تناقض های وجه واریزی در یاری های حمایتی خانوارها

واریز دور اول یاری های حمایتی دولت در حالی انجام شد که در مواردی پرداخت با مبالغ اعلام شده تناسب نداشت و تاکنون توضیحی در این زمینه از دستگاه های مربوطه دریافت نشده است.

تناقض های وجه واریزی در یاری های حمایتی خانوارها

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، در جریان واریز یاری های حمایتی دولت برای جبران آسیب ناشی از افزایش قیمت بنزین و برگشت یارانه این بخش به مردم، قرارشد تا 60 میلیون نفر در قالب حدود 19 میلیون خانوارمشمول این طرح شوند.

اما رقم معینی به ازای هر نفر معین نشد بلکه به تناسب اعضای خانوار مبالغی اعلام شد که پرداخت گردد. بر این اساس برای خانوار های تک نفره 55 هزار تومان، دو نفره 103 هزار تومان، سه نفره 138 هزار تومان، چهارنفره 172 هزار تومان و پنج نفره و بیشتر 205 هزار تومان معین شد.

به هر صورت طی سه مرحله پرداختی ها انجام شد که روز شنبه (دوم آذر) مرحله آخر آن در ماه جاری بود.

در حالی انتظار وجود داشت که طبق اعلام، 60 میلیون نفر در گروه های هدف مبالغ را دریافت نمایند که گزارش های دریافتی ایسنا نشان داد در بین دریافت نمایندگان، واریزی بر اساس مبالغ اعلامی نیست. به عنوان نمونه خانوار سه نفره می گوید 103 هزار تومان دریافتی داشته در حالی که باید این رقم 138 هزار تومان باشد یا در خصوص خانوار های با تعداد بالاتر نیز این اتفاق افتاق افتاده و کمتر از حد تعریف شده واریز شده است.

این تناقض در پرداخت در حالی وجود دارد که باید وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی به عنوان مسئول شناسایی گروه هدف و اعلام آن برای دریافت در این رابطه جوابگو باشد و شرح ارائه کند، ولی تاکنون اطلاعاتی دراین رابطه دریافت نشده است که مبنای پرداخت و معین رقم آن در خانوار ها بر چه اساسی بوده است.

در صورتیکه پرداختی به تعداد اعلام شده 60 میلیونی نیز از سوی دستگاه های مربوطه شفاف نشده است و بعد از واریز سه مرحله اول معین شد که بعضی خانوار هایی که گفته شده بود جزو گروه های هدف هستند دریافتی نداشتند، از جمله زنان سرپرست خانوار، معلمان و بازنشستگان.

در هر صورت افراد معترض به عدم واریز یاری حمایتی می توانند شماره ملی سرپرست خانوار خود را به کد دستوری #6369* ارسال نمایند تا مورد آنالیز قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 دی 1398 بروزرسانی: 21 دی 1398 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 541

به "تناقض های وجه واریزی در یاری های حمایتی خانوارها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تناقض های وجه واریزی در یاری های حمایتی خانوارها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید