سنگال هم راه آلمان را در پیش گرفت؛ فیفا مجازات می نماید؟

به گزارش مجله سلنا، تیم ملی سنگال قبل از پیروزی حیاتی اش مقابل اکوادور، قانون فیفا را زیر پا گذاشت و باید منتظر عواقب کاری که انجام داد باشد.

سنگال هم راه آلمان را در پیش گرفت؛ فیفا مجازات می نماید؟

به گزارش خبرنگاران، شاگردان آلیو سیسه پس از پیروزی 2-1 مقابل اکوادور در آخرین بازی مرحله گروهی خود، به دور بعدی صعود کردند و باید با انگلیس روبرو شوند، اما به علت اقدامی که قبل از بازی انجام دادند با فیفا درگیر شدند.

سیسه تصمیم گرفت که در کنفرانس مطبوعاتی قبل از بازی بدون بازیکنانش حاضر گردد.

قوانین فیفا حکم می نماید که تمام تیم ها باید یک روز قبل از بازی در یکی از دو اتاق کنفرانس مطبوعاتی در مرکز اصلی رسانه، مصاحبه انجام دهند و سرمربی تیم باید به همراه یک بازیکن از تیمش در این کنفرانس حضور داشته باشد.

سیسه، سرمربی سنگال، قبل از دو بازی اول خود به ترتیب با کرپین دیاتا و کالیدو کولیبالی به کنفرانس مطبوعاتی رفت، اما قبل از بازی با اکوادور به تنهایی در کنفرانس حاضر شد و از قوانین فیفا سرپیچی کرد. و فیفا متعاقباً در روز چهارشنبه تأیید کرد که سنگال را در این مورد بازخواست خواهد نمود.

پیشبینی می گردد که سنگال با جریمه نقدی روبرو گردد، چرا که آلمان هم با سرپیچی از این قانون پیش از تساوی مقابل اسپانیا در دومین بازی مرحله گروهی اش با جریمه 10000 دلاری روبرو شد.

هانسی فلیک، سرمربی آلمان، مدعی شد که بازیکنانش در شمال قطر مستقر هستند و باید 3 ساعت در رفت و آمد باشند تا به کنفرانس بیایند برای همین ترجیح داده هیچکدام را با خود نیاورد تا بازیکنانش قبل از بازی با اسپانیا به اندازه کافی استراحت نمایند.

آلمان با بزرگترین جریمه مالی ممکن از سوی فیفا روبرو شد، بنابراین حداکثر اندازه جریمه ای که سنگال با آن روبرو می گردد برابر با تیم فلیک خواهد بود.

منبع: فرارو
انتشار: 10 آذر 1401 بروزرسانی: 10 آذر 1401 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 2302

به "سنگال هم راه آلمان را در پیش گرفت؛ فیفا مجازات می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنگال هم راه آلمان را در پیش گرفت؛ فیفا مجازات می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید