برند ناشناخته هندی، سامسونگ و شیائومی را جا گذاشت، عکس

به گزارش مجله سلنا، زومیت نوشت: آیا وقتش رسیده است که غول های فناوری از تصاحب بازارشان به دست برندهای ناشناخته و نوظهور کشورهای درحال توسعه بترسند؟

برند ناشناخته هندی، سامسونگ و شیائومی را جا گذاشت، عکس

در دامه رشد روزافزون بازار پوشیدنی ها، طبق گزارشی از IDC، میزان عرضه جهانی این محصولات در سه ماهه سوم 2023، به رکورد 148.4 میلیون واحد رسیده است. افزایش 2.6 درصدی این میزان درمقایسه با مدت مشابه سال قبل را می توان به پایداری تقاضا و ظهور برندهای کمتر شناخته شده در این حوزه ربط داد.

اپل در سه ماهه سال جاری نیز توانست با عرضه 29.9 میلیون واحد و کسب سهم 20.2 درصدی از بازار پوشیدنی، جایگاه نخست را در بین پرفروش ترین برندهای فعال در این حوزه به دست آورد؛ هرچند رشد سال به سال این شرکت تا 26.7 کمتر شده است.

امجین مارکتینگ، شرکت مادر برند هندی فعال در حوزه لوازم صوتی و پوشیدنی boAt، با عرضه 14.3 میلیون واحد و کسب 9.6 درصد از بازار، دومین برند حوزه مذکور در این سه ماهه لقب گرفت و رشد سال به سال خود را به 19.4 درصد رساند.

موفقیت برندی چون boAT را می توان نتیجه تمرکز بر بازار هند و تثبیت جایگاهش به عنوان رهبر بازار با عرضه طیف وسیعی از پوشیدنی های ارزان دانست. همین اواخر بود که این شرکت با عرضه حلقه هوشمند حدوداً 108 دلاری، دامنه محصولات خود را به این گجت های نوظهور نیز توسعه داد.

جیتِش اوبرانی، مدیر تحقیقات بخش آمار دستگاه های قابل حمل و مصرف نماینده IDC، معتقد است که حلقه های هوشمند از برندهایی مانند اوئرا، نویز، boAt و سرکیولار، می توانند آمار این فرم فکتور را در گزارش های آینده بیش تر و با این کار، برندهای بزرگ فعال در این عرصه را به نوآوری مجبور نمایند.

درادامه لیست منتشرشده IDC، می توان شیائومی را دید که با فروش 11.6 میلیون دستگاه و کسب 7.8 درصد از بازار، جایگاه سوم را ازآنِ خود نموده است. این شرکت با 36.0 درصد افزایش، شاهد بیشترین رشد سالانه بین برندهای ذکرشده در این گزارش بود.

سامسونگ و هواوی نیز به ترتیب با 10.7 میلیون و 8.5 میلیون دستگاه فروخته شده، جایگاه خود را در بین پنج برند برتر حفظ کردند؛ هرچند با وجود ثابت ماندن سهم 7.2 درصدی کره ای ها از بازار، هواوی با اندکی کاهش، به سهم 5.9 درصدی رضایت داد.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 آذر 1402 بروزرسانی: 15 آذر 1402 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 2432

به "برند ناشناخته هندی، سامسونگ و شیائومی را جا گذاشت، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برند ناشناخته هندی، سامسونگ و شیائومی را جا گذاشت، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید