اخبار اقتصادی

آشنایی با بعضی از مهم ترین تجهیزات فیبر نوری

عصر دیجیتال و انقلاب ارتباطات که مناسبات دنیا را در یکی دو دهه گذشته به کلی تغییر داد، با خود ملزومات، نیازها و اقتضائات جدیدی را وارد ادبیات مالی و صنعتی دنیای مدرن کرد.

1 تیر 1401

تور فرانسه: فرانسه قصر صد میلیون یورویی یک تاجر روس را توقیف کرد

فرانسه در ادامه مصادره اموال متعلق به روس ها، در تازه ترین اقدام خود یک بلوک آپارتمانی مجلل به ارزش بیش از یکصد میلیون یورو متعلق به الکسی کوزمیچف از سهامداران اصلی گروه صنعتی آلفا (شرکت سرمایه گذاری و خوشه ای روسی) را توقیف کرد.

28 خرداد 1401

هیوندای آیونیک 5 خودروی سال دنیا شد

در نمایشگاه خودروی نیویورک، هیوندای آیونیک 5 مدل 2022 برنده خودروی سال دنیا شد. این خودروی کراس اوور الکتریکی بعلاوه دو جایزه دیگر را هم از آن خود نموده است.

27 خرداد 1401

دستگاه های دولتی باید قانون مجوز های کسب وکار را اجرا نمایند، تحقیق و تفحص از دستگاه هایی که به درگاه ملی مجوز ها نپیوندند!

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شورا ها گفت: مصوبه مجلس در مورد استفاده از درگاه ملی مجوز های کشور به ایجاد یک روزنه امید برای جوانان منجر می گردد و امضا های طلایی در این زمینه از بین خواهد رفت.

24 خرداد 1401

تفاوت دیزل ژنراتور با ژنراتور گازسوز

ژنراتور وسیله ای برای فراوری برق بوده که عمدتاً از یک ژنراتور الکتریکی و یک موتور تشکیل شده است. مجموعه ژنراتورها را می توان به عنوان منبع اصلی یا به عنوان منبع کمکی برای برطرف نیازهای انرژی، به طور قابل اعتماد و کارآمد، برای هر نوع کاربردی مورد استفاده...

16 خرداد 1401

خداحافظ جنگ کنسولی؛ پلی استیشن و ایکس باکس وارد جنگ محتوایی شده اند

این روزها به نظر می رسد عبارت جنگ کنسولی به خاتمه راستا خود رسیده. از حدود 25 سال پیش، یک سری از هواداران متعصب و احتمالا حسود، تاب این مسئله را نمی آورند که نمی توانند بعضی بازی های خوب را روی کنسول خودشان تجربه نمایند. از همان دوران جامعه گیمرها با همین...

12 خرداد 1401

معافیت های مالیاتی برای صادرات منوط به بازگشت ارز حاصل از صادرات شد

تهران (پانا) - نمایندگان مجلس برخورداری از معافیت های مالیاتی برای درآمدهای حاصل از صادرات کالاها و خدمات و هرگونه جایزه و مشوق های صادراتی را منوط به بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه مالی کشور دانستند.

10 خرداد 1401

هر ماه چقدر مرغ به بازار عرضه می گردد؟

به گزارش خبرنگاران، یوسفی گفت: رغم آنکه احتیاج ماهیانه مرغ آماده به طبخ در کشور 150 هزار تن است، اما هم اکنون به علت افزایش جوجه ریزی حدود 180 هزار تن مرغ در ماه توزیع می گردد.

20 اردیبهشت 1401

قیمت های نجومی و شرایط اجاره خودروهای لوکس

ایسنا/ این خبر پیرامون قیمت های نجومی و شرایط اجاره خودروهای لوکس برای شما نگارش شده است.

16 اردیبهشت 1401

حمایت از طرح های زیستی که به توسعه صنایع غذایی یاری کند

فناوران و صاحبان ایده ای که بتوانند با طرح های خود راستا توسعه صنایع غذایی را هموار نمایند برای تجاری سازی ایده های خود حمایت می شوند.

14 اردیبهشت 1401

چشم انتظاری تخصیص اعتبار برای نجات خلیج گرگان؛ امسال دریغ از یک ریال

مدیرکل بنادر و دریانوردی گلستان گفت: برای لایروبی در خلیج گرگان نیازمند اعتبار هستیم، اما امسال حتی یک ریال هم به سازمان بنادر اختصاص نیافته است.

13 اردیبهشت 1401

خبر های خوب فاطمی امین در حوزه لوازم خانگی، کیفیت خودرو حل می گردد

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه خبر های خوبی در حوزه لوازم خانگی در راه است، گفت: طی برنامه زمان بندی شده، مشکل کیفیت خودرو در دو مرحله حل می گردد.

9 اردیبهشت 1401

ثروتمندترین کشورهای جهان

کشورهای بسیاری در جهان به علت بالا بودن سرانه فراوری ناخالص داخلی شان ثروتمند محسوب می شوند و مردم در این کشورها از بالاترین استانداردهای زندگی برخوردارند.

6 اردیبهشت 1401

بودجه شرکت های شهر سالم و سازمان نوسازی شهر تهران بررسی شد

اعضای کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران، بودجه 640 میلیارد تومانی شرکت شهر سالم و 230 میلیارد تومانی سازمان نوسازی شهر تهران را بررسی کردند.

2 اردیبهشت 1401

رتبه بندی یا بهسازی حقوق معلمان؟

یک معلم و کارشناس حوزه آموزش و پرورش به بعضی زوایا و ابعاد مصوبه رتبه بندی معلمان اشاره نمود و گفت: به نظر می رسد رتبه بندی با شکل فعلی، از مسیرش خارج و بیشتر به یک نوع ترمیم و بهسازی حقوق تبدیل شده است.

31 فروردین 1401

تحریم آمریکا باعث افت 81 درصدی فروش گوشی های هواوی در سال 2021 شد

هواوی به خاطر تحریم دولت آمریکا شرایط بسیار سختی را پشت سر می گذارد. در حال حاضر آمار فروش گوشی های هواوی به خاطر شرایط پیش آمده در سال 2021 حدود 81٪ افت داشت و این اصلا خبر خوبی برای شرکت چینی نیست.

29 فروردین 1401

وجود چنین کاخی در رومانی مایه شرمساری است!

کاخ مجلس بخارستدر مرکز تاریخی شهر بخارست مرکز کشور رومانی، کاخ مجلس بخارست قرار گرفته است. کاخی غول پیکر و پر ابهت که به عنوان یکی از گران ترین و غیر معقول ترین پروژه های ساختمانی قرن هم معرفی شده است. جایی که امروزه حتی دیدن آن از نزدیک به رویای توریستان...

27 فروردین 1401

تور ارزان فرانسه: هدف گذاری ام المپیک پاریس است، در کار کادر فنی دخالت نمی کنم

به گزارش خبرنگاران، حسن یزدانی در مورد مسابقات جهانی کشتی در اسلو و درخشش تیم ملی آزاد در این رقابت ها گفت: همه اش لطف خدا بود که این اتفاقات رخ داد و کمی از زحماتی که در این چند سال کشیدیم جبران شد. کشتی من و حریف آمریکایی خیلی حساس شده بود ولی خدا یاری...

23 فروردین 1401

آموزش بستن زنجیر چرخ در چند دقیقه

استفاده از زنجیر چرخ از برترین راهکارها برای رانندگی ایمن در فصل زمستان است؛ به خصوص که با بارش برف، زمین لغزنده می گردد و امکان تصادف وجود دارد.

23 فروردین 1401

چگونه بعد از یک سفر بد شکایت کنیم؟

به تازگی از مسافرتی بازگشتید که همه چیز بر خلاف میل تان اتفاق افتاده است؟ بعد از چنین مسافرتی چه باید کرد؟

19 فروردین 1401
تعداد: (543)