واکنش ترامپ به شروع رسمی تحقیقات علنی استیضاح خود در کنگره آمریکا

دونالد ترامپ شروع جلسات علنی استماع برای تحقیقات در زمینه رسوایی اوکراین گیت در کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا را فریبکاری خواند.

واکنش ترامپ به شروع رسمی تحقیقات علنی استیضاح خود در کنگره آمریکا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه گفت شروع جلسات علنی استماع برای تحقیقات استیضاحش (به دلیل رسوایی موسوم به اوکراین گیت) در کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا تنها یک اقدام فریبکارانه است.

دونالد ترامپ که در کاخ سفید میزبان همتای ترکیه ای خود رجب طیب اردوغان بود، در پاسخ به سؤال خبرنگاران درباره شروع جلسات علنی تحقیقات استیضاح خود گفت : من این جلسات استماع را تماشا ننموده ام چون آن قدر مشغولیت دارم که نمی توانم چنین جلساتی را تماشا کنم.

وی اضافه کرد: این جلسات تنها فریبکاری و ساحره گیری است. هنوز خلاصه جلسه اخیر در اختیار من قرار نگرفت است. آنجا هیچ خبری نیست.

صبح امروز چهارشنبه به وقت محلی نخستین جلسه علنی استماع برای ادامه تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ به دلیل رسوایی موسوم به اوکراین گیت در کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا به ریاست آدام شفشروع شد و این جلسه همچنان در حال برگزاری است.

ماجرای رسوایی موسوم به اوکراین گیت پس از آن شروع شد که افشاگر یا افشاگرانی از کاخ سفید به رسانه ها و نمایندگان کنگره اطلاع دادند که ترامپ در جریان مکالمات تلفنی از رئیس جمهور اوکراین خواسته است که دستور انجام تحقیقاتی را در خصوص تخلفات اقتصادی احتاقتصادی پسر جو بایدن معاون سابق رئیس جمهور آمریکا (باراک اوباما) صادر کند. به گفته افشاگران، ترامپ حتی ارائه یاری های نظامی به اوکراین را منوط به پذیرش این خواسته نموده است.

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان به همراه دیگر نمایندگان این حزب در کنگره آمریکا، درخواست ترامپ از رئیس جمهور اوکراین برای انجام تحقیقات علیه بایدن و گروکشی از اوکراین در این قضیه را مصداق سوءاستفاده از قدرت خوانده و به همین دلیل فرایند استیضاح وی را کلید زده اند.

کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا طی هفته های اخیر چندین مقام دولت ترامپ از جمله نماینده آمریکا در اتحادیه اروپا را برای ارائه توضیحات درباره ماجرای اوکراین گیت به کنگره احضار نموده اند و حتی از مایک پنس معاون ترامپ نیز خواسته شده است که در این مورد با کمیته قضایی همکاری کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 دی 1398 بروزرسانی: 16 دی 1398 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 535

به "واکنش ترامپ به شروع رسمی تحقیقات علنی استیضاح خود در کنگره آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ترامپ به شروع رسمی تحقیقات علنی استیضاح خود در کنگره آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید