تعاریف و اصطلاحات

محمد گذرآبادی: کار فیلم نامه نویس کشف است نه اثبات

تهران (پانا) - محمد گذرآبادی نویسنده و عضو هیأت داوران بخش فیلمنامه چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی معتقد است فیلمنامه نویسی یک کار هنری است و نه مقاله نویسی و هنرمند با ناخودآگاه خود طرف است پس قرار نیست یک حرف از پیش مشخص را ثابت کند.

28 اسفند 1399

شهرداری اهواز درباره تخریب خانه پدری احمد محمود شرح داد

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، شهرداری اهواز درباره تخریب خانه پدری احمد محمود شرح داد.

24 اسفند 1399

مقاله: آسمان نمای آدلر شیکاگو آمریکا

تکامل دنیا طی 7/13 میلیارد سال را جستجو کنید. عظمت مقیاس شما را شگفت زده خواهد نمود! ابتدا از تاریخ کیهانی دیدن کنید تا متوجه شوید از زمان بیگ بنگ تا دنیای مدرن امروز چه اتفاقاتی افتاده است. با هر قدمی که در تونل نوری برمی­دارید، یک ستاره منفجر می­شود. ایستگاه­...

18 اسفند 1399

پارک جنگلی الگندره؛ نگین زمردین گرگان

در طبیعت شمال ایران، پارک جنگلی الگندره در همجواری زندگی شهری و مدرنیته خودنمایی می نماید؛ مقصد هزاران توریست در سال. با توجه به محبوبیت این پارک جنگلی، به آنالیز آن و توصیه هایی هنگام سفر به این طبیعت زیبا پرداخته ایم.

18 اسفند 1399

هر آنچه باید درباره HRV (تغییرپذیری ضربان قلب) بدانید

در گذشته تنها ورزشکاران حرفه ای به دلیل دسترسی به ابزارهای به روز و تیم های پزشکی مجرب به داده ها و معیارهای پیشرفته دسترسی داشتند. خوشبختانه پیشرفت در حوزه های مختلف تکنولوژی باعث شده است که داده هایی مانند تغییرپذیری ضربان قلب (HRV) بیش ار هر زمان دیگری...

11 اسفند 1399

ده روش عالی برای آبرسانی پوست صورت در خانه

آبرسانی پوست صورت یکی از روش هایی است که برای درمان خشکی و افزایش طراوت پوست مورد استفاده قرار می گیرد. با وجود داروهای شیمیایی از جمله لوسیون ها، روش های خانگی نیز برای این کار وجود دارد که انجام آن ها ساده و کم هزینه می باشد. در این مطلب با...

28 بهمن 1399

ستارگان مجازی (چهارشنبه 23 اسفند 96)

دانشمند در دنیا زیاد است، ولی دانشمندی جاودانه می ماند که بتوان فارغ از رنگ و نژاد و قومیت از او به نیکی یاد کرد. استیون هاوکینگ یکی از چهره های ماندگاری است که خبر درگذشتش قلب دنیا را به درد آورد. در ایران نیز ستارگان بسیاری در فضای مجازی به...

27 بهمن 1399

حنیف: آمیختگی دفاع مقدس با هویت ملی، آن را سوژه ای جذاب برای ادبیات داستانی کرد

خبرگزاری خبرنگاران- دومین نشست از سلسله جلسات رستاخیز واژه ها با موضوع خدمات متقابل ادبیات داستانی و دفاع مقدس با حضور محمد حنیف، نویسنده و احمد شاکری عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار گردید.

25 بهمن 1399

جک خودرو ؛ انواع و تفاوت های آنها را بشناسید

از جمله لوازم مورد احتیاج در هر خودرو جک است که می تواند به ویژه در سفرها بسیار کاربردی باشد. انواع جک خودرو و تفاوت های آنها را بشناسید.

20 بهمن 1399

فیکساتور آرایش؛ راهکاری برای تثبیت آرایش روی صورت

محصولات فیکساتور آرایش در واقع برای تثبیت و ماندگاری آرایش طراحی و فراوری شده اند. بعضی از آنان به شکل اسپری و بعضی به شکل پودر بی رنگ می باشند در این مقاله با بهترین های تثبیت آرایش و نحوه استفاده از آنها آشنا می شوید.

19 بهمن 1399

ریشه ضرب المثل زاغ سیاه چوب زدن

امروز قصد داریم ماجرا و ریشه اصلی ضرب المثل زاغ سیاه کسی را چوب زدن را آنالیز کنیم تا دیگر تصورات اشتباهی که درباره این ضرب المثل را دارید تغییر دهید.

19 بهمن 1399

توضیحات شرکت ملی صنایع پتروشیمی درباره واگذاری پتروشیمی باختر

شرکت ملی صنایع پتروشیمی در واکنش به خبری با عنوان تخلف آشکار وزارت نفت در واگذاری پتروشیمی باختر به قیمت نازل / چرا گاز اتان یارانه دار به پتروشیمی ها می دهید؟ به منظور تنویر افکار عمومی توضیحاتی ارائه کرد.

18 بهمن 1399

محبوب ترین خدمات پوست، مو زیبایی چیست

در زمینه خدمات پزشکی و زیبایی مراجعه به اماکنی است که از طرف وزارت بهداشت دارای مجوز باشند برای شما مناسب می باشد، در غیر این صورت برای شما نتیجه عکس دربر خواهد داشت.

17 بهمن 1399

گزارش، نومیدی احزاب مخالف اردوغان در خصوص اصلاحات

مخالفین اردوغان معتقدند که با کنار نهادن بلنت آرنچ، بادکنک اصلاحات ترکیده است. اما اردوغان گفته برای قدم نهادن در راستا اصلاحات عجله ای ندارد و احتمالاً پس از خاتمه کار بودجه اقدام خواهد نمود.

11 دی 1399

خروج نیروهای خبره، عظیم ترین ضربه را به کسب وکارها می زند

رئیس کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نظام صنفی رایانه ای با اشاره به مشکل خروج نخبگان از کشور و کمبود نیروهای خبره در بیشتر کسب وکارها، گفت: عظیم ترین دارایی شرکت های فناوری اطلاعات نیروهایشان هستند و خروج آنها، عظیم ترین ضربه را به این کسب وکارها می...

16 آذر 1399

هنر نه گفتن، بدون احساس گناه - معرفی کتابی از دیمون زاهاریادس

اگر برای زندگیتان اولویت بندی نکنید، کسی دیگر این کار را خواهد نمود.

11 آذر 1399

تعبیر خواب منی (آب منی) چیست؟

محمد ابن سیرین دیدن منی در خواب دلیل بر بدست آوردن مال و ثروتی بادوام می داند. با تعبیر خواب منی (آب منی) همراه مجله اینترنتی خبرنگاران باشید.

9 آذر 1399

پشت پرده کمبود انسولین در کشور، صفر تا صد برگزاری کنکور 1400

اگر امروز پیروز به رصد اخبار علمی و پزشکی نشده اید، در این بسته برترین اخبار پزشکی از نگاه کاربران را دنبال کنید.

29 آبان 1399

خطر ویروس کرونا برای چشم ها چیست؟

کووید-19 در اصل یک عفونت تنفسی است، اما کارشناسان احتمال دادند که کروناویروس می تواند به چشم ها نیز نفوذ کند. اکنون، محققان به شواهد بیشتری در این رابطه دست یافته اند.

22 آبان 1399

اصول سخنرانی جذاب؛ چگونه در مقابل جمع بدرخشیم؟

برای اغلب مردم جلب توجه مخاطب و داشتن یک سخنرانی جذاب کار دشواری است. تحقیقات ثابت نموده است مردم در بیشتر سخنرانی ها تنها حضور فیزیکی داشته و در اغلب مواقع به انجام کارهای دیگری می پردازند. این نتایج نشان می دهد هنگام سخنرانی، 28 درصد مخاطبان مشغول ارسال...

8 آبان 1399
تعداد: (26)