بیلبوردهای 5G ایرانسل؛ بدترین تبلیغ در بدترین زمان

به گزارش مجله سلنا، این روزها و در بحبوحه نارامی ها و اعتراضات اخیر مردم که فیلترینگ و محدودیت را همراه خود می بیند؛ تبلیغ حاشیه ساز شده است.

بیلبوردهای 5G ایرانسل؛ بدترین تبلیغ در بدترین زمان

در برخی از بیلبوردهای شهر تهران و همین طور سایت های خبری پرطرفدار و پربازدید مانند ورزش سه، ایرانسل اولین تبلیغ 5G خود برای عموم مردم را به نمایش گذاشته است.

در این تبلیغ، ایرانسل شعار نسل پنجم اینترنت، به سرعت جهان، به وسعت ایران را برای 5G خود انتخاب کرده است. ایرانسل در تابستان امسال خبری از تا انتها سال داد تا رسما عرضه و دسترسی به شبکه فایوجی برای مردم کلید زده شده باشد.

ایرانسل برای به نام زدن اولین شبکه 5G، تبلیغات محیطی را آغاز کرده و در محیط های عمومی، این تبلیغ 5G برای اولین بار دیده می شود.

اما از شانس بد ایرانسل یا از انتخاب زمان و ایده بد تبلیغاتی و بعد نداشتن سرعت عمل برای پایین کشیدن این تبلیغ، الان فحش خور تبلیغ 5G ایرانسل حسابی داغ است و کاربران در شبکه های اجتماعی مانند توییتر حسابی از خجالت ایرانسل درآمدند.

بیشتر بخوانید:

تبلیغ 5G آن هم در شرایطی که نصف روز اینترنت موبایل قطع است یا با فیلترینگ و محدودیت های زیادی روبرو است و عملا مردم از دسترسی به ساده ترین اتصال اینترنت هم محروم هستند؛ کمی ناجور است.

کاربران در توییتر نوشتند ایرانسل تو اینترنت ما را قطع نکن، 5G پیشکش یا 5G نمی خواهیم؛ همان 4G و 3G را قطع نکن و …

شعاری که برای این تبلیغ انتخاب شده است نیز توی ذوق می زند و کمی با واقعیت های اینترنت ایران فاصله دارد. به سرعت جهان … به وسعت ایران هر دو یک شعار بزرگ و پر طمطراق است که باورپذیری آن را پایین می آورد.

در آخرین رتبه بندی که از سرعت اینترنت ایران منتشر شده است؛ رتبه اینترنت موبایل ایران در حدود 70 جهانی است که نشان می دهد هرگز اینترنت موبایل ایران به سرعت جهانی نبوده است. همین طور، الان شبکه 5G ایرانسل به وسعت ایران نیست و نهایتا چند شهر دارای چند سایت فایوجی هستند.

بیشتر بخوانید:

وقتی شعار تبلیغاتی ایرانسل را در گوگل سرچ کردیم؛ اولین نتیجه، صفحه ای را نشان می دهد که احتمالا ایرانسل در تبلیغات آنلاین و بنرهای کلیکی، به آن لینک داده است ولی بعدا پاک شده و به صفحه اصلی متصل شدند.

به نظر می رسد ایرانسل از مدت ها پیش این تبلیغ را آماده کرده و بنرهای بیلبوردی و کلیکی آنلاین را رزرو کرده است ولی در نهایت بد شانسی، از هفته آخر شهریور ماه، اینترنت موبایل در ایران از سوی نهادهای امنیتی، قطع شده و با محدودیت هایی روبرو می شود که در عمل تبلیغ برای اینترنت 5G را زیر سوال می برد و آن را بیشتر شبیه به یک شوخی و جوک می کند.

بهتر بود ایرانسل، یک واکنش سریع و ضرب العجلی به این موضوع داشت و سریعا بیلبوردهای تبلیغاتی خود را پایین می کشید یا تبلیغات بنری و کلیکی خود در وب سایت های پربازدید را به حالت تعلیق درمی آورد تا هم سوژه 5G سوخت نشود و هم حالا که اینترنت موبایل مشتریان وصل نیست؛ حداقل نمکی به زخم آن ها پاشیده نشود.

منبع: شبکه چی
انتشار: 10 مهر 1401 بروزرسانی: 10 مهر 1401 گردآورنده: selena-fan.ir شناسه مطلب: 2277

به "بیلبوردهای 5G ایرانسل؛ بدترین تبلیغ در بدترین زمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیلبوردهای 5G ایرانسل؛ بدترین تبلیغ در بدترین زمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید