ایده های خلاق به یاری سالمندان می آید

به گزارش مجله سلنا، با برگزاری نخستین دوره شتابدهی برای حمایت از ایده های کمک به سالمندان، رویداد صبا نو به مرحله پایانی و اجرایی رسید.

ایده های خلاق به یاری سالمندان می آید

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری رییس جمهور؛ با برگزاری نخستین دوره شتابدهی برای حمایت از ایده های یاری به سالمندان، رویداد صبا نو به مرحله خاتمهی و اجرایی رسید. محمود مرتضائی فرد مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری توسعه ایده های نوآورانه در حمایت از سالمندان را هدف اصلی این رویداد مطرح نمود و گفت: ایده این رویداد بر اساس محور های مورد نیاز صندوق بازنشستگی برای یاری به سالمندان و بازنشستگان قرار گرفت و تیم هایی که به مرحله نهایی این رویداد راه پیدا کردند دارای راهکار های خلاقانه و نو در این محور ها بودند.

همچنین سجاد سالک مدیر کل مشارکت های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان نیز در حاشیه بازدید از رویداد صبانو، بیان نمود: این رویداد، یک رویداد مسئله محور بود هدف اصلی از برگزاری آن یاری به جذب افراد و ایده های خلاق بیش تر برای حضور در عرصه کارآفرینی فناورانه است.

حضور بیش از 107 ایده برای یاری به سالمندان

در ادامه عادل دهدشتی مدیرعامل مرکز نوآوری صبا با بیان این که رویداد صبانو که از 3 ماه پیش با مشارکت بیش از 107 تیم خلاق و فناور آغاز شده است، گفت: این رویداد با حمایت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و صنایع نرم و خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق بازنشستگی کشوری با هدف توسعه طرح های نوآورانه اجرا شد.

وی با اشاره به این که در گام نخست این رویداد، ایده های ارائه شده مورد بررسی قرار دریافتد و تیم های مطابق با موضوع رویداد به مرحله رقابت راه پیدا کردند ادامه داد: برخی از تیم ها نیز به رغم داشتن ایده های نو و طرح های نوآورانه به دلیل آماده نبودن فرآیند و مدل تجاری در مرحله پیش شتابدهی قرار دریافتد.

به گفته دهدشتی، 15 تیم به مرحله نهایی برای بررسی قرار دریافت در دوره شتابدهی و توسعه بازار راه یافتند. با خاتمه یافتن فرآیند داوری، اولین دوره شتابدهی مرکز نوآوری صبا آغاز خواهد شد.

حضور ایده های نوآورانه با کیفیت بالا

الهام فخاری، نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش و از داوران این رویداد با اشاره به نوآوری ایده های ارائه شده به رویداد صبانو گفت: سطح کیفیت و رقابت در این رویداد بسیار بالا بود به طوری که برخی ایده های ارائه شده در رویداد صبانو از قابلیت حضور در بازار های فراملی و بین المللی و رقابت جهانی برخوردار هستند.

وی با اشاره به نقش صنایع خلاق و استارتاپ ها در رفع نیاز سالمندان گفت: این رویداد با هدف گرایش دادن استارتاپ ها و کسب و کار های نو در جهت برش جمعیتی انجام شد که در دستیابی به این هدف نیز پیروز بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 1515

به "ایده های خلاق به یاری سالمندان می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایده های خلاق به یاری سالمندان می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید