مریخ برای سکونت زمینی ها میکروبی می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، سازمان های فضایی کشورهای مختلف فرایندهای مختلفی استفاده می نمایند تا اجسام آسمانی را به میکروب های زمینی آلوده ننمایند. اما بعضی از دانشمندان معتقدند ارسال میکروب های زمینی به مریخ مفید است.

مریخ برای سکونت زمینی ها میکروبی می گردد

به همین دلیل تحقیقی جدید ادعا می نماید میکروب های انسانی فرایند آماده سازی سیاره سرخ برای حیات انسان را شروع می نمایند و محیطی به وجود می آورند که حیات در آن ماندگار می گردد.

این گروه از محققان معتقدند باید فرایندی را ایجاد کرد تا با آنالیز میکروب های مختلف، قبل از ارسال آنها به مریخ، نمونه های خطرناک حذف گردد.

خوزه لوپز یکی از استادان دانشگاه ساوث ایسترن ایالت فلوریدا با همکارانش از دانشگاه فدرال ریودو ژانیرو این ایده جدید را ارائه نموده اند. این گروه از محققان تمایل دارند ناسا و سازمان های فضایی دیگر میکروب های زمینی را به مریخ بفرستند و امیدوارند با این شیوه شرایط نامساعد آب و هوایی در سیاره را کنترل و آن را به مکانی قابل زیست برای انسان تبدیل نمایند.

محققان معتقدند پیشگیری از آلودگی تقریباً غیرممکن است اما با انجام بعضی کارها مانند ارسال میکروب انسانی به آنجا می توان این کار را انجام داد.

لوپز در این باره می گوید: میکروارگانیسم ها همان چیزی هستند که زمین را قابل سکونت کردند. بدون میکروارگانیسم های مفید، زندگی مفید وجود نخواهد داشت. بیش از چهار میلیارد سال قبل، زمین قابل سکونت نبود اما زندگی میکروبی به وجود آمد و با گذشت زمان تکامل یافت.

این درحالی است که سازمان های فضایی مختلف پروتکل های خاصی برای اجتناب از آلودگی سیارات دیگر دارند. همچنین کارشناسان نیز اشاره نموده اند برای آلوده کردن سیارات دیگر به تحقیقات وسیع تری احتیاج است.البته ایده آلوده کردن سیارات دیگر به میکروب های زمینی به دهه 1950 تعلق دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 آبان 1398 بروزرسانی: 17 آبان 1398 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 394

به "مریخ برای سکونت زمینی ها میکروبی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مریخ برای سکونت زمینی ها میکروبی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید