آمازون به مدیرعامل جدیدش 200 میلیون دلار سهام می دهد

به گزارش مجله سلنا، شرکت آمازون قصد دارد به اندی جاسی، مدیرعامل تازه خود سهامی به ارزش بیش از 200 میلیون دلار اعطا کند که در مدت بیش از 10 سال به وی واگذار خواهد شد.

آمازون به مدیرعامل جدیدش 200 میلیون دلار سهام می دهد

اندی جاسی 53 ساله روز دوشنبه سکان هدایت آمازون را از جف بزوس، موسس این غول اینترنتی می گیرد و بزوس رییس هیات مدیره آمازون خواهد ماند. جاسی در سال 1997 در آمازون استخدام شد و به سرعت به نام یک فرد مستعد توجه بزوس را به خود جلب کرد. وی پیش از این عهده دار مدیریت کسب و کار رایانش ابری سودآور آمازون در واحد خدمات وب آمازون (AWS) بود.

آمازون به رگولاتوری آمریکا اظهار داشت اعطای 61 هزار سهم به اندی جاسی در مدت 10 سال آینده را در پنجم ژوییه ثبت خواهد کرد. این تاریخی است که جاسی رسما جانشین جف بزوس می شود. این نخستین تغییر مدیرعامل آمازون از زمان تاسیس این غول فروشنده اینترنتی در سال 1994 است. ارزش این سهام تا زمان انتها معاملات روز جمعه حدود 214 میلیون دلار بود.

ارزش دقیق سهام به این بستگی خواهد داشت که در زمان اعطا شدن در سالهای آینده در چه ارزشی معامله می شود و به این ترتیب جاسی تشویق می شود شرکتی را که اکنون 1.77 تریلیون دلار ارزش دارد، رشد و توسعه دهد.

طبق اظهارنامه آمازون، حقوق پایه جاسی 175 هزار دلار است. میانگین حقوق سالانه در آمازون سال گذشته در میان کارمندان تمام وقت، نیمه وقت و موقت در سراسر جهان 29 هزار و هفت دلار بود به جز بزوس که حقوق پایه 81 هزار و 840 دلار داشت. سهم چشمگیری که بزوس در آمازون دارد، وی را ثروتمندترین فرد جهان ساخته است.

سهامی که به جاسی داده می شود در مقایسه با آنچه به مدیران عامل شرکتهای رقیب در صنعت فناوری داده شده است، همچنان کمتر است. بعضی از کارشناسان از چنین برنامه های پرداختی انتقاد کرده اند زیرا به مدیران بدون در نظر گرفتن دستاوردهایی که برای شرکت داشته اند، پاداش می دهد.

بر اساس گزارش رویترز، آمازون قصد دارد اعطای سالیانه دو بار سهام به جاسی را متوقف کرده و جدیدترین سهامی که به وی می دهد را جز پاداشی که به وی در سالهای آینده تعلق می گیرد، حساب کند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 مرداد 1400 بروزرسانی: 14 مرداد 1400 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1875

به "آمازون به مدیرعامل جدیدش 200 میلیون دلار سهام می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمازون به مدیرعامل جدیدش 200 میلیون دلار سهام می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید