بازار داغ فروش نتیجه دلخواه تست کرونا

به گزارش مجله سلنا، خبرنگاران : مدیرکل آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت در پاسخ به مباحثی مبنی بر تخلفاتی نظیر فروش تست دلخواه کرونا و بویژه تست منفی کووید19 برای مسافران از سوی بعضی آزمایشگاه های خصوصی، گفت: متاسفانه گزارشاتی در این زمینه بطور رسمی و غیر رسمی حتی به وسیله آزمایشگاه ها دریافت نموده ایم و دانشگاه ها به آنها رسیدگی نموده اند.

بازار داغ فروش نتیجه دلخواه تست کرونا

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، سیامک سمیعی در پاسخ به سوالی مبنی بر تخلفاتی نظیر فروش تست منفی کووید19 از سوی بعضی آزمایشگاه های خصوصی، گفت: بله متاسفانه ما هم گزارشاتی در این زمینه بطور رسمی و غیر رسمی حتی به وسیله آزمایشگاه ها دریافت نموده ایم و دانشگاه ها به آنها رسیدگی نموده اند.

وی اضافه نمود: در چنین مواردی معمولا افرادی خارج از آزمایشگاه و در مواردی داخل آن خاطی هستند و مدیریت آزمایشگاه ضمن اینکه باید گزارش موارد را به وزارت بهداشت و سایر مراجع ذیصلاح اعلام کند، ضروری است ارتباط فرد خاطی را قطع نموده و متعهد گردد از وقوع مجدد این اتفاق جلگیری می نماید.

مدیرکل آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت ادامه داد: فهرست آزمایشگاه های مجاز برای انجام آزمایش تشخیص مولکولی هر یک یا دو هفته در وب سایت معاونت بهداشت منتشر می گردد و آزمایشگاه های متخلف (تخلف حقوقی، صنفی، تعرفه ای و...) یا آزمایشگاه هایی که در آخرین مهارت آزمایی نتیجه لازم را کسب ننموده اند، در آن معرفی و فعالیت آنها تا برطرف مشکل، تعلیق می گردد و مجاز به انجام آزمایش نخواهند بود.

وی اضافه نمود: معمولا آزمایشگاه هایی که مسافران بین المللی را پذیرش می نمایند، مجبور هستند علاوه بر استانداردهای وزارت بهداشت هر آنچه کشور مقصد و یا خطوط هوایی انتظار دارند را اجرا نمایند. در این موارد نتیجه درست و به موقع از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا به عنوان مثال به دنبال گزارش یک نتیجه مثبت غلط فرد نمی تواند به سفر برود و ممکن است امور و برنامه ریزی های خود و خانواده و محل کارش مختل شوند.

سمیعی همچنین درخصوص اولویت بندی تزریق واکسن کووید19 برای شاغلان در آزمایشگاه های پزشکی، اظهار کرد: آزمایشگاهیان چه در بخش دولتی و چه خصوصی در فهرست اولویت وزارت بهداشت قرار دارند و برای این منظور برنامه ریزی در بخش دولتی توسط معاونت های درمان و بهداشت انجام می گردد.

وی در این باره اضافه نمود: معاونت درمان وزارت بهداشت برای تهیه فهرست شاغلان آزمایشگاهی بخش خصوصی از ریاست محترم نظام پزشکی جمهوری اسلامی و انجمن های آزمایشگاهی یاری خواسته اند تا با امکانی که برای اعضای نظام پزشکی فراهم شده است، مسئولین فنی آزمایشگاه های پزشکی، کارکنان آزمایشگاه های خصوصی به عنوان دستیاران مسئولین فنی در سامانه این سازمان ثبت نام شوند.

مدیرکل آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت گفت: از نظر آزمایشگاه مرجع سلامت، در پوشش واکسیناسیون، کارکنان آزمایشگاهی که با نمونه برداری تنفسی و بیماران و نمونه های پر ریسک آنها مستقیما سروکار دارند، کارکنان آزمایشگاه های تشخیص مولکولی کووید19 و نیروهای خدماتی در اولویت و نیازمند واکسیناسیون فوری هستند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 30 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1400 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1746

به "بازار داغ فروش نتیجه دلخواه تست کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار داغ فروش نتیجه دلخواه تست کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید