فراخوان ترامپ برای برگزاری تجمع

به گزارش مجله سلنا، ترامپ بعد از اعلام فراخوان تجمع اعتراضی برای ششم ژانویه در توئیتی که در دنباله اش منتشر کرد نوشت که حجم بزرگی از مدارک در آن روز ارائه خواهد شد و بر ادعایش در خصوص اینکه در انتخابات پیروزی بزرگ کسب کرده، تاکید کرد.

فراخوان ترامپ برای برگزاری تجمع

رئیس جمهور آمریکا در توئیتی برای برگزاری یک تجمع اعتراضی با عنوان دزدی را متوقف کنید برای ششم ژانویه و ساعت 11 صبح به وقت محلی در واشنگتن دی.سی، مصادف با همان روز برگزاری نشست مشترک در کنگره آمریکا برای تایید نتایج انتخابات ریاست جمهوری فراخوان داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از پذیرفتنش شکستش به جو بایدن که هم بر اساس نتایج آرای مردمی و هم نتایج آرای کالج الکترال در رقابت سال 2020 بر سر کاخ سفید پیروز شد، امتناع کرده است. ترامپ به ایجاد چالش برای نتایج انتخابات در دادگاه ها در ضمنً مطرح کردن ادعای وقوع تقلب انتخاباتی گسترده ادامه می دهد.

چند هفته پیش نیز ترامپ به جلب توجه درباره این رخداد مربوط به ششم ژانویه پرداخته و در 19 دسامبر در توئیتی درباره یک اعتراض بزرگ روزهای آینده در واشنگتن دی.سی صحبت کرده و از دنبال کنندگانش خواست آنجا باشند و افزود که این اعتراض وحشی خواهد بود.

با این حال این توئیتی که ترامپ در آن به اعلام این تجمع پرداخت مدت کوتاهی بعد از منتشر شدن از سوی رئیس جمهور آمریکا حذف شد.

ترامپ با این حال بعد از حذف توئیت اولیه، یک توئیت مثل آن را چند دقیقه بعد مجددا منتشر کرد.

ترامپ بعد از اعلام فراخوان تجمع اعتراضی برای ششم ژانویه در توئیتی که در دنباله اش منتشر کرد نوشت که حجم بزرگی از مدارک در آن روز ارائه خواهد شد و بر ادعایش در خصوص اینکه در انتخابات پیروزی بزرگ کسب کرده، تاکید کرد.

ترامپ همراه با چندین تن از همپیمانان جمهوریخواهش مشغول اعتراض کردن به نتایج انتخابات با تاکید بر ادعای وقوع تقلب انتخاباتی گسترده بوده و جو بایدن را که اکثریت آرای مردمی و کالج الکترال را کسب کرده رئیس جمهور جعلی خوانده اند.

مو بروکس، نماینده جمهوریخواهی است که رهبری کننده ابتکار برای اعتراض به تایید نتایج انتخابات در کنگره است. دست کم یک سناتور، جاش هاولی، روز پنجشنبه اظهار داشت که به تایید نتایج انتخابات اعتراض خواهد کرد در حالی که تامی تابرویل، یک سناتور منتخب جمهوریخواه نیز گفت که به بررسی امکان حمایت از این ابتکار می پردازد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 21 بهمن 1399 بروزرسانی: 21 بهمن 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1539

به "فراخوان ترامپ برای برگزاری تجمع" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان ترامپ برای برگزاری تجمع"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید