هفته چهارم لیگ برتر فوتبال، مدعیان جهت خود را جدا می نمایند؟

به گزارش مجله سلنا، هفته چهارم لیگ برتر فوتبال ایران از امروز(آدینه) با انجام 7 بازی شروع می گردد که در مهم ترین بازی ها شهر خودرو صدرنشین به مصاف فولاد می رود و سپاهان رده دومی پذیرای نفت مسجد سلیمان خواهد بود.

هفته چهارم لیگ برتر فوتبال، مدعیان جهت خود را جدا می نمایند؟

به گزارش خبرنگاران، هفته چهارم لیگ برتر فوتبال ایران امروز(آدینه) با انجام هفت بازی آغاز می گردد که تیمهای مدعی با ادامه روند امتیازگیری شان می توانند خود را از سایر تیمها جدا سازند تا کم کم چهره تیمهای مدعی معین گردد.

تراکتور- گل گهر سیرجان، ساعت17:30؛ ورشگاه یادگار امام(ره)

اولین مسابقه را تراکتور و گل گهر سیرجان آغاز می نمایند. نماینده تبریز با یک پیروزی و دو تساوی پا به مسابقه می گذارد؛ مسابقه ای که قرار بود تماشاگران از دیدن آن در استادیوم محروم باشند اما با رای کمیته استیناف محرومیت طرفداران تراکتور لغو شد تا شاگردان دنیزلی از حمایت تماشاگران برخوردار باشند. سرمربی تراکتور که از ابتدای لیگ گفته بود تیمش از هفته پنجم به بعد به فرم ایده آل می رسد باید برابر وینگو بگوویچ و شاگردانش قرار بگیرد. بگوویچ و دنیزلی هر دو از مربیان قدیمی در لیگ ایران هستند که سابقه مربیگری در پرسپولیس و پاس را دارند.

گل گهر که در این فصل به لیگ برتر صعود نموده در سه هفته ابتدایی توانسته است 3 تساوی کسب کند و در رتبه هشتم قرار بگیرد. آن ها به خوبی می دانند که برای اینکه به سرنوشت خیلی از تیم های تازه صعود نموده به لیگ دچار نشوند و مجبور نباشند برای بقا در لیگ در روزهای آخر کوشش نمایند، باید از همین حالا به فکر کسب امتیاز باشند هر چند که کسب امتیاز برابر تیم پر مهره تراکتور کار دشواری به نظر می رسد.

شهر خودرو- فولاد، ساعت 19؛ استادیوم امام رضا(ع)

تنها تیم 9 امتیازی لیگ باید در استادیوم خانگی خود برابر فولاد قرار بگیرد. بازیکنان شهر خودرو در ادامه بازی های خوب خود در فصل پیش در این فصل هم کار را با قدرت آغاز نموده و حالا در صدر جدول حضور دارند.

فولاد اما وضعیت خیلی خوبی ندارد و هنوز پیروز نشده با سرمربی گری جواد نکونام به پیروزی برسد. آن ها در هفته اول برابر صنعت نفت مغلوب شدند و دو تساوی هم برابر دو رقیب قدرتمند خود یعنی استقلال و سپاهان به دست آوردند. قرمزپوشان اهواز در این بازی می توانند از مدافع اردنی جدید خود یعنی انس بنی یاسین استفاده نمایند.

پارس جنوبی جم- سایپا، ساعت 19:30؛ استادیوم تختی جم

شاید کمتر کسی فکر می کرد که سایپا با سرمربیگری ابراهیم صادقی کم تجربه لیگ را با قدرت آغاز کند و با هفت امتیاز و به خاطر تفاضل گل کمتر نسبت به سپاهان در رتبه سوم لیگ قرار بگیرد. هر چند قضاوت درباره عملکرد تیم ها هنوز زود است اما سایپا نشان داده با اتکا به بازیکنان و مربی جوانش می تواند برای تیم های مدعی خطرساز باشد. همان قدر که خط حمله سایپا با زدن 7 گل خطرناک نشان داده است خط دفاعی این تیم با دریافت 5 گل فعلا نقطه اطمینانی برای صادقی محسوب نمی گردد.

رقیب آن ها یعنی پارس جنوبی وضعیت خوبی ندارد و فقط دو امتیاز کسب نموده و از نظر اقتصادی هم این تیم به شدت در مضیقه است. آن ها در بازی اولشان با پرسپولیس در وضعیتی قرار داشتند که حتی نمی توانستند به تهران پرواز نمایند. البته هنوز 3 هفته از لیگ گذشته و امتیاز تیم ها بسیار به هم نزدیک است و پارسی ها می توانند با کسب پیروزی از رتبه سیزدهم چند پله صعود نمایند.

پیکان- ماشین سازی تبریز، ساعت 19:30؛ استادیوم شهدای شهر قدس

فرکی و بازیکنانش باید در خانه به مصاف دیگر نماینده تبریز بروند. هر چند فرکی در نشست خبری پیش از این بازی گفت که به خاطر نداشتن طرفدار بازی داخل خانه و خارج از خانه برای آن ها تفاوتی ندارد. او همچنین گفت که در این 3 بازی می توانستند بیشتر از یک امتیاز کسب نمایند اما در ضربات نهایی دقت ننموده اند.

ماشین سازی هم با قرعه سختی در ابتدای لیگ رو به رو شد و بعد از پیروزی هفته اول برابر استقلال در دقایق پایانی در دو بازی بعدی خود برابر سپاهان و شهر خودرو مغلوب شد تا در میانه های جدول قرار بگیرد.

سپاهان- نفت مسجد سلیمان، ساعت 19:30؛ استادیوم نقش دنیا

نایب قهرمان فصل پیش و یکی از مدعیان قهرمانی این فصل باید به مصاف نفت مسجد سلیمان برود. شاگردان قلعه نویی که قهرمانی فصل پیش را به خاطر 3 امتیاز از دست دادند به خوبی به اهمیت همه مسابقات مطلع هستند. قلعه نویی هم در نشست خبری قبل از این بازی گفت که هر بازی برای او و تیمش حکم فینال را دارد.

قلعه نویی که تیمش در خانه بازی دارد از طرفداران تیمش هم گلایه کرد و از آن ها خواست که بیشتر از این ها از تیمشان حمایت نمایند. سپاهان برای این بازی می تواند بالاخره از محمدرضا حسینی که در این فصل به جمعشان اضافه شده است استفاده کند.

نفت مسجد سلیمان هم از سه بازی سه تساوی کسب نموده و در رتبه نهم جدول واقع شده است. در این چند روز این باشگاه به رای کمیته انضباطی مبنی بر محرومیت سه جلسه ای طرفدارانش اعتراض کرد و حتی مدیرعامل باشگاه هم تهدید کرد از لیگ کنار می کشند.

مهدی تارتار، سرمربی تیم هم در نشست خبری قبل از بازی گفت که می خواهند کاری نمایند که همه به آن ها احترام بگذارند.

نساجی قائمشهر- شاهین شهرداری بوشهر، ساعت 19:30؛ استادیوم شهید وطنی قائمشهر

بهترین خط حمله و بدترین خط دفاعی تا اینجای کار متعلق به تیم نساجی است. شاگردان رضا مهاجری بازی های پرگلی را در این فصل به نمایش گذاشته اند. آن ها در هفته دوم 4 بر 3 پیکان را بردند و با همین نتیجه در هفته سوم برابر سایپا مغلوب شدند.

به علت مسائل اقتصادی این تیم هنوز نتوانسته است کارت بازی مهرداد کفشگری و محمد قاضی را بگیرد و این بازیکنان نمی توانند فعلا تیمشان را همراهی نمایند. علی شجاعی و رحمان جعفری دو بازیکن دو گله این تیم هستند که فعلا در صدر جدول گلزنان قرار دارند.

حریف آن ها یعنی شاهین شهرداری بوشهر دو شکست داشته و برابر پیکان هم به تساوی رضایت داده است. آخرین تیم جدول به اعتقاد سرمربی اش ویسی، در شهر بوشهر نمی تواند خوب بازی کند. آن ها حالا این فرصت را دارند که در زمین نساجی خودی نشان بدهند و از همین ابتدا در انتهای جدول جا خوش ننمایند.

صنعت نفت آبادان- ذوب آهن، ساعت 19:45؛ استادیوم تختی آبادان

بازیکنان صنعت نفت در این سه هفته لیگ همه نتایج را امتحان نموده اند؛ آن ها هم پیروز شده اند، هم مغلوب شده اند و هم به تساوی رسیده اند. آخرین بازی آن ها برابر پرسپولیس بود که یک بر صفر مغلوب شدند. آن ها لیگ را با برد آغاز کردند و به نوعی تا هفته سوم روندی نزولی را طی کردند. اسکوچیچ، سرمربی این تیم بعد از شکست برابر پرسپولیس گفته بود که اگر بدشانس نبودند می توانستند حتی برنده بازی باشند.

حریف آن ها یعنی ذوب آهن، طبق عادت این چند ساله نیم فصل اول را بد آغاز می نماید. سبزپوشان اصفهان در دو فصل اخیر در نیم فصل اول به قعر جدول چسبیده اند ولی در نیمه دوم لیگ به یک باره خود را به میانه و حتی رده های ابتدایی لیگ می رسانند. منصوریان در این بازی می تواند بالاخره از 3 بازیکن تیمش که مشکل سربازی شان حل شده استفاده کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 355

به "هفته چهارم لیگ برتر فوتبال، مدعیان جهت خود را جدا می نمایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفته چهارم لیگ برتر فوتبال، مدعیان جهت خود را جدا می نمایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید