لازم را هم دیده ام، مسئله ای ندارم و همواره هم سعی نموده ام عملکرد خوبی داشته باشم.

علیمردانی که این شب ها پایتخت4 با بازی او به روی آنتن آی فیلم می رود، بیان کرد که متاسفانه خودش مخاطب هیچ شبکه ای نمی تواند باشد چرا که اصلاً وقت نمی نماید تلویزیون ببیند.

او همچنین اضافه کرد: آنقدر درگیرم و سرم شلوغ است که وقتی برای تلویزیون تماشا کردن نمی ماند. شنیده اید که می گویند کوزه گر از کوزه شکسته آب می خورد؟ این حکایت من است. اینقدر درگیر فراوری هستم که زمان کم می آورم.

این بازیگر درباره بازی در نقش بائو در سریال پایتخت 4 گفت: با محسن تنابنده در سریال مامور بدرقه همکار بودیم و اتفاقاً در این سریال نقش یک مازندرانی را بازی می کردم. این نقش آفرینی در ذهن تنابنده مانده و بعد از طراحی شخصیت بائو، برای ایفایش به من فکر نموده بود. منتها آن موقع من خیلی گرفتار بودم. بازیگران دیگری هم برای این نقش کاندیدا بودند اما انگار قسمت بود که من بائو بشوم. تنابنده اصرار داشت به حضورم در پایتخت و در نتیجه، به تیم بازیگران این سریال پیوستم.

او درباره محبوبیت و دیده شدن شخصیت بائو در کنار شخصیت های طنازی چون نقی و ارسطو شرح داد: به نظرم برگ برنده اصلی بائو گریم خاص و متفاوتش است، البته شخصیت پردازی خیلی خوبی هم بر روی این کاراکتر اجرا شده بود. تنابنده بر روی گریم بائو خیلی حساس بود. گریم به نسبت سنگینی بر روی صورتم انجام شد. حتی بر روی جزئیات لباس هم همفکری های زیادی شد. برای مثال، به این نتیجه رسیدیم که با کت و شلوار صندل به پا کند، آن هم با جوراب سفید. این تضاد، جذابیت به دنبال داشت. بائو اگرچه در ابتدای سریال شخصیتی جدی دارد اما هر چه از قصه می گذرد رگه های طنز در نوع رفتار و گفتار او مشاهده و پررنگ می گردد. بائو قسمت به قسمت بیشتر در سریال جا می افتد و صندلی خودش را پیدا می نماید.

علیمردانی درباره این نقش اضافه کرد: من برای نقش بائو خیلی وقت گذاشته ام و زحمت کشیده ام. بائو در اصل یک نقش جدی بود که باید در میان آدم های طناز پایتخت نقش آفرینی می کرد. اتفاقاً خودم هم این نقش را جدی بازی کردم، منتها این کاراکتر در قصه و در میان سایر شخصیت ها خوب جا افتاد و دیده شد. همه چیز دست به دست هم داد تا بائو آنی گردد که می بینید. فکر می کنم بائو همه را راضی نموده است؛ هم سازندگان پایتخت را و هم مخاطبان این سریال را. خودم هم این کاراکتر را دوست داشتم و برایم راضی کننده بود. وقتی همه چیز یک سریال درست باشد جزئیات هم درست از آب درمی آید و هر کاراکتری به اندازه خودش دیده می گردد.

علیمردانی در پاسخ به این سوال که چرا نقش بائو در سریال پایتخت ادامه دار نشد؟ شرح داد: به هر حال قصه سریال در سری های بعدی به سمت دیگری رفت که شاید جای کاری برای بائو نداشت. البته خودم هم گرفتاری های کاری فراوانی دارم و واقعاً برایم سخت است که بخواهم چند ماه را برای یک سریال وقت بگذارم.

او درباره صحبت کردن به لهجه مازندرانی در سریال پایتخت هم گفت: نه، قبلا هم با لهجه مازندرانی صحبت نموده بودم از جمله در همان سریال مامور بدرقه. در دیرین دیرین هم از لهجه مازندرانی استفاده نموده بودم. به نظرم یکی از دلایل اصرار تنابنده به بازی ام در نقش بائو هم به تسلطم به لهجه مازندرانی بازمی گشت.

علیمردانی درباره بازخوردی که از مخاطبان پایتخت برای نقش بائو گرفته است اظهار کرد: گریمی که بر روی صورتم بود باعث شد که در چند قسمت ابتدایی سریال خیلی ها متوجه نشوند که من بائو هستم. اما با گذشت زمان، شناخته شدم. مردم بائو را دوست داشتند و نسبت به خودم هم اظهار لطف و محبت می کردند.

او در سرانجام در شرح فعالیت های اخیرش گفت: در یک سریال بازی می کنم که به میانه راه رسیده ایم اما اجازه ندارم اطلاعاتی درباره آن بدهم. همچنین تعهد دارم هفته ای 40 دقیقه هم دیرین دیرین را کار کنم و به پخش برسانم.

محمدرضا علیمردانی به جز سریال پایتخت 4 در آثاری همچون نوروز 76، آشتی کنان، روز رفتن، تاوان، گل یا پوچ، مامور بدرقه، حراج و هفت ماهگی به ایفای نقش پرداخته است. او همچنین در رئالیتی شو شب های مافیا که مدتی است از فیلیمو پخش می گردد به عنوان لیدر حضور دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 بهمن 1399 بروزرسانی: 18 بهمن 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1374

به "محسن تنابنده اصرار داشت بائو را بازی کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محسن تنابنده اصرار داشت بائو را بازی کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید