اخطاریه هواشناسی؛ دریای عمان و تنگه هرمز تحت تاثیر طوفان حاره ای کیار قرار گرفته است

به گزارش مجله سلنا، کارشناس هواشناسی گفت: نقشه ها برای آدینه و شنبه ناپایداری جوی و دریایی را بر روی استان هرمزگان نشان می دهند.

اخطاریه هواشناسی؛ دریای عمان و تنگه هرمز تحت تاثیر طوفان حاره ای کیار قرار گرفته است

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

به گزارش مجله سلنا ازبندرعباس، مرضیه سی سی پور با بیان اینکه در ساعات صبح تا ظهر، دریای عمان و شرق تنگه هرمز با وزش بادهای شرقی متلاطم است و کلیه مناطق خلیج فارس نیز با وزش بادهای غربی روبرو می شوند گفت: قایق های سبک و صیادی از تردد دریایی خودداری نموده و تمهیدات لازم در بنادر استان هرمزگان انجام گردد.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان ادامه داد: طوفان حاره ای کیار (KYARR) در دریای عرب، که در موقعیت فعلی عرض جغرافیایی 17.2 درجه شمالی و طول جغرافیای 59.7 درجه شرقی واقع شده است و با سرعت مرکزی 58 کیلومتر بر ساعت نسبت به روزهای قبل تضعیف شده و از شدت امواج آن نسبتا کاسته شده است ولی همچنان دریای عمان و شرق تنگه هرمز تحت تاثیر اثرات غیر مستقیم این طوفان واقع شده است. توصیه می گردد قایق های سبک و صیادی از تردد دریایی خودداری نمایند و همچنین شناورهای تجاری و سنگین از تردد دریایی به عرض جغرافیایی پایینتر از 25 درجه شمالی اجتناب نمایند.

سی سی پور افزورد: طوفان حاره ای ماها (MAHA) نیز که در اقیانوس هند در حال شکل گیری است، موقعیت جغرافیایی فعلی آن 15.1 درجه عرض شمالی و 71.8 درجه طول شرقی و سرعت باد مرکزی 97 کیلومتر بر ساعت می باشد. پیش بینی می گردد طی روزهای آینده این طوفان حاره ای تقویت گردد و سرعت مرکزی آن افزایش پیدا کند. جهت حرکت این طوفان بسمت کشور ایران نیست و تاثیر مستقیم بروی کشور ایران نمی شوند.

ش

منبع: تسنیم
انتشار: 12 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 681

به "اخطاریه هواشناسی؛ دریای عمان و تنگه هرمز تحت تاثیر طوفان حاره ای کیار قرار گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخطاریه هواشناسی؛ دریای عمان و تنگه هرمز تحت تاثیر طوفان حاره ای کیار قرار گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید