مشخص سرمایه گذار خصوصی برای ساماندهی باشگاه تاریخی کاوه مسجدسلیمان

به گزارش مجله سلنا، به نقل از روابط عومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان، سیدموسی احمدپوریا روز پنجشنبه 13 خردادماه 1400 با اشاره به این که بدر یا کاوه یکی از باارزش ترین باشگاه های قدیمی و چندمنظوره شهرستان مسجدسلیمان است اضافه نمود: این مکان، متشکل از سینمای روباز، کتابخانه، استخر روباز، سالن های رزمی، کشتی، وزنه برداری و ... است؛ ضمن این که این باشگاه زمانی در رشته های ورزشی فوتبال و بسکتبال تیم داری نیز می کرد.

مشخص سرمایه گذار خصوصی برای ساماندهی باشگاه تاریخی کاوه مسجدسلیمان

سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مسجدسلیمان ادامه داد: این مجموعه در دوران اکتشاف نفت برای رفاه حال پرسنل و کارگران شرکت نفت ساخته شد و قهرمانان ملی زیادی را با افتخار پرورش و به کشور جمهوری اسلامی ایران معرفی کرد که در سنوات گذشته، شرکت نفت، این باشگاه را برای بهره برداری بهتر به ارتش جمهوری اسلامی ایران واگذار کرد و این باشگاه چندین دوره فعالیت ارزشمند در رشته های ورزشی به ویژه فوتبال داشت و تیم های قدرتمندی را روانه مسابقات می کرد.

او بیان نمود: باتوجه به این که باشگاه به دلیل فرسودگی سال ها است که تعطیل بوده و هیچ گونه فعالیت ورزشی در این مجموعه انجام نمی گردد، هر از چندگاهی تعرضاتی به این بنا انجام می شد و بخشی از آن توسط عوامل طبیعی و انسانی تخریب شده است.

احمدپوریا عنوان نمود: باتوجه به این که حفظ و احیای مجموعه باشگاه کاوه برای اهالی و بزرگان منطقه و شهرستان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، با تعاملاتی که میان ارتش، میراث فرهنگی، فرمانداری، امام آدینه و نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی انجام شد و در راستای حفاظت بهتر از مجموعه، این اثر با طی فرایند قانونی به وسیله سرهنگ امین آزادی فرمانده کارخانجات تانک سازی شهید فرخ نیا نزاجا به بخش خصوصی واگذار شد.

او با بیان این که پیگیر فراهم کردن شرایط برای احیای این بنای تاریخی هستیم، گفت: فعلاً در فاز اول سرمایه گذار بخش خصوصی با استقرار در محل باشگاه، ضمن حفاظت و جلوگیری از ورود سارقان و متعرضان به باشگاه، با اعتبار شخصی به پاک سازی محوطه، جمع آوری نخاله های انباشته شده در سال های گذشته و همچنین بازسازی بخشی از بنا اقدام نموده است.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مسجدسلیمان در انتها اعلام کرد: پفراینده ثبت ملی این مجموعه حدوداً 100 ساله، تکمیل و به تهران ارسال شده است و این بنا در شرف ثبت در آثار ملی قرار گرفته است.

منبع: گردشبان
انتشار: 19 تیر 1400 بروزرسانی: 19 تیر 1400 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1826

به "مشخص سرمایه گذار خصوصی برای ساماندهی باشگاه تاریخی کاوه مسجدسلیمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشخص سرمایه گذار خصوصی برای ساماندهی باشگاه تاریخی کاوه مسجدسلیمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید