برای سی وسه پل راه دیگری نبود؟

به گزارش مجله سلنا، عضو شورای اسلامی کلانشهر اصفهان در خصوص حصارکشی سی وسه پل گفت: سوال من از متولیان حصارکشی سی وسه پل این است که آیا در ایمن سازی سی وسه پل روش های منطقی و کارآمدتر و متناسب با استانداردهای جهانی در دسترس نبود که شاهد وضعیت فعلی این پل نباشیم؟

برای سی وسه پل راه دیگری نبود؟

به گزارش خبرنگار مجله سلنا، فریده روشن، صبح امروز (یکشنبه) در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به حصارکشی سی وسه پل اظهار کرد: این پل نمادی از هویت تاریخی، فرهنگی و اجتماعی اصفهان و برگی از شناسنامه ایران است. این پل تاریخی 400 ساله است و کارکردی چند وجهی دارد.

وی ادامه داد: اگرچه خشکی زاینده رود زخمی ناعادلانه بر پیکر این پل است که به دلیل توسعه نامتوازن و اجرای پروژه های عمرانی متعدد همچون احداث قطار شهری با تیغ بی تدبیری، آن را آزرده نموده ایم. امروز ایمن سازی و مناسب سازی بناهای تاریخی، بخشی از اقدامات حفاظتی و بهسازی این بناها است که موجب ماندگاری و پویایی این بناها خواهد شد.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان اضافه کرد: اما اگر در انجام این فرایند به پیشینه و طول عمر بنا و ویژگی های آن توجه نگردد، هویت و فرهنگ شهر و شهروندان را تحت تاثیر قرار می دهد.

روشن گفت: سوال من از متولیان حصارکشی سی وسه پل این است که آیا در ایمن سازی سی وسه پل روش های منطقی و کارآمدتر و متناسب با استانداردهای جهانی در دسترس نبود که شاهد وضعیت فعلی این پل نباشیم؟

وی ادامه داد: مدیران محترم میراث فرهنگی در این خصوص می گویند این اقدامات با نظر کارشناسان و شورای فنی میراث فرهنگی در دست انجام است و بر حفظ هویت و اصالت بنا تاکید می گردد تا منظر بصری آن از بین نرود.

عضو شورای اسلامی کلانشهر اصفهان توضیح داد: اما باید دید هرکدام از ما با حس تعلق و خاطراتی که نسبت به این پل داریم، تغییراتی را که ادعا گردیده فضای بصری پل را تحت تاثیر قرار نمی دهد چگونه می بینیم. بنابرین خواهش دارم مسئولان مربوط صدای سمن های مرتبط را بشنوند.

گاهی رها کردن برخی مسائل بهتر است

همچنین شیرین طغیانی در این جلسه گفت: امروز، روز جهانی نانشنوایان است که ضمن تبریک به همه این عزیزان تاکید می کنم توجه به این عزیزان باید در دستور کار همه از جمله مدیریت شهری قرار بگیرد.

وی ادامه داد: اگرچه سال ها است به دنبال ایجاد مدیریت واحد شهری هستیم اما هنوز در خم یک کوچه مانده ایم. به نظر می رسد در مدیریت واحد شهرداری توفیق چندانی نداشته ایم. عدم توافق مجموعه شهرداری گاهی در خصوص یک موضوع چنان منابع شهرداری را هدر می دهد که به نظر می رسد عدم مدیریت این موضوعات توسط شهرداری و حتی رها کردن آنها گاهی بهتر خواهد بود.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: البته از ذکر نمونه های مدنظر خودداری می کنم اما باور دارم ادامه روند موجود در دراز مدت باعث نارضایتی شهروندان می گردد. بنابراین نقش شورای شهر در ایجاد این هماهنگی بسیار موثر خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 بهمن 1397 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 20

به "برای سی وسه پل راه دیگری نبود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای سی وسه پل راه دیگری نبود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید