به کسانی که خودرو ندارند یارانه بنزین می دهیم

به گزارش مجله سلنا، علی بهادری جهرمی در مصاحبه با بخش خبری ساعت 14 سیما در پاسخ به این پرسش که آیا به افرادی که خودرو ندارند هم سهمیه بنزین تعلق می گیرد، اظهار کرد: اساسا مبنای طرح همین بود. تا پیش از این بنزین عموم مردم به دارندگان خودرو ها تخصیص پیدا می کرد که مدل ناعادلانه ای بود به این علت که بخشی از مردم اساسا خودرو ندارند و چیزی به این ها تخصیص پیدا نمی کرد.

به کسانی که خودرو ندارند یارانه بنزین می دهیم

به گزارش ایسنا، وی اضافه کرد: مسئله دیگر این بود که بخشی از مردم چند خودرو دارند و طبیعتاً چندبرابر کسی که یک خودرو دارد از این یارانه استفاده می کردند. برای اینکه یارانه توزیع عادلانه تری داشته باشد، طرح این است که بنزین یارانه ای به افراد اختصاص پیدا کند.

سخنگوی دولت یادآور شد: سرپرست خانوار ها به نوعی متوجه راهنمایی متولی راهنمایی یارانه بنزین هستند. بحث البته یارانه بنزین است نه اختصاص خود بنزین.

بهادری جهرمی تاکید نمود: الان ما یک بنزین یارانه ای 1500 تومانی داریم و یک بنزین 3 هزارتومانی داریم. وقتی این بنزین 3 هزار تومانی فروش می رود تا تفاوت 1500 تومانی کجا می رود؟ به حساب هدفمندی یارانه ها می رود تا بیاید و بازتوزیع گردد. یعنی در در حقیقت در اختیار دولت قرار می گیرد.

وی گفت: طرح این است که اگر قرار است یارانه ای داده گردد و مابه التفاوتی دریافت گردد این مستقیماً برود سراغ کسانی که از بنزین استفاده نکردند. یعنی یک عده از یارانه بنزین در مقام خریدن بنزین استفاده می نمایند و یک عده که از این یارانه استفاده نمی نمایند خود یارانه به آن ها تقدیم می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 21 تیر 1401 بروزرسانی: 21 تیر 1401 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 2220

به "به کسانی که خودرو ندارند یارانه بنزین می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به کسانی که خودرو ندارند یارانه بنزین می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید