تایلور گرین؛ تازه ترین نشانه سرطان ترامپ در حزب جمهوری خواه خبرنگاران

به گزارش مجله سلنا، اظهارات جنجالی یک قانونگذار حامی رئیس جمهور سابق آمریکا که یکی از همکارانش آن را برای حزب جمهوری خواه سرطان توصیف کرده به نمایشی تازه از انشقاق این حزب پس از دونالد ترامپ تبدیل شده است.

تایلور گرین؛ تازه ترین نشانه سرطان ترامپ در حزب جمهوری خواه خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، اظهارات و مواضع جنجالی یک کننده حامی دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا به تازه ترین آیینه برای نمایش انشقاق در حزب جمهوری خواه تبدیل شده.

مارجوری تایلور گرین، قانونگذاری که نوامبر گذشته برای اولین بار از حوزه انتخابیه ایالت جورجیا به مجلس کنندگان کنندگان راه یافته از سرسخت ترین حامیان ترامپ است که اظهارات و مواضعش هم تفرقه های میان جمهوری خواستار و دموکرات ها را تشدید کرده و هم نقش ترامپ در دو دسته کردن حزب جمهوری خواه را برجسته کرده است.

حمایت از این دیدگاه که روز 11 سپتامبر سال 2001 هواپیما به ساختمان پنتاگون برخورد نکرده یا اینکه تیراندازی های مرگبار در مدارس آمریکا صحنه سازی بوده اند و یا اینکه سقوط هواپیمای جان اف کندی در سال 1999 به دست کلینتون ها اتفاق افتاده برخی از نظرات گرین است که او را در مرکز این جنجال ها قرار داده. او البته، برخی از این دیدگاه ها را قبل از ورود به کنگره مطرح کرده و از برخی دیگر تنها حمایت کرده است.

روزنامه انگلیسی ایندیپندنت در گزارشی هفته پیش نوشته او قبل از آمدن به کنگره در قالب پست هایی در فیسبوک در سال های 2018 و 2019 از اعدام برخی از چهره های حزب دموکرات مانند باراک اوباما و نانسی پلوسی، رئیس مجلس کنندگان آمریکا دفاع کرده است.

حمایت از اعدام باراک اوباما و هیلاری کلینتون به دلیل نقش آفرینی در شکل گیری توافق هسته ای برجام از جمله دیگر مواضع جنجالی این کننده جمهوری خواه است.

وبگاه شبکه خبری ان بی سی نیوز دوشنبه گزارش داده گروهی از اعضای دموکرات مجلس کنندگان آمریکا که از سهل انگاری سران حزب جمهوری خواه برای مهار مارجوری تایلور گرین خشمگین هستند قطعنامه ای برای عزل این کننده تازه کار از دو کمیته تخصصی معرفی کرده اند.

دبی واسرمن شولتز قانونگذار دموکرات مجلس کنندگان آمریکا دوشنبه گفته قصد دارد قطعنامه ای معرفی کند که خواستار عزل گرین از کمیته های تخصصی آموزش و بودجه است.

اما مواضع گرین فقط با واکنش دموکرات ها روبرو نشده. میچ مک کانل، رهبر جمهوری خواستار در مجلس سنای آمریکا در بیانیه ای کم سابقه روز دوشنبه از مواضع گرین به عنوان دروغ های احمقانه یاد کرده و اینگونه مواضع را برای حزب جمهوری خواه سرطان توصیف کرده.

او در این بیانیه که در اختیار هیل، رسانه نزدیک به کنگره قرار گرفته می گوید: دروغ های احمقانه و توهم های توطئه در حکم سرطان برای حزب جمهوری خواه و کشورمان هستند.

این بیانیه با واکنش سریع گرین روبرو شد و او بلافاصله در حساب کاربری اش در توییتر نوشت: سرطان واقعی برای حزب جمهوری خواه، آن کننده های ضعیفی هستند که فقط می دانند چطور باخت های شرم آور به بار بیاورند. به همین خاطر است که کشورمان دارد بازنده می شود.

بیانیه کم سابقه مک کانل در راستای تحلیل هایی است که معتقدند دونالد ترامپ برای همیشه حزب جمهوری خواه را تغییر داده و آثار دوران ریاست جمهوری او حتی می تواند به مرگ سیاسی این حزب منجر شود.

استیو اشمیت، یکی از تحلیلگران سیاسی در آمریکا است که معتقد است همان طور که حزب جمهوری خواه خودش پس از انحلال حزب ویگ به دلیل تفرقه های درون حزبی به جهان آمد تفرقه های داخلی فعلی در حزب جمهوری خواه هم می تواند سرانجام به انحلال این حزب منجر شود.

به همین دلیل، رسانه های آمریکا همین دو روز پیش گزارش دادند دست کم 60 نفر از مقام های دولت جورج دبلیو بوش قصد دارند به دلیل حمایت برخی از جمهوری خواستار از ترامپ این حزب را ترک کنند.

یک مقام سابق وزارت خزانه داری بوش گفت: اگر قرار است این حزب، حزب ترامپ باشد بسیاری از ما از آن حمایت نخواهیم کرد. جز در حالتی که سنا ترامپ را محاکمه کرده و خودش را از این سرطان خلاص کند بسیاری از ما به سران جمهوری خواه رأی نخواهیم داد.

هنری کیسینجر، وزیر خارجه اسبق آمریکا زمانی از ترامپ به عنوان یکی از افرادی یاد کرده بود که گاه به گاه در تاریخ سر برمی آورند تا سرانجام یک عصر و آغاز عصری دیگری را اعلام کنند. تایلور گرین و تفرقه های این روزها در حزب جمهوری خواه را می توان یکی از نشانه های حضور ترامپ در آمریکا علی رغم کنار رفتنش از قدرت دانست.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1638

به "تایلور گرین؛ تازه ترین نشانه سرطان ترامپ در حزب جمهوری خواه خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تایلور گرین؛ تازه ترین نشانه سرطان ترامپ در حزب جمهوری خواه خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید