اپل سنگ دیجیتال ساخت؛ ماجرا چیست؟

به گزارش مجله سلنا، اپل اختراع نوعی سنگ دیجیتال تعاملی را ثبت نموده است که ظاهراً به حوزه واقعیت افزوده ارتباط دارد.

اپل سنگ دیجیتال ساخت؛ ماجرا چیست؟

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، براساس گزارش زومیت، در روزهای اخیر پتنت سنگ دیجیتالی اپل خبرساز شده است. ظاهراً این شرکت پتنت تازهی به نام Digital Stone به ثبت رسانده که می خواهد مکمل هدست ویژن پرو گردد. این دستگاه کوچک که هم میزان یک سکه محسوب می گردد، می تواند تجربه کاربری را وارد حوزه واقعیت افزوده و واقعیت مجازی کند.

سنگ دیجیتالی اپل احتمالاً با صفحه نمایش لمسی، میکروفون های داخلی برای کنترل صوتی و چند اسپیکر برای بازخورد صوتی، امکانات جالبی را ارائه خواهد داد. این دستگاه ممکن است سیستم ردیابی موقعیت مکانی و حتی بازخورد لرزشی داشته باشد.

تنوع قابلیت های سنگ دیجیتالی اپل از لحاظ تئوری بسیار زیاد است؛ تصور کنید از آن به عنوان یک دستیار صوتی برای کنترل خانه هوشمند یا دسترسی به برنامه های مختلف در گوشی آیفون بهره بگیرید. اختراع تازه اپل می تواند نوعی ریموت کنترل برای اسپیکر، چراغ ها و حتی لوازم آشپزخانه باشد و در نقش نشانگر برای هدست های واقعیت مجازی عمل کند.

دامنه کاربردهای سنگ دیجیتالی اپل هنوز معین نیست و حتی در پتنت معین نشده است که آیا فقط به محصولات اپل متصل خواهد شد یا می توان از آن در بقیه دستگاه های دیجیتال استفاده کرد.

بیشتر پتنت ها هرگز به محصولی تجاری تبدیل نمی شوند؛ بنابراین هیچ تضمینی وجود ندارد که اپل روزی واقعاً سنگ دیجیتالی بسازد.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 6 خرداد 1403 بروزرسانی: 6 خرداد 1403 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 2440

به "اپل سنگ دیجیتال ساخت؛ ماجرا چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپل سنگ دیجیتال ساخت؛ ماجرا چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید