فیلم مستند قتل خاشقجی هم درآمد

فیلم مستند جدیدی که قرار است به زودی به نمایش درآید می گوید بر طبق گزارش های اطلاعاتی آمریکایی خود محمد بن سلمان دستور قتل را داده است. این فیلم به زودی به صورت بین المللی پخش خواهد شد. بخشهایی از این فیلم از مکالمه ها و نوارهای ضبط شده در داخل کنسولگری عربستان در ترکیه تهیه شده است.

فیلم مستند قتل خاشقجی هم درآمد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران و به نقل از اسپوتنیک، رویترز نوشت: بزودی فیلم مستندی در باره قتل خاشقجی پخش خواهد شد که در آن گویا محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان به مسئولیتش در قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد عربستانی اعتراف می نماید.

گزارش های اطلاعاتی آمریکایی که از مکالمه ها و نوارهایی ضبط شده در داخل کنسولگری عربستان آگاهند اشاره دارند به این مساله که خود محمد بن سلمان دستور قتل را داده است.

اما به نوشته رأی الیوم،محمد بن سلمان این مساله را تکذیب نموده که او دستور قتل را صادر نموده است و می گوید که هیچ نقشی در این جنایت ندارد. زمانی که سؤال شد که چگونه تمامی مسؤولان و در رأس آن ها احمد عسیری، معاون رئیس سازمان اطلاعات عربستان و سعود القحطانی، مشاور برکنار شده محمد بن سلمان که از مهم ترین نزدیکان او هستند و در دفترش کار می نمایند و با هواپیمای دولتی ویژه به استانبول رفته اند گفت که سه میلیون تن در عربستان کارمند هستند و این ها خودشان تصمیم می گیرند، این یعنی او همه چیز را نمی داند.

مارتین اسمیت، تهیه نماینده این مستند برای شبکه پی بی اس آمریکا تأکید کرد که اذعان محمد بن سلمان به مسؤولیتش در قتل خاشقجی از این حیث است که او حاکم دوفاکتوی عربستان است چراکه جنایت در دوره وی و در سایه بودن او در قدرت اتفاق افتاده است.

فایل هایی که اخیرا درباره عملیات قتل وی در داخل کنسولگری منتشر شدند نشان دادند که خاشقجی زمانی که داشت خفه می شد فریاد می زد و بعد نفسش قطع شد و پزشک قانونی عربستانی که عملیات قطعه قطعه کردن جسد او را با اره انجام داد تأکید کرد که این اولین باری است که یک جسد را قطعه قطعه می نماید. بعد از قطعه قطعه کردن، جسد در منزل سرکنسول عربستان سوزانده شد.

این فایل های فاش شده تنها بخشی از واقعیت و مضمون را نشان می دهند به ویژه اینکه تهیه نماینده این فیلم گزارش مفصلی را به عنوان مقدمه درباره دیدارش با بن سلمان ارائه نموده است.جنایت قتل خاشقجی کابوسی است که همیشه با محمد بن سلمان خواهد بود تا زمانی که تمامی حقایق در این باره روشن گردد. بعید نیست که رئیس جمهوری ترکیه از اولین سالگرد جنایت برای کشف اسرار جدیدی استفاده کند تا محمد بن سلمان را در تنگنا قرار دهد.

64231

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 11 آبان 1398 بروزرسانی: 11 آبان 1398 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 380

به "فیلم مستند قتل خاشقجی هم درآمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم مستند قتل خاشقجی هم درآمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید