مهمترین نکات در تمیز کردن خانه

به گزارش مجله سلنا، تهران (پانا) - همه ما در پی سریع ترین راه برای تمیزکردن خانه می گردیم. غافل از اینکه برخی از این میانبرها نه تنها به خانه تکانی سرعت نمی بخشد، بلکه مانعی است که متوجه آن نمی شویم. وقت آن رسیده که با این عادات قدیمی اشتباه آشنا شویم و خانه را تمیزتر از پارسال برای بهار آماده کنیم.

مهمترین نکات در تمیز کردن خانه

استفاده بی رویه از مواد شوینده نه تنها تمیزی بیشتر به ارمغان نمی آورد، بلکه زیان بار نیز هست. پاک کردن مقدار زیادی شوینده از سطح مورد نظر، بسیار سخت است و مطمئنا هیچ وقت نمی توانید در حد مطلوب این حجم از مواد شوینده را تمیز کنید. در نتیجه مواد به جای مانده، مثل یک آهنربا گرد و خاک و دوده را جذب می نمایند. همواره مطابق با آنچه در دستور العمل توصیه شده است، از این مواد بهره ببرید.

با استفاده مقدار زیاد شویند وقت، پول و آب را هدر می دهید! دقت کنید!

چطور انتظار دارید یک جاروبرقی با کیسه پر، فرش را به تمیز ترین شکل ممکن جارو کند؟ قبل از آغاز به خانه تکانی اطمینان پیدا کنید که تمام وسایل تمیز هستند. کیسه جاروبرقی را خالی یا تعویض کنید و پوشش بخار شوی را بشویید.

مطلب پیشنهادی: خانه تکانی سریع، به جنگ این غول بزرگ برویم!

نکات مهم در خانه تکانی عید شبکه های اجتماعی تعطیل!

زمانی که برای خود برنامه ریزی می کنید، تا انتهای کار معین شده به شبکه های اجتماعی تان سر نزنید. می دانم مقاومت در برابر این وسوسه بسیار سخت است! شبکه های اجتماعی شما را برای مدت زیادی سرگرم می نمایند و کارهای تان روی هم تلنبار می شوند. اگر نمی توانید تا انتهای کار صبر کنید، حتما زمان معینی را برای خود معین کنید. مثلا 15 دقیقه اینستاگرام تان را چک کنید و بعد به ادامه کار بپردازید.

نکات مهم خانه تکانی روی شوینده را بخوانید!

قبل از خرید و هنگام استفاده روی مواد شوینده را بخوانید، تا مطمئن شوید مناسب شماست. همه شوینده ها به صورت آنی عمل نمی نمایند. با خواندن دستورالعمل، وقت خود را صرف خراشیدن سطوح نمی کنید. چند دقیقه صبر کردن، کار خانه تکانی را سریع تر پیش می برد. می توانید مواد شوینده را روی سطوح بریزید و به سراغ یک یا دو کار کوچک تر بروید و بازگردید.

نکات ریز خانه تکانی از دستمال های مختلف بهره ببرید!

اگر از دستمال های ضدعفونی نماینده استفاده می کنید باید بدانید! این دستمال ها تا ابد خاصیت ضد عفونی نماینده ندارند. تنها یک سطح را ضد عفونی می نمایند و در استفاده مجدد باکتری ها را به سطح انتقال می دهند.

این نکته در خصوص دستمال های نانو هم صدق می نمایند. لطفا دستمال هایتان را مدام عوض کنید تا باکتری ها از سطحی به سطح دیگر منتقل نشوند. رعایت این نکته برای آشپزخانه و سرویس های بهداشتی ضروریست.

نکات خانه تکانی لوازم و شوینده ها را مرتب کنید!

شرط می بندم، نیمی از وقتتان را صرف پیدا کردن وسیله یا شوینده مورد نظرتان می کنید. شاید وقت سروسامان دادن به آن هاست. بعد از هر بار استفاده، آن ها را در جای مخصوص خودشان قرار دهید. برای این کار از اکسسوری های آشپزخانه هم می توانید بهره ببرید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 22 اسفند 1400 بروزرسانی: 22 اسفند 1400 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 2118

به "مهمترین نکات در تمیز کردن خانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهمترین نکات در تمیز کردن خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید