امکان راه رفتن روی آب در منطقه ناز!

به گزارش مجله سلنا، هرمزگان استانی گرم و ساحلی در جنوب ایران است که 14 جزیره عظیم و کوچک دارد. یکی از منطقه های زیبای آن، جزایر ناز است که به عنوان عجایب هفتگانه قشم مشهور است. این منطقه در فاصله 32 کیلومتری قشم به سمت جنوب قرار گرفته. نکته جالب اینکه این جزایر، ساحل شنی ندارد؛ به این ترتیب که دو جزیره کوچک را شامل می گردد و بومی های منطقه به آن دوکرده می گویند.

امکان راه رفتن روی آب در منطقه ناز!

چطور به این منطقه شگفت انگیز برویم؟

برای رفتن به جزیره ناز را های مختلفی وجود دارد، اما به دلیل فاصله کم آن با جزیره قشم، توصیه می گردد بعد از بلوار آزادگان به سمت جنوب بروید و در انتهای بلوار وارده جاده دریا شوید؛ پس از ساحل طلایی در سمت راست پارکینگ ساحل ناز را می بینید.

بهترین ساعت رفتن به جزایر ناز

شاید باور کردن آن کمی سخت باشد که در جنوب ایران و در حاشیه خلیج فارس منطقه ای وجود دارد که می توانید بر روی آب راه بروید. در این منطقه هنگام جزر دریا به اندازه یک کیلومتر در دریا پیاده روی کنید و تا بلندی های جزایر ناز را بدون آن که خیس شوید، تماشا کنید. همچنین چیزی که باعث جذابیت هرچه بیشتر این جزیره شده این است که هنگام جذر و مد آب دریا راستا ناپدید می گردد.

در طول شبانه روز 2 بار می توانید به این جزایر بروید. یکی از این دوبار در تاریکی شب است. بنابراین فقط یکبار در طول روز فرصت را دارید که با پای پیاده به سمت آن حرکت کنید.

فاصله بین جزر و مد دریا حدود 6 ساعت است که 3 ساعت بعد از جزر می توانید بروید و یک ساعت بعد از مد برگردید. پس در کل 4 ساعت وقت دارید که کنار ساحل باشید.

تفریحات جزایر ناز

یکی از زیبایی های جزایر ناز چشم انداز آن منطقه است. از روی صخره های جزایر ناز می توانید ساحل قشم، خلیج فارس، تنگه هرمز و جزیره لارک را از زاویه متفاوت ببینید و عکس برداری کنید. علاوه بر آن امکاناتی مانند شتر سواری، پالاگرایدر، جت اسکی، قایق سواری و غیره نیز وجود دارد.

منبع: گردشبان
انتشار: 19 بهمن 1399 بروزرسانی: 19 بهمن 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1431

به "امکان راه رفتن روی آب در منطقه ناز!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان راه رفتن روی آب در منطقه ناز!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید