نقشه جدید ماه چگونه است؟

به گزارش مجله سلنا، در کنار این نقشه جدید، دانشمندان همچنین سه جهت بالقوه را برای سطح نوردان رباتیک برای سفر به سمت دهانه شرودینگر برای جمع آوری نمونه های سنگ با اولویت بالا ایجاد کردند.

نقشه جدید ماه چگونه است؟

پس از شناسایی ویژگی های قابل توجه زمین شناسی دهانه شرودینگر که در نزدیکی قطب جنوب ماه واقع شده است، گروهی از محققان موسسه قمری و سیاره ای (LPI) نقشه ماه جدیدی ایجاد نموده اند که می تواند هدایت برای ستاره شناسان در مأموریت های اکتشافی آینده باشد.

دهانه شرودینگر (Schrödinger basin)، دومین دهانه برخوردی جوان ماه در نزدیکی قطب جنوب ماه واقع شده است. این دهانه دارای چندین ویژگی پوسته ای و انواع سنگ هایی است که برای درک تاریخ زمین شناسی ماه مهم هستند.

در کنار این نقشه جدید، دانشمندان همچنین سه راستا بالقوه را برای سطح نوردان رباتیک برای سفر به سمت دهانه شرودینگر برای جمع آوری نمونه های سنگ با اولویت بالا ایجاد کردند.

الن ساپلینسکی (Ellen Czaplinski) دانشجوی مرکز علوم سیاره ای آرکانزاس گفت: هنگامی که دهانه شرودینگر تشکیل شد بعضی از این سنگ شناسی ها (ویژگی های فیزیکی عمومی سنگ ها) ممکن است از عمق بسیار پایین تر تا سطح رویی ماه بالا آمده باشد بنابراین آنالیز این سنگ ها از نزدیک بسیار مهم است.

از آنجا که دهانه شرودینگر در حوضه قطب جنوب - آیتکن واقع شده است، فرصتی منحصر به فرد برای مطالعه سنگ هایی که احتمالاً از اعماق ماه به سطح آن آمده اند محسوب می گردد. نمونه برداری و آنالیز این سنگ ها درک دانشمندان در زمینه سنگ شناسی دهانه شرودینگر را ارتقا می دهد.

منبع: فرادید
انتشار: 7 خرداد 1400 بروزرسانی: 7 خرداد 1400 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1760

به "نقشه جدید ماه چگونه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقشه جدید ماه چگونه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید