احتمال تعطیلی پایتخت در صورت تشدید آلودگی هوا

به گزارش مجله سلنا، استاندار تهران با تشریح محدودیت های ناشی از آلودگی هوا، از توقف موتورسیکلت های فاقد معاینه فنی و ممنوعیت تردد کامیون های با عمر بالای 20 سال خبر داد و گفت: اگر آلودگی به حدی رسید که با اقدامات مزبور سلامت جامعه آحاد جامعه به خطر بیفتد، پیشنهاداتی در زمینه تعطیلی را به معاون اول رئیس جمهور و هیأت دولت ارائه می دهیم.

احتمال تعطیلی پایتخت در صورت تشدید آلودگی هوا

به گزارش شهر، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران امروز در جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا در محل استانداری اعلام نمود: غلظت آلایندهای هوا ساعت 21 شب گذشته با شاخص 170 در شرایط ناسالم برای همه گروه ها قرار گرفت.

او گفت: طبق پیش بینی هواشناسی تا هفته آینده پایداری هوا را داریم از این رو دومین جلسه اضطرار آلودگی هوا تشکیل شد.

استاندار تهران ادامه داد: طبق مصوبه 6 دی ماه ستاد ملی کرونا مبنی بر تفویض اختیار به استانداران برای کنترل آلودگی هوا به ویژه برای استان های تهران و البرز، دستگاه های مسؤول در این جلسه طبق تقسیم کار انجام گرفته، مکلف شدند تا اقدامات را پیگیری کنند.

محسنی بندپی تأکید کرد: مقرر شد کلیه فعالیت های ساختمانی که ذرات معلق را در هوا متصاعد می کنند متوقف شوند و موارد استثنایی با معاونت عمرانی استانداری هماهنگی شود.

تردد کامیون های با عمر بالای 20 سال ممنوع

او یادآور شد: همچنین در جلسه گذشته تردد کامیون ها در شب ممنوع شده بود که اکنون طبق مصوبه ستاد ملی، تردد کامیون هایی که عمر بالای 20 سال دارند ممنوع است.

استاندار تهران اضافه کرد: همچنین مقرر شد تا شهرداری و راه و شهرسازی در انتهاه هایی که اتوبوس ها پارک هستند و هنگام شروع فعالیت برابر استاندارد 10 تا 15 دقیقه باید درجا کار کنند این میزان را به نصف کاهش دهند.

محسنی بندپی سپس با اشاره به سهم 10 تا 12 درصدی موتورسیکلت ها در آلودگی هوا گفت: 3 میلیون موتور سیکلت در تهران داریم که زیر 50 مورد معاینه فنی دارند و تکلیف شده تا راهور نسبت به توقف موتورسیکلت های فاقد معاینه فنی اقدام کند.

او اضافه کرد: همه دستگاه های دولتی، بنگاه های اقتصادی، صنوف و شرکت هایی که از موتور و پپک موتوری استفاده می کنند ملزم شدند که از موتورسیکلت های فاقد معاینه فنی استفاده نکنند.

رکورد مصرف گاز طی 20 سال اخیر در استان تهران شکسته شد

استاندار تهران با اشاره به میزان بالای مصرف گاز در استان تهران اعلام نمود: میزان مصرف گاز خانگی در استان تهران با مصرف 122 میلیون مترمکعب در 20 سال اخیر شکسته شد.

محسنی بندپی از شهروندان درخواست کرد: اگر به میزان یک درجه از مصرف وسایل گرمایشی کم شود صرفه جویی خوبی است و کمک می کند تا نیازمندی های صنایع برای گاز که سبب قطع گاز آن ها شده، جبران شود.

او اعلام نمود: صداو سیما در ترویج و تشویق مردم به صرفه جویی در مصرف گاز اقدام کند چرا که همکاری و همراهی مردم در کاهش مصرف سوخت و سایر اقدامات سبب می شود تا آلایندگی هوا به حدی نرسد که سلامت آحاد جامعه را به خطر بیندازد.

به گزارش شهر و به نقل از فارس، استاندار تهران در انتها درباره تمهیدات پیش بینی شده در صورت وخیم تر شدن آلودگی هوا در هفته آینده گفت: اگر آلودگی به حدی رسید که با اقدامات مزبور سلامت جامعه آحاد جامعه به خطر بیفتد، پیشنهاداتی در زمینه تعطیلی را به معاون اول رئیس جمهور و هیأت دولت ارائه می دهیم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 19 بهمن 1399 بروزرسانی: 19 بهمن 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1401

به "احتمال تعطیلی پایتخت در صورت تشدید آلودگی هوا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال تعطیلی پایتخت در صورت تشدید آلودگی هوا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید