شروع فرآیند ورود 6 سیستم VAR به ایران

به گزارش مجله سلنا، پروژه ورود یاری داور ویدئویی به ایران مدت هاست که دنبال می گردد و وعده های زیادی در این باره داده شده است. از راه اندازی در نیم فصل دوم فصل جاری گرفته تا شروع لیگ آینده با VAR؛ وعده هایی بوده که در این مدت داده شده است.

شروع فرآیند ورود 6 سیستم VAR به ایران

فدراسیون فوتبال برای راه اندازی این سیستم سراغ شرکت EVS بلژیک رفت و در نهایت با این شرکت به توافق رسید تا کارها وارد مرحله اجرایی گردد. مهدی تاج چندی پیش در نامه ای به باشگاه های لیگ برتر این شرکت را معرفی کرد و شرایط راه اندازی این پروژه را شرح داد.

پیگیری ها نشان می دهد که اقدامات جدیدتری در این زمینه انجام شده و فرآیند ورود 6 عدد از این سیستم ها از خارج از کشور شروع شده است. 6 شهر و استادیوم برای چنین کاری در نظر گرفته شده که از جمله آنها می توان به تهران، کرمان و اصفهان اشاره نمود. طبق اعلام رئیس فدراسیون فوتبال، تیم هایی که استادیوم های شان مجهز به این سیستم نباشد باید در زمین دیگری که مجهز به VAR است، به میدان بروند.

یکی دیگر از نکاتی که درباره شرکت EVS وجود دارد مربوط به تحریم ها است. این موضوع مطرح شده که به واسطه تحریم های ظالمانه این شرکت نمی تواند با ایران همکاری کند و در صورتی که چنین کاری را انجام دهد، فعالیت های دیگرش با چالش روبرو خواهد شد. خبرنگارمان کسب اطلاع نموده که برای این موضوع تدابیری اندیشیده شده تا تحریم ها گریبانگیر این شرکت نگردد و البته ایران هم بتواند کارهای ورود و تجهیز VAR را پیش ببرد.

هزینه ورود سیستم یاری داور ویدئویی برعهده باشگاه هاست و رئیس فدراسیون فوتبال نیز به باشگاه تأکید نموده که باید هزینه ها را تأمین نمایند. آموزش داوران نیز حدود 6 ماه زمان می برد اما فدراسیون اعلام نموده که می تواند مدت زمان را کاهش دهد.

به نظر می رسد گام های مثبتی برای ورود VAR به ایران برداشته شده و اگر روند خوبی طی گردد می توان به شروع لیگ آینده با این سیستم امید داشت و امیدوار بود که این بار وعده ها درست از آب درآید.

منبع: فرارو
انتشار: 5 بهمن 1401 بروزرسانی: 5 بهمن 1401 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 2330

به "شروع فرآیند ورود 6 سیستم VAR به ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع فرآیند ورود 6 سیستم VAR به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید