توئیتر حساب سفارت چین در آمریکا را معلق کرد

به گزارش مجله سلنا، توئیتر اقدام به قف کردن حساب کاربری سفارت چین در آمریکا به خاطر انتشار توئیتی در دفاع از سیاستهای پکن در منطقه سین کیانگ کرد که به گفته این رسانه اجتماعی منجر به نقض سیاستهای شرکت در زمینه انسانیت زدایی شده است.

توئیتر حساب سفارت چین در آمریکا را معلق کرد

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از پایگاه وی.او.ای، حساب توئیتر سفارت چین در آمریکا (@ChineseEmbinUS) توئیتی را در طی ماه جاری میلادی منتشر کرد که در آن عنوان شد زنان اویغور دیگر ماشینهای ساخت بچه نیستند و به یک مطالعه گزارش شده از سوی روزنامه دولتی چاینا دیلی اشاره نمود.

این توئیت از سوی توئیتر حذف شده و به جایش برچسب دیگر در دسترس نیست نهاده شد. اگر چه توئیتر به پنهان کردن توئیتهای ناقض سیاستهایش اقدام می نماید، ملزم می نماید که صاحبان حساب به طور دستی چنین پستهایی را حذف نمایند. حساب توئیتر سفارت چین در آمریکا از 9 ژانویه دیگر توئیت جدیدی نفرستاده است.

معلق شدن حساب کاربری سفارت چین در آمریکا یک روز بعد از آنکه دولت ترامپ در آخرین ساعات کارش چین را متهم به ارتکاب نسل کشی در سین کیانگ کرد انجام شد، یافته ای که دولت جو بایدن نیز آن را مورد پذیرش قرار داد.

دولت بایدن به درخواست برای اظهار نظر درباره این اقدام توئیتر پاسخ نداده است.

یک سخنگوی توئیتر گفت: ما دست به اقدام در قبال توئیتی که شما ارجاع دادید از بابت نقض سیاستهای ما علیه انسانیت زدایی زدیم. سیاستی که در آن می گوییم:ما انسانیت زدایی از گروهی از مردم را بر مبنای مذهب، طبقه اجتماعی، سن، معلولیت، بیماری جدی، اصالت ملیت، نژاد یا قومیت منع می کنیم.

سفارت چین در واشنگتن نیز به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد. توئیتر در چین فیلتر است اما یکی از پلتفرمهای مورد علاقه دیپلماتها و رسانه های دولتی چین است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 اسفند 1399 بروزرسانی: 1 اسفند 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1573

به "توئیتر حساب سفارت چین در آمریکا را معلق کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توئیتر حساب سفارت چین در آمریکا را معلق کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید