بازار سیاه بلیت کنسرت علیرضا قربانی تا 4 میلیون تومان رسید

به گزارش مجله سلنا، بلیت کنسرت های چهار روز اول علیرضا قربانی پس از گذشت کمتر از دو ساعت از شروع بلیت فروشی در حالی خریداری شد، که تعدادی از این بلیت ها از هم اکنون وارد جریان فروش در بازار سیاه به قیمت های نامتعارف شده اند.

بازار سیاه بلیت کنسرت علیرضا قربانی تا 4 میلیون تومان رسید

مهر نوشت: بلیت چهار روز اول کنسرت های علیرضا قربانی در کاخ سعدآباد تهران، در حالی در سامانه رسمی به طور کامل به فروش رسید که شاهد عرضه بلیت های این برنامه با قیمت هایی غیرطبیعی در فضای مجازی هستیم!

تمامی بلیت های چهار روز اول کنسرت علیرضا قربانی روز گذشته و پس از گذشت کمتر از دو ساعت از شروع بلیت فروشی در حالی خریداری شد، که تعدادی از این بلیت ها از هم اکنون وارد جریان فروش در بازار سیاه به قیمت های نامتعارف شده اند. روندی که پیش از این نیز در کنسرت های مهم تهران مشاهده شده بود و شرایطی را فراهم ساخت که علاقه مندان و هواداران این خوانندگان مجبور به خرید بلیت از بازار سیاه شدند.

براساس تازه ترین رصدهایی که طی روز گذشته و با شروع فروش بلیت کنسرت مرکز علیرضا قربانی انجام شده، قیمت بلیت این اجراهای زنده در بازار سیاه و سامانه های رسمی و دارای مجوز خرید و فروش کالاها برای دو نفر حتی به قیمت 4 میلیون تومان هم رسیده است! این قیمت در حالی است که سقف قیمت فروش بلیت های این کنسرت در سامانه رسمی 690 هزار تومان است.

هرچند به نظر می رسد این فرآیند در پروژه های پرمخاطبی همانند کنسرت علیرضا قربانی، همایون شجریان و دیگر خوانندگان صاحب نام موسیقی ایرانی در عرصه های مختلف امری اجتناب ناپذیر است، اما نهادهای ناظر بر روند انجام معاملات در سامانه های خرید و فروش کالا با شناسایی افرادی که قصد سو استفاده از این شرایط را دارند، می بایست برخورد محکم تری با روند پیش آمده در این بازارهای سیاه داشته باشند.

در حال حاضر تمامی بلیت های کنسرت علیرضا قربانی در روزهای 23، 24، 25، 26، 30 و 31 خرداد و بعلاوه روز آدینه 2 تیر به فروش رفته و این گمان می رود با استمرار استقبال کم نظیری که از کنسرت های این خواننده طی ماه های اخیر و اجرای تهران انجام شده، شاهد صعود روند فروش بلیت در بازار سیاه باشیم.

ماجرای فروش بلیت در بازار سیاه برای خوانندگان پرطرفدار اکنون در تمام جهان، امری جاری تلقی می گردد، اما به علت شرایط مالی فعلی کشورمان و سو استفاده افراد از شوق و اشتیاقی که بعضی از هواداران از برگزاری چنین کنسرت هایی دارند، به نظر می آید نهادهای قانونی ناظر با همکاری دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و برگزارکنندگان کنسرت ها، می توانند فضای قانون مند تری را برای بهره مندی حداکثری مخاطبان از این قبیل برنامه ها فراهم آورند.

تور کنسرت های علیرضا قربانی از 16 اردیبهشت ماه شروع شده بود و در شهرهای گرگان، رشت، تبریز، شیراز، کرمان، سیرجان و جزیره کیش اجرا شد که به علت استقبال مخاطبان در شهرهای مختلف نیز چندین سانس تمدید شد و حالا زنجیره این اجراها به مرکز رسیده است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 24 خرداد 1402 بروزرسانی: 24 خرداد 1402 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 2388

به "بازار سیاه بلیت کنسرت علیرضا قربانی تا 4 میلیون تومان رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار سیاه بلیت کنسرت علیرضا قربانی تا 4 میلیون تومان رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید