راهنمای سفر به آمریکا

به گزارش مجله سلنا، ایالات متحده مقصد گردشگری محبوبی برای سفر های طولانی مدت میان گردشگران نیست. بیشتر مردم برای تنها برای مدت کوتاه و سفر به یک یا دو شهر به آمریکا می آیند. با وجود اینکه آمریکا کشوری عظیم است، فاقد زیر ساخت های توریستی یا سیستم حمل و نقل مناسب برای سفر میان شهر ها است. در آمریکا هتل ها عظیم نیستند، قطار ها در مکان های زیاد و مختلف توقف ندارند و همچنین به ندرت به متقاضیان ویزای کار و تعطیلات می دهند. بیشتر تور های دور جهان در لس آنجلس و نیویورک توقف دارند، اما آمریکا جایی است که وقت بیشتری برای گردش احتیاج دارد. پارک های ملی متعدد، جغرافیای گوناگون، فرهنگ، موسیقی و غذای عالی از ویژگی ها و جاذبه های ایلات متحده هستند. ماشینی اجاره نموده و در کشور گردش کنید. همچنین می توانید در تور های درون کشوری نیز شرکت کنید. شهر ها فوق العاده هستند، اما آمریکای واقعی در روستا ها نمایان می گردد. با سفر به روستا ها و خارج از شهر تازه می فهمید آمریکا کشوری متنوع، هیجان انگیز و ارزان است.

راهنمای سفر به آمریکا

اگر علاقمند به دریافت خدمات ویزای آمریکا توریستی هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور آمریکا از نیویورک، واشنگتن، لس آنجلس، سان فرانسیسکو و لاس وگاس دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

هزینه های معمول

هتل و هاستل

آمریکا هتل های زیادی ندارد. خارج از شهر های عظیم تنها می توانید هاستل و مسافرخانه های ارزان پیدا کنید. برای اتاق های خوابگاهی در هاستل بین 25 تا 40 دلار برای هر شب باید پرداخت کنید. هزینه مسافرخانه و هتل های ارزان در کنار عظیمراه ها از 35 دلار برای هر شب از اقامت آغاز می شود. هزینه هتل ها در شهر ها از 70 دلار آغاز می شود (در شهر های عظیم و مهم مثل نیویورک آغاز قیمت هتل ها از 100 دلار است). آمریکا کشوری عظیم است و هزینه ها در شهر های مختلف تفاوت دارد.

غذا

غذا در آمریکا بسیار ارزان است و شما با هزینه ای مناسب می توانید فست فود یا ساندویچ بخورید. هزینه ساندویچ ها 5 دلار و هزینه فست فود 6 دلار است. برای غذا خوردن در رستوران هایی که دارای میز و جایگاه هستند بین 10 تا 15 دلار برای غذا به همراه نوشیدنی باید پرداخت کنید. قیمت در رستوران ها از این حد آغاز شده، بالا می رود و حد معینی نیز ندارد! در شهر های ساحلی هزینه غذا حتی از این مقدار هم بالا تر می رود. اگر می خواهید خودتان آشپزی کنید، هزینه مواد اولیه غذا برای یک هفته بین 50 تا 60 دلار خواهد شد.

حمل و نقل

آمریکا کشور عظیمی است و همین عظیمی سفر به شهر ها و قسمت های کشور را مشکل می نماید. آسان ترین راه برای سفر، سفر با ماشین است. با سفر از طریق ماشین از مناظر و مکان های دیدنی آمریکا به بهترین شکل دیدن خواهید کرد. سفر جاده ای سنتی قدیمی در آمریکا است. در شهر های ساحلی شبکه اتوبوس و قطار برای رفت و آمد ارزان به قسمت های مختلف وجود دارد. هزینه اتوبوس ها تنها یک دلار است. پرواز بهترین و سریع ترین گزینه برای سفر است، اما هزینه بالاست. برای پرواز های ارزان از شرکت های هواپیمایی جت بلو (JetBlue) و ساوت وست (Southwest) بهره ببرید. شرکت راه آهن امتراک (Amtrak) قطار هایی برای سفر به سراسر کشور دارد. با سفر از طریق قطار می توانید از مناظر زیبا نیز لذت ببرید، اما هزینه این نوع سفر بیشتر از اتوبوس است.

فعالیت ها

با توجه به مساحت زیاد ایالات متحده، هزینه فعالیت ها در شهر های مختلف متفاوت است.

نکاتی برای کاهش هزینه ها

استفاده از اتوبوس های محلی

در آمریکا بهترین راه برای رفتن به مناطق مختلف در شهر ها، استفاده از اتوبوس است، هزینه استفاده از اتوبوس تنها یک دلار است. عموما استفاده از قطار و هواپیما راهی گران برای سفر به مناطق مختلف است. اگر می توانید ماشین اجاره نموده و هزینه سوخت را با دوستانتان تقسیم کنید. مگاباس (Megabus) و بولت باس (Bolt Bus) دو شرکت اتوبوسرانی در امریکا هستند.

استفاده از امتیاز های اقتصادی و تخفیفی هتل ها

حتما قبل از سفر برای استفاده از کارت های اعتباری هتل ها ثبت نام و از امتیاز های این کارت ها در طول سفر خود بهره ببرید. این کارت ها در شهر های عظیم بسیار مورد استفاده است. همچنین با داشتن این کارت هتل ها هزینه پارکینگ ماشین شما را نیز پرداخت می نمایند و راهی مناسب برای کاهش هزینه است.

بلیت پارک های ملی

با دریافت این کارت می توانید بدون پرداخت ورودی وارد پارک های ملی شوید.

آشپزی

آمریکا در جهان توسعه یافته ارزان ترین غذا را دارد. با خرید مواد اولیه غذا ها و پرداخت کمتر از 40 دلار در هفته، هزینه بسیار کم تری برای غذا پرداخت خواهید کرد.

کاوچ سرف

کاوچ سرف (couchsurs اقامت رایگان در خانه افراد محلی) از آمریکا آغاز شده است. با وجود این سرویس مشکل کمبود هاستل و هتل در این کشور حل شده است. شما می توانید میزبانان زیادی را در سراسر کشور پیدا کنید که مکان های دیدنی شهر خود را به شما نشان داده و اتاقی را به رایگان در اختیارتان قرار می دهند.

چادر زدن

اطراف همه پارک های ملی مکان هایی ارزان برای چادر زدن وجود دارد؛ بنابراین اگر کسی هستید که معمولا برای تفریح چادر می زنید، حتما در کنار گردش در پارک های ملی در آن ها چادر بزنید. هزینه بیشتر محل های مخصوص چادر زدن 15 دلار برای هر شب از اقامت است. در صورتی که از پارکینگ برای ماشین کاروان یا خودرو های شخصی بهره ببرید، این هزینه بیشتر خواهدشد. همچنین می توانید در سراسر کشور پارک هایی مخصوص ماشین های کاروان پیدا کنید که هزینه آن ها بین 20 تا 30 دلار برای هر شب اقامت است. علاوه بر این با استفاده از وب سایت شرینگ اکانامی (sharing economy) می توانید افرادی را بیابید که در ازای دریافت هزینه ای اندک به شما اجاره می دهند در حیاط خانه آن ها چادر بزنید.

کارت گردشگری در شهر

کارت های گردشگری امکان استفاده از جاذبه های گوناگون را با هزینه ای اندک فراهم می سازد (حتی از سیستم حمل و نقل به رایگان می توانید بهره ببرید). با پرداخت هزینه ای بین 30 تا 40 دلار و دریافت این کارت می توانید به رایگان از موزه ها استفاده نموده، از جاذبه های مختلف با هزینه ای کم تر دیدن کنید و از تخفیف رستوران ها بهره مند شوید.

رایدشر (Rideshare)

با استفاده از رایدشر (عبور و مرور با استفاده از خودرو های عبوری) می توانید با هزینه ای اندک به مکان های مختلف و شهر های گوناگون سفر کنید. با نشر آگهی در وبسایت های کریگزلیست (craigslist) و گامتری (gumtree) رانندگان متناسب با مقصد خود را بیابید. استفاده از این روش نه تنها سفر شما را دلچسب تر می نماید، بلکه هزینه سوخت را نیز کم تر می نماید یا اگر راننده هستید می توانید از این سرویس استفاده نموده و همراهانی را برای سفر بیابید.

هتل های کنار جاده ای آمریکا

در آمریکا تعداد زیادی هتل و مسافرخانه بین راهی و کنار جاده ای با هزینه مناسب پیدا می شوند. برای اقامت در این هتل ها 40 دلار برای هر شب باید پرداخت کنید، اما این هزینه شامل اقتصادیات نیز می شود و در کل هزینه شما حدود 60 دلار خواهد شد. این هتل ها و مسافر خانه ها گزینه های بسیار خوبی برای انتخاب هستند. خصوصا اگر تنها سفر ننموده باشید و هزینه اتاق بین شما و دیگران تقسیم شود.

موزه ها و دیگر مکان های رایگان

با پرسش از مراکز گردشگری، کارمندان هتل یا با استفاده از گوگل اطلاعاتی در خصوص موزه های رایگان یا موارد و مکان های مشابه کسب کنید. بسیاری از موزه ها به مناسبت های مختلف و در طول هفته رایگان می شوند یا تخفیف های خوبی ارائه می دهند.

مکان های دیدنی و فعالیت های جالب در آمریکا

نیویورک

نیویورک، شهری که هرگز نمی خوابد، یکی از شگفت انگیز ترین شهر های جهان است. در این شهر از کوزه های شگفت انگیز تا نمایشگاه های هنری گرفته تا سالن های تئاتر و رستوران ها و پارک مرکزی، چیزی نیست که بتوان از آن گذشت. نیویورک شهری عظیم، شلوغ و سریع است، اما در کنار این ها همسایگی این شهر پر از مغازه ها و مکان های گوناگون دیگر است.

ممفیس

ممفیس شهری شنی، صنعتی و کمی قدیمی است که به خوبی نمایان گر روز های خوب گذشته در این شهر است، اما گول ظاهر خشن این شهر را نخورید. این شهر هنوز خانه قاتلان غذا و عاشقان موسیقی جاز است. به علاوه این شهر زادگاه خواننده معروف الویس پریسلی است و هواداران این خواننده حتما از دیدن این شهر بسیار شادمان خواهند شد.

آستین

هر بار که به این شهر سفر کنید بیشتر و بیشتر شیفته آن می شوید. هوای گرم، سبک موسیقی هانکی تانک و اجرای زنده موسیقی، خیابان های بارانی، پیاده روی های شگفت انگیز و محل های مخصوص دوچرخه سواری فوق العاده و انواع فعالیت های مختلف و سرگرم نماینده دیگر این شهر را به شهری جالب و جذاب تبدیل نموده است. در آستین (Austin) از واگن ها و چرخ های مخصوص غذا گرفته تا مغازه های خوراکی روی کشتی دریایی با محلی مخصوص برای سالاد، همه چیز خوب و کامل است. دانشکده آستین که وابسته به دانشگاه تگزاس است، فضایی با طراوت و جوان در شهر ایجاد نموده و جمعیت زیادی را به خود جذب می نماید. به طور خلاصه این طور باید گفت که از سفر به شهر آستین نمی توان گذشت.

آشویل

آشویل (Asheville) در ایالت کارولینای شاقتصادی واقع است. در این جا امکان پیاده روی و کوه نوردی در کوه های کارولینا وجود دارد. این شهر پر از پارک است و حتما از باغ گیاه شناسی در نزدیکی محوطه دانشگاه دیدن کنید. کوه های زیبا در نزدیکی شهر قرار دارند و همچنین عمارت بیلتمور (Biltmore estate) که عظیم ترین عمارت خصوصی در آمریکا است و زمانی به جورج وندربیلت (George Vanderbilt) تعلق داشته، در این شهر واقع شده است.

غواصی در منطقه ساحلی اقیانوس آرام

منطقه ساحلی اقیانوس آرام یکی از زیبا ترین مناطق ساحلی در جهان است. صخره های عظیم و عمودی، جنگل هایی که به خط ساحلی می رسد، ساحلی به وسعت چندین مایل و درختان غول آسا زیبایی منحصر به فردی به اینجا بخشیده است. کل راستا شگفت انگیز و زیبا است. در اینجا باید آرام حرکت کرد و گاهی برای دیدن و لذت بردن از مناظر زیبا توقف کنید.

گردش در پارک ملی ردوود

در کنار ساحل اقیانوس آرام، پارک ملی ردوود (Redwood National Park) واقع شده است و با درختان غول آسای سرخ چوب، پر از مکان های مناسب برای پیک نیک، چادر زدن و پیاده روی است. مکان های مخصوص پیاده روی هم آسان هستند و هم سخت. در میان آن ها راه های انحرافی زیادی برای رسیدن به ساحل وجود دارد.

بازدید از پارک ملی گلاشیر

حتی پس از دیدن پارک ها و جاذبه های گوناگون دیگر، با دیدن پارک ملی گلاشیر (Glacier National Park) حیرت زده خواهید شد. کوه هایی با قله های پوشیده از برف که تا آسمان سر به فلک کشیده اند، رودخانه ی زیبایی که از همان کوه ها و یخچال های طبیعی سرچشمه می گیرد و محل های مخصوص پیاده روی از زیبایی های این پارک هستند.

دنور

دنور (Denver) شهری آمیخته از زمختی و زندگی است. این شهر پر از رستوران های عالی، فرودگاه بین المللی عظیم با پرواز های بسیار و کوه ها است. شهری تمیز است و مردم محلی رفتاری بسیار محبت آمیز دارند.

شهر نچیز

نچیز (Natchez) شهری تاریخی در ایالت می سی سی پی است که خانه هایی از قرن 19 میلادی در آن وجود دارند. این خانه ها توسط گروهی از کشاورزان منزوی ساخته شدند که تنها با یکدیگر تعامل داشته اند. امروزه این خانه ها به جاذبه هایی تاریخی تبدیل شده اند که هنگام قدم زدن در کنار رودخانه می سی سی پی می توانید از مشاهده آن ها لذت ببرید.

ساوانا

ساوانا (Savannah) که در ایالت جورجیا واقع است، از خرابی های جنگ داخلی در امان مانده است، چرا که از نظر ویلیام شرمن این شهر زیبا تر از آن بود که بخواهد خراب شود. با خیابان هایی پر از درختان پوشیده از خزه، پارک ها عظیم و زیبا و اسکله شلوغ از جمله زیبایی ها و جاذبه های این شهر هستند. ساوانا بهترین مکان برای تجربه سرعت آهسته زندگی در جنوب است.

نشویل

شهری که کمی روستایی و کمی مدرن و به سرعت در حال رشد است. موسیقی فوق العاده و رستوران های این شهر از جاذبه های آن هستند. شهری است که جاذبه گردشگری چندان زیادی ندارد، اما آنچه شما را به اینجا جذب می نماید، موسیقی، غذا، مردم مهربان و شاد و انرژی مثبتی است که شهر دارد. در سفر به این شهر حتما چند ساعتی را در موزه ایالت تنسی بگذرانید. در این موزه با جزئیات زیادی از تاریخ شهر آشنا خواهید شد و از آنچه فکر می کنید بهتر و جذاب تر خواهد بود.

سن دیگو

گرما و آفتابی بودن همیشگی شهر، باعث شده مردمی شاد و پر انرژی داشته باشد که عاشق تفریحات بیرون از خانه از پیاده روی گرفته تا رفتن به ساحل و دویدن هستند و همچنین با شادمانی شهر خود را به گردشگر ها و مسافران نشان می دهند. منطقه گس لمپ (Gaslamp) در مرکز شهر و ساحل اقیانوس آرام پر از رستوران هایی است که غذای دریایی سرو می نمایند.

دریاچه تاهو

علاوه بر آب رودخانه، کلیه گونه های گیاهی و جانوری نیز در نزدیکی این رودخانه زندگی می نمایند. با آنکه طی خشکسالی کالیفرنیا این رودخانه به طور غم انگیزی خشک شد، هنوز هم زیبایی منحصربه فرد خود را دارا است. با کوه های کوچکی که در اطرافش واقع شده است، محل مناسبی برای پیاد روی و قایق سواری در تابستان و اسکی در زمستان است.

گردش در مونتانا

چیز های زیادی درباره زیبایی منحصر به فرد مونتانا (Montana) نوشته شده است اما همه آن ها نادرست هستند! کلمات نمی توانند گویای زیبایی این شهر باشند. شهری است دور آن را کوه ها و تپه های عجیب و شگفت انگیز پوشانده است و زیبایی آن را در هیچ کجای جهان نخواهید دید. مردم این شهر نیز مردمی با رفتار محبت آمیز، مهربان و عاشق گردش در بیرون از خانه هستند.

دماغه کاد

در این دماغه شهر های ساحلی کوچک و بسیاری وجود دارند که معروف ترین آن ها پراوینس تاون (Provincetown) و هیانیس (Hyannis) هستند، اما شهر های چتم (Chatham)، فلموت (Falmouth)، ولفیت (Wellfleet) و بروستر (Brewster) نیز ارزش دیدن دارند. اگر به دنبال غذای دریایی، ساحل ها، تفرج گاه های دریایی با کف پوشیده از تخته، کلاه و یک تفریح عالی خانوادگی هستید حتما از این دماغه دیدن کنید.

پورتلند

پورتلند باور نکردنی است. در اینجا با کامیونت های مخصوص غذا، باغ های زیبا (شامل باغ های ژاپنی)، هنر زنده و امکان پیاده روی در کوه های اطراف، بهترین اوقات را خواهید داشت. پورتلند شهری فوق العاده است، خصوصا در تابستان که هوا عالی است و فستیوال های گوناگونی برگزار می شود.

ددوود

ددوود (Deadwood) که در ایالت داکوتای جنوب واقع است، شهرت آن به زمان های قدیم در غرب بر می شود و به قدری است که در سریال های اچ بی او (HBO، یکی از عظیم ترین پخش نماینده های شبکه های تلویزیونی در آمریکا) نیز نامش آمده است. اینجا بهترین مکان برای تجربه روز های قدیم و گذشته است. همچنین این شهر در نزدیکی تپه های سیاه و کوه راشمور واقع شده است.

کانزاس سیتی

این شهر با بهترین باربیکیو های جهان، مرکز شهر بسیار زیبا و تکنولوژی پیشرفته مثل گوگل فایبر، شهری جذاب و دیدنی است. موزه ای برای آشنایی با جزئیات سبک موسیقی جاز و همچنین موزه لیگ بیسبال نگرو (Negro Leagues Baseball Museum) در این شهر وجود دارد.

دره ی گرند کنیون

کلمات قادر به توصیف زیبایی این دره نیستند. مکانی بسیار زیبا و نفس گیر است. حتما از دره پایین بروید. بیشتر مردم فکر می نمایند دیدن دره کافی است، اما با پایین رفتن و ایستادن در کنار رودخانه کلرادو (Colorado river) تازه زیبایی واقعی درک خواهد شد.

پارک های ملی

در آمریکا هزاران پارک ملی وجود دارد. این پارک ها به خوبی نمایانگر بیابان ها و صحرا های آمریکا هستند. از جمله این پارک های ملی می توان به یلواستون (Yellowstone)، یوسیمیتی (Yosemite)، گلاشیر (Glacier)، کوه های عظیم اسموکی (the Smokey Mountains)، کوه راکی (Rocky Mountain Park) و بدلندز (Badlands) اشاره نمود. البته این تنها نام تعداد بسیار کمی از آن ها است. حتما تا جایی که می توانید از پارک های ملی زیادی دیدن کنید.

شیکاگو

شیکاگو شهری است که با معماری حیرت انگیز، غذای عالی، پارک های فوق العاده و تفریحات شبانه بسیار گردشگران زیادی را به خود جذب می نماید. نسخه ای از شهر نیویورک و حتی از این شهر نیز زیبا تر است (معماری سبک شیکاگو در جهان معروف است).

نیواورلئان

این شهر که بالاخره پس از طوفان کاترینا بازسازی شد، تحت تاثیر فرهنگ فرانسه و غذا و موسیقی اش بسیار معروف است. شهری است که هر هوادار سبک موسیقی جاز یا بلوز باید به آن سفر کند. اگر می خواهید در جشن سالانه و سنتی ماردی گراس (Mardi Gras) شرکت کنید، حتما از قبل هتل خود را رزرو کنید، چراکه هتل ها به سرعت پر می شوند.

هاوایی

هاوایی بهشت آمریکا و تکه ای از جنوب اقیانوس آرام است که بیشتر از آمریکا به قاره آسیا نزدیک است. سواحلی با شن های سفید، آب شفاف و آبی، جنگل های گرراستای و امکان قایق سواری این جزیره را به بهترین مکان برای گردش تبدیل نموده است.

سفر به بوستون با کشتی

هیچ کس از سفر به بوستون، زادگاه انقلاب، پشیمان نخواهد شد. شهری عظیم با خیابان های سنگ فرش شده و ساختمان های آجری حس خوبی به هر بیننده و گردشگری می دهد. بوستون شهر اروپایی آمریکا محسوب می شود. شهری است با تاریخ و فرهنگ غنی که غذا و زیبایی اش میان گردشگران معروف است.

واشنگتن دی سی

پایتخت آمریکا جایی است که در آن می توانید از همه موزه ها و انستیتو هایی که می خواهید دیدن کنید و در خصوص تاریخ آمریکا و سیاست آن اطلاعات زیادی کسب کنید. از آنجایی که سفارت های زیادی در این شهر قرار دارند، واشنگتن شهری از هر جهت بین المللی محسوب می شود.

کوه راشمور

از این جاذبه تاریخی در جنوب داکوتا دیدن کنید. این کوه کوچک تر از آن است که تصور می کنید، اما با دیدن آن قطعا دست از رانندگی کشیده و به تماشای آن خواهید ایستاد. در اینجا امکان پیاده روی نیز وجود دارد.

جهانی دیزنی

با جرات می توان گفت این شهربازی بسیار قشنگ است. بله اینجا برای بچه ها درست شده، اما بازی های زیادی نیز برای آدم عظیم ها تهیه شده است. شهربازی دیزنی رستوران های خوبی دارد و جزیره بهشت تفریحات شبانه خوبی را فراهم نموده است. اگر در فلوریدا هستید حتما چند روزی توقف نموده و کودک درون خود را رها سازید.

کوهنوردی در کوه های آپالیشین (Appalachian Mountains)

این کوه ها که در شرق آمریکا قرار دارند، مکان مناسبی برای پیاده روی، چادر زدن و کوه نوردی هستند. اگر می توانید از محل مخصوص پیاده روی آپالیشین آغاز به حرکت نموده و کل کوه را راه بروید.

دریاچه های عظیم (Great Lakes)

دریاچه های عظیم همچون اقیانوس های مینیاتوری و کوچک هستند. در اینجا امکان قایق سواری، ماهیگیری و گردش در سواحل وجود دارد. مقصد گردشگری مناسبی برای آن دسته از گردشگران است که در تابستان سفر می نمایند.

خلیج پوت-این (Put-In-Bay)، اوهایو

این خلیج یکی از بهترین مکان ها در اطراف دریاچه ایری (Lake Erie) است. این خلیج بیشتر میان مردم اهل ایلت های میانی آمریکا شناخته شده است. پس از 18 دقیقه رانندگی از میلرزفری (Miller Ferry) به جنوب غربی جزیره می رسید که رستوران های زیادی دارد. همچنین امکان کایاک (نوعی قایق یک نفره اسکیمو ها) و صخره نوردی وجود دارد. افراد زیادی در تعطیلات آخر هفته به اینجا می آیند و جایی شبیه به میامی در اوهایو است.

رانندگی در جاده ها

آمریکا کشوری وسیع و زیبا است. تنها را برای دیدن همه زیبایی ها، روستاها و شهر های کوچک و مردم رانندگی است. رانندگی در جاده های آمریکا تجربه ای شگفت انگیز خواهد بود.

منبع: کجارو / nomadicmatt.com
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1353

به "راهنمای سفر به آمریکا" امتیاز دهید

1 کاربر به "راهنمای سفر به آمریکا" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای سفر به آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید