آخرین خبر از شرایط نیروگاه بوشهر

به گزارش مجله سلنا، خبرنگاران : سازمان انرژی اتمی با تشریح نقص فنی پیش آمده در نیروگاه بوشهر بیان کرد که متخصصان نیروگاهی این سازمان در کوشش برای برطرف این ایراد هستند.

آخرین خبر از شرایط نیروگاه بوشهر

به گزارش به نقل از فارس، در پی خارج شدن نیروگاه اتمی بوشهر از شبکه سراسری برق به علت نقص فنی و برای مدت کوتاه، سازمان انرژی اتمی ایران امروز (سه شنبه) خاطرنشان کرد که متخصصان نیروگاهی این سازمان مجدانه و بی وقفه در کوشش هستند با برطرف ایراد فنی پیش آمده در نیروگاه اتمی بوشهر، این نیروگاه را به شبکه برق سراسری متصل نمایند.

روابط عمومی نیروگاه اتمی بوشهر هم در این باره خاطرنشان کرد: به منظور برطرف ایراد فنی مشاهده شده در ژنراتور نیروگاه و پس از انجام هماهنگی لازم با شبکه برق سراسری کشور در روز آدینه، واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر از ساعت 8 شب روز شنبه آغاز به کاهش قدرت کرد و در ساعات اولیه صبح یکشنبه موقتاً از مدار فراوری برق خارج شد. با توجه به اعلام اجرا شده به وزارت نیرو، مقرر بود وزارت نیرو تمهیدات لازم برای جایگزینی موقت برق فراوریی این نیروگاه را انجام دهد. تمام کوشش متخصصان نیروگاه بر این امر تمرکز دارد که پس از برطرف ایراد مذکور و با توجه به آمادگی بخش های هسته ای، نیروگاه در اسرع وقت به مدار فراوری بازگشته و به شبکه سراسری متصل گردد.

شایان ذکر است نیروگاه اتمی بوشهر به اسم اولین تجربه استفاده از نیروگاه های هسته ای 1000 مگاواتی در کشور و منطقه، هم اکنون به وسیله نیروهای متخصص ایرانی بهره برداری می گردد و تا به امروز بیش از 48500 میلیون کیلووات ساعت برق فراوری و به شبکه برق تحویل داده است.

به گزارش فارس، سازمان انرژی اتمی یکشنبه شب 30 خرداد در خبری از خروج نیروگاه بوشهر از شبکه سراسرس برق به علت نقص فنی اطلاع داد.

در این اطلاعیه آمده بود: در پی بروز نقص فنی در نیروگاه بوشهر و پس از اطلاع قبلی یک روزه به وزارت نیرو، این نیروگاه به طور موقت خاموش و از شبکه سراسری برق خارج شد.

سازمان انرژی اتمی بعلاوه خاطرنشان کرد: بدیهی است پس از برطرف نقص فنی و ظرف چند روز آینده این نیروگاه مجددا به شبکه سراسری برق خواهد پیوست.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 9 مرداد 1400 بروزرسانی: 9 مرداد 1400 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1865

به "آخرین خبر از شرایط نیروگاه بوشهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین خبر از شرایط نیروگاه بوشهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید